Здравейте, всички хобити, хобитки и хобитчета! Не можах да намеря такава тема, затова започвам нова. Ако има вече съществуваща, моля администраторите да се намесят. Бих искала тук да вземат думата всички, които като мен обичат сухите цветя и композициите, направени от тях. Споделете как си набавяте материалите, събирате ли диви растения, как ги изсушавате, кои сортове са подходящи за използване за тази цел, техники на подреждане, снимки на ваши произведения или любими композициии.
Разкажете какви съдове изпозвате, правите ли стенни пана със сухи материали, с какво друго съчетавате композициите си при украса на дома и изобщо всичко друго каквото се сетите по темата. Очаквам с нетърпение вашите отговори.
Нека да започна първа аз. Обожавам сухи цветя. Имам няколко вази, които отначало пълнех с каквито материали ми попаднеха (някои купени, други от стари букети, а някои събрани от поляните). Резултатът обаче не беше от най-впечатляващите, затова ги занесах в цвет. магазин, където ми ги подредиха страхотно. Имам желание да си направя някакви стенни картини, но все още не съм реализирала нищо. Би било хубаво да имам повече знания , за да мога сама да си събирам подходящи материали и сама да създавам красота. А сега сте вие!