Към родилите с епизотомия - някой имал ли е подобен проблем?

  • 1 233
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте!

Много съм отчаяна  Cry
Родих преди година и три месеца  с епизотомия. От тогава имам сериозен проблем със задържането по голяма нужда, просто не мога да стискам.
По принцип винаги ми е коствало огромни усилия да устискам, но само когато съм имала диария, а сега дори твърди, оформени акита не мога да задържа. Не ме разбирайте погрешно, не се нааквам, просто имам чуството че ако веднага не посетя WC-то ще се изпусна.
За мой ужас обаче ми се случи цели 2 пъти за последните три месеца. Имах разстройство и просто не можаех веднага да посетя WC-то и колкото и да стисках при пускането на малко газове се бях изпуснала  Embarassed , дори без да усетя, че съм го направила.
Забих се в разни медицински сайтове и сега съм изпаднала в див ужас,  #Crazy дали нямам рак на червата  Sad
Единственото, с което се успокоявам е, че може да се дължи на епизотомията. Дали при някоя от вас се е наблюдавало подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 2 447
Не съм много наясно,но си мисля че епизотомията няма връзка с твоя проблем!Аз също родих с епизотомия,но нямам такъв проблем
Защо по-добре не отидеш на лекар?

# 2
  • Мнения: 822
Не съм много наясно,но си мисля че епизотомията няма връзка с твоя проблем!Аз също родих с епизотомия,но нямам такъв проблем
Защо по-добре не отидеш на лекар?
и аз така мисля

# 3
  • Мнения: 2 131
При всички случаи посещението на лекар е най-доброто.
Но си мисля, че не епизиотомията има общо с това. По-скоро фактът, че при нормално раждане се отпуска мускулатурата, май.

# 4
  • Мнения: 6 713
Според мене това се е получило от напъните! Аз имах подобен проблем (аз просто трябваше бързо да посетя тоалетната Rolling Eyes) за около 2-3 седмици. Но после се оправих, със сигурност ако беше продължило повече щях да посетя доктор! Ти говориш за година и 3 месеца!!! newsm78 Съветвам те и ти да направиш това! Peace Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
И аз мисля, че не е от епизиотомията, а от отпуснатата мускулатура.
и мен ме шиха, но нямам твоя проблем.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 722
Не мисля, че епитозомията има връзка с твоя проблем.
След 1вото раждане ме шиха, след второто - не. И в двата случая не съм имала такива проблеми.

# 7
  • Мнения: 512
И аз не виждам връзката между проблема ти и епизиотомията.
Аз и двата пъти раждах с епизотомия без подобни последствия.
Според мен трябва да се консултираш с лекар.

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз също родих с епизиотомията,но не съм имала такъв проблем. Отиди на лекар най добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 573
Първото раждане се разкъсах, вторият път бях с епизиотомия. Не съм имала такъв проблем.
Досега не си ли ходила на лекар?  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 053
и аз мисля, че няма връзка с епизиотомията, ма знае ли човек  Thinking
иди на лекар

Общи условия

Активация на акаунт