Изпитва ужас от гърдите ми ?!?

  • 1 010
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Много искам да кърмя, но нещо не ми се удава.Когато взема бебка на ръце в поза за кърмене тя полудява, почва да се извива и да пищи.Имам кърма, зърната ми са си наред?Къде е проблема.Каква е причината сама да се отбива и възможно ли е това??.Боря се по всякакви начини, но не става и не става.Много ми е мъчно.

# 1
  • Мнения: 1 380
tsveti_kn и моята Калина правеше така и докато се усетя какво трябва да правя получих запушване на каналите, вдигнат висока Т и се наложи да пия АБ.Това прекрати всякакви надежди да я кърмя. Embarassed
Обаче ти не се отказвай. В този период следвах редовно-магистратура и вече нямах сили да се боря с малкото човече.Иначе не бих оставила нещата така. Crossing Arms
Още ми е мъчно, че не можех да си кърмя детето.... Cry
А ходих на лекции, като бременна на Ла лече лига бг......но това явно съм го пропуснала....
Надявам се на се нормализират нещата при вас. Praynig Peace Praynig

# 2
  • Мнения: 543
Първо се успокой. Нещо го дразни човечето. При нас ситуацията стана такава в третия месец, много мъчително беше, но го преодоляхме. В нашия случай се оказа, че бебето го мързи да суче и не може да стигне до задното мляко. На втората-третата минута писваше, т.е. когато си беше изджвакала предното мляко, а после реееев и опъване.

Моите методи бяха следните:

-дебнех я да е сънена, тогава сучеше по-ефективно, без да протестира много-много; когато спеше, в момента, в който тръгнеше да се събужда, я мятах на цицата;

-в будно състояние се разхождах с бебето на цица и пеех.

Има и други методи, порови се в библиотеката на кърмаческия форум, има полезни статии. Дано се включат и други майчета.

Кураж и инат! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 932
А дали не прави "кърмаческа стачка", тогава бебетата поради други причини зъбки, колики или просто нещо им е некомфортно отказват да сучат, за кратко. Има много статии в библиотеката за кърмаческата стачка, прочети ги , мисля че ще се успокоиш.  Спомням си че като новородена и към 3-тия и 6-тия месец  , често ми се дърпаше от гърдата, започваше да суче и рязко спираше и почваше да реве, после пак ме търсеше и така, стояхме си с часове залепени една за друга. Имаше момент , в които се бях побъркала не знаех иска ли ме, не ме ли иска, точно тогава много ми помогнаха статиите в библиотеката тук, четях и хем им вярвах , хем бях изнервена и се чудех вярно ли е, е оказа се вярно.
Определено детето ти не изпитва ужас от гърдите ти - това е 100....% вярно, по скоро те са неговото спасение в момента, явно минава през някакъв етап от развитието си и трябва да имаш малко повече търпение към малкото човече.

# 4
  • Мнения: 39
Ако мислиш че проблема е в позата пробвай други. Например да не е легнала е права седнала в скута ти. Още това което вече са казали да я кърмиш сънена също помага. И спокойно сигурно е временно особено ако през изминалите 4 месеца не сте имали проблеми.

# 5
  • Мнения: 132
Ако мислиш че проблема е в позата пробвай други. Например да не е легнала е права седнала в скута ти. Още това което вече са казали да я кърмиш сънена също помага. И спокойно сигурно е временно особено ако през изминалите 4 месеца не сте имали проблеми.
Благодаря на всички ви.Мисля , че не е проблема в позите- опитвала съм какво ли не.За кърмаческа стачка и аз си мислех в началото- но да продължава повече от 2 месеца   Rolling Eyes, иначе когато е сънена успявах да я накърмя.За това наблягах и на нощното кърмене..НООО последната седмица бебка ме реже отвсякъде.  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 380
Ако мислиш че проблема е в позата пробвай други. Например да не е легнала е права седнала в скута ти. Още това което вече са казали да я кърмиш сънена също помага. И спокойно сигурно е временно особено ако през изминалите 4 месеца не сте имали проблеми.
Благодаря на всички ви.Мисля , че не е проблема в позите- опитвала съм какво ли не.За кърмаческа стачка и аз си мислех в началото- но да продължава повече от 2 месеца   Rolling Eyes, иначе когато е сънена успявах да я накърмя.За това наблягах и на нощното кърмене..НООО последната седмица бебка ме реже отвсякъде.  newsm78
А сега  АМ ли  даваш или се изцеждаш?

# 7
  • Мнения: 1 427
Ако си миеш гърдите със сапун преди кърмене може да не харесва миризмата.

# 8
  • Мнения: 731
Въобще ли не иска да засуче или като почне да суче започва да плаче?
В началото имах подобен проблем. Причината беше, че струята на кърмата е много силна и бебка се дразнеше от това. За това започнах да кърмя силно облегната назад и постепенно нещата се оправиха и в момента продължаваме да се кърмим!
Ако не иска въобще да засуче наистина причината може да е това, което е написала eli-pate.
Най-добре ще бъде, ако проблема продължава да се обърнеш към някой от консултантите по кърмене - Бу, Хедра или някоя от другите майчета
Пожелавам ти бързо да решиш проблема и да кърмиш дълго  Hug

# 9
  • Мнения: 2 829
Дали можеш да разкажеш повече за вас-как сте се кърмили досега, дали си давала мляко от биберон, откога... На мен ми звучи на пръв поглед като бебе, което е започнало да предпочита биберона пред гърдата, но за да не гадаем и да даваме грешни съвети е по-добре първо да разкажеш повече за вас...

# 10
  • Мнения: 6 713
Причината навярно е друга, не ми се вярва да изпитва ужас от гърдите ти. Naughty Thinking
Наистина прилича на стачка! Confused
Смени позата, може да помогне. Ако казваш, че имаш много кърма да не би да я дразни силната струйка? newsm78

# 11
  • Мнения: 132
Дали можеш да разкажеш повече за вас-как сте се кърмили досега, дали си давала мляко от биберон, откога... На мен ми звучи на пръв поглед като бебе, което е започнало да предпочита биберона пред гърдата, но за да не гадаем и да даваме грешни съвети е по-добре първо да разкажеш повече за вас...
Последния месец и половина наблягах на нощното кърмене- по 3-4 пъти на нощ. През деня отказваше да яде категорично. И само и само за да хапне 30-40 мл.и бутах и шише с изцедена кърма.Принудих се да започна със захранването.Сега от както ядем пюрета и каши  въобще се отказа от кърмата.И сега съм изпаднала в още по-голяма паника.Чудя се ако спра да й давам през деня да яде  от пюретата и кашите и я накарам да огладнее дали няма да поиска кърма.  Tired  Tired  Tired  Много много ме боли и ми е мъчно за случващото се с нас.

# 12
  • Мнения: 132
Въобще ли не иска да засуче или като почне да суче започва да плаче?
В началото имах подобен проблем. Причината беше, че струята на кърмата е много силна и бебка се дразнеше от това. За това започнах да кърмя силно облегната назад и постепенно нещата се оправиха и в момента продължаваме да се кърмим!
Ако не иска въобще да засуче наистина причината може да е това, което е написала eli-pate.
Най-добре ще бъде, ако проблема продължава да се обърнеш към някой от консултантите по кърмене - Бу, Хедра или някоя от другите майчета
Пожелавам ти бързо да решиш проблема и да кърмиш дълго  Hug

 Да. Въощбще не иска да засуче.Опитвам се да я накърмя докато спи, но се събужда и щом види че е в ръцете ми полудява.Върти си главата на всички страни но не и към гърдата ми  Cry  Cry По принцип изцеждам по 100 мл преди да започна да я кърмя щото наистина иначе лицето й става цялото мляко.Гледам да няма силни струи. А гърдите не си ги мия със спун.САмо с вода ги плакна преди кърмене.

# 13
  • Мнения: 132
Ако мислиш че проблема е в позата пробвай други. Например да не е легнала е права седнала в скута ти. Още това което вече са казали да я кърмиш сънена също помага. И спокойно сигурно е временно особено ако през изминалите 4 месеца не сте имали проблеми.
Благодаря на всички ви.Мисля , че не е проблема в позите- опитвала съм какво ли не.За кърмаческа стачка и аз си мислех в началото- но да продължава повече от 2 месеца   Rolling Eyes, иначе когато е сънена успявах да я накърмя.За това наблягах и на нощното кърмене..НООО последната седмица бебка ме реже отвсякъде.  newsm78
А сега  АМ ли  даваш или се изцеждаш?

Сега наблягам през деня на пюрета и оризова каша.Когато успея да я излъжа й давам с шише изцедена кърма.Но 5 месечно бебе без мляко?!? Sad  Sad  не съм чувала .Страхувам се че по тоя начин съвсем ще я отбия и най-вече че кърмата ми ще намалее.  Cry  Cry

# 14
  • В събота
  • Мнения: 201
Пробвай да я кърмиш легнала - при нас действа безотказно в такива моменти. Даже май е вече пристрастена към тази поза  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт