Флуориден препарат за деца

  • 1 390
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Здравейте!Бих искала да се посъветвам с Вас.Става въпрос за 4 годишно дете,което има вече кариес и стоматологът е предложил след пломбирането на зъбчето,останалите зъбки да бъдат мазани с някаква флуоридна паста,която изглаждала повърхността и предпазвала зъбките от събиране на храна или нещо от тоя сорт.Вие бихте ли направили такова нещо на Вашето дете,леко ме притеснява факта за флуора,въпреки,че пастите за зъби съдържат флуор...?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 277
Най верочтно предлагат да се лакират с флуорен лак зъбките! Няма нищо притеснително! На някои дечица им го правят профилактично! Тъй като емайла на  млечните зъбки е по-крехък и често лесно се уврежда!
Какво точно те притеснява? Съдържанието на флуор в този лак няма да се отрази на постоянните зъбки!
Освен това щом детенцето е с по слаби зъбки  (както е малката ми дъщеря) можеш съвсем спокойно да даваш и флуор на таблетки по 1-2 дневно.

# 2
  • Мнения: 14 654
На мен не са ми предлагали такава процедура, въпреки, че зъбите на детето ми са с много слаб емайл. На зъболекар ходим през 2-3 месеца и винаги има какво да се поправя. Единствената препоръка на зъболекарката е да си мие зъбите с флуорна паста, ползваме продуктите на Елгидиум. За този лак бих разпитала зъболекаря подробно и тогава бих преценила, е така като нямам информация не мога да кажа дали бих или не бих подложила детето на това.

# 3
  • Мнения: 386
Флуоридния лак, забелязвам, все повече майки  слагат на децата си.  От това , което съм чела мога да кажа само, че външното приложение (както е в случая)е за предпочитане пред поглъщане на флуор.
Не че аз бих сложила на децата си.

# 4
  • Мнения: 4 068
Предполагам, че става въпрос за фотосиланти с които се запечатват фисурите на зъбчетата на децата. Принципно се запечатват само 6-тите зъби, а не абсолютно всички. Моя съвет е да послушаш зъболекаря си-явно чете човека и е в крак с новостите с бранша. Съпруга ми е зъболекар и винаги прилага този метод особено на поникнали постоянни зъби. Процедурата не е скъпа, а е ефективна. Намазва се зъбчето с фотосиланта и после се светва за секунди с фотолампата и готово. Не еболезнено и в никакъв случай не е във вреда на детето, а точно обратното.

# 5
  • Мнения: 819
Благодаря на всички за отговорите,особено на уважаемия модератор за изчерпателния отговор!Поздрави!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт