проблеми с нощния сьн

  • 1 170
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
детето ми е на 7 месеца и нощем плаче  на сьн като се събуди спира  през деня гледа много телевизия възможно ли е да е от това даите съвет

# 1
  • Мнения: 9 814
7 месечно бебе гледа телевизия  #Crazy
Ами освен че, се е впечатлило от анимационните и сериалите, които следи с интерес през деня, може да има и други по-бебешки причини, като растящи зъби, твърде висока Т в стаята.....
А съвет ли, съветът ми е евентуално да започнеш да му даваш играчки.

# 2
  • Мнения: 493
Синът ми след първия си месец започна да спи непробудно до сутринта,но след като навърши 7 месеца по среднощ започна да се буди със силен плач,като го гушна и се събуди спира и веднага си заспива.Говорих с педито на какво може да се дължи и тя ми каза,че ако през деня е бил много превъзбуден,особено вечерта преди да си легне - е нормално да го изживява в съня си.Ние му правехме смешки,гъделичкахме го и той много се смееше.Наистина тогава посреднощ се будеше,но след като престанахме така да правим,да не го превъзбуждаме-не се буди. Hug
А относно телевизията- и синът ми през деня като не спи по цял ден е в хола с нас,от 4 месеца на сам много се взира в него,особенно на реклами.Решението е да не гледате тв,докато детето е при вас,ние така правим.А и за малките особенно е много вредно,нищо чудно при вас проблема да е от телевизора.

# 3
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми е вече почти на 2 годинки и все още се събужда и плаче нощем ,може да плаче от зъби  температура да сънува нещо или е гладно от много работи може да плаче.

# 4
  • Мнения: 498
Малката е на 1 и два месеца,и понякога плаче на сън,но при нас е от зъбите.Дали и на вас не ви ръстът зъбки и да реве,ако го боли?

# 5
  • София
  • Мнения: 23 072
Моята дъщеричка също се буди 2-3 пъти през нощта, мрънка си насън и аз й давам или малко водичка, или бибката и веднага се успокоява и продължава да спи! През деня се заглежда в телевизора, но аз винаги я обграждам с играчки, така че вниманието й е приковано повече към тях  Peace

# 6
  • Мнения: 16
благодаря за съвета

# 7
  • Мнения: 223
и не го оставяй да гледа телевизия, не му правиш добро.

# 8
  • Мнения: 16
аз се старая да му давам постоянно различни играчки но тои  освен с тях все погледа към телевизора  днес съм изклучила всичко в къщи и ще видя как щте е нощес

# 9
  • Мнения: 3 929
На тази възраст е много вероятно да го притесняват зъбките. Освен това, с растежа децата все повече се впечатляват от заобикалящия ги свят и това се отразява на съня им. Не знам от колко време е така, но да не би да не го изкарваш достатъчно на разходка, защото все пак въздухът се отразява много добре на съня.

# 10
  • Мнения: 2 960
и не го оставяй да гледа телевизия, не му правиш добро.
иначе няма да се повтарям със дадените ти вече съвети Peace

# 11
  • Мнения: 388
И дъщеря ми плачеше на сън. Педито каза, че след 6 месеца стават много впечатлителни, започват да се вълнуват много от заобикалящият ги свят, превъзбуждат се лесно и на това се дължи нощният плач (стига да няма друга причина - здравословна).

# 12
  • Мнения: 3 092
Още плаче и си преживява насън .
Твоето дете е малко и момичетата са ти казали възможните причини .

# 13
  • Мнения: 99
Ами и при мойто мъниче е такова положението. Като стана на 9 месеца и започна нощем от време на време да пищи на сън. Телевизора денем изобщо не е пуснат(така, че го махам от дразнителите). Но пък вечер се прибира баткото от градина и много го мачка да му се радва(пък и мъжът ми гледа да му се радва).....и може и от това да е. Пък и с растежа им правят повече неща впечатление и нощем сънуват(като някои неща ги плашат-все пак са малки) А си мисля, че това е и до характер на детето-големият ми син е на 6г. и 8мес. и все за нещо се е е будил и като бебе и сега дори(сега нощем се буди и иска да легне при нас на спалнята), понякога сънува нещо и пищи или се кара с някой на сън(но и аз бях така като малка....явно всяко дете е различно емоционално и се впечетлява и страхува от различни неща)Всяко нещо е с времето си Peace

# 14
  • Мнения: 16
надявам се да е така и с нас благодаря

Общи условия

Активация на акаунт