Изненадани ли сте от новите разкрития за агенти на ДС?

  • 4 250
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Днес бяха обявени имената на щатните сътрудници на комунистическата ДС които през годините са работили в БНТ. Някои от тях са: Хачо Бояджиев, Нидал Алгафари, Кеворк Кеворкян, Иван Гарелов, Александър Авджиев, бивш водещ на предаването „Добро утро”, Димитри Иванов, Иван Гранитски, Огнян Сапарев, кинокритика Атанас Свиленов и още много други...
Изненада ли са за вас тия имена. Кой ли знае защо аз не съм изобщо изненадан... Комунистически отрепки и долни доносници... Дано си получат заслуженото там горе на небето, защото в тоя живот явно няма справедливост и същите тия отрепки си живеят необезпокоявани сред нас някои дори продължават все още да се появяват на екран и да ни дават акъл как да живеем честно и справедливо.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 23:55 от Борис

# 1
  • Мнения: 17 401
И ние не сме изненадани, Боре. Успокой се и не гледай телевизия.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не, не съм изненадана. В бурните години, когато цялата ни рода се вохреше в политическият живот, се спрягаха и тези имена за доносници.
На мен по-скоро ми се иска да прочета имената на тези, които са отказали да работят за тях (като майка ми) и след това са имали провален живот. За тях никой не говори.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Изобщо не ме интересува, кой за кого е работил  Naughty
Ако в онези години трябваше да избирам между семейството ми
и ДС, не виждам изобщо трябва ли да се мисли.
Такива са били времената - така са преценили хората.
Единствено само Бог може да ги съди !!!
И Борисе, какво значи комунистически отрепки ???
Половината СДС, ДПС и ................... найсе още партии
са били агенти на ДС. Нещо да ми кажеш ???

# 4
  • Мнения: 4 892
А за Тошо Тошев нищо ли не казват или той горкият си остава само с мизерната явочна квартирка, за която не е знаел?

И Борисе, какво значи комунистически отрепки ???

Борис просто е превъзбуден и не прави разлика м/у управляваща върхушка и всички останали.

# 5
  • Мнения: 212
Само като си помисля че Кеворк Кеворкян толкова години ни учеше от екрана на "Всяка неделя" на морал и човешки ценности....  Sick

И Борисе, какво значи комунистически отрепки ???
Половината СДС, ДПС и ................... найсе още партии
са били агенти на ДС. Нещо да ми кажеш ???

Комунистически отрепки значи точно това - комунистически отрепки...
А половината от СДС и тям подобни са същи комунистически отрепки... какво да ти кажа повече...

# 6
  • Мнения: 5 462
ДобрУ УтрУ !!
Изобщо не съм изненадана .А още колко имена ще излязаттт  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
Само като си помисля че Кеворк Кеворкян толкова години ни учеше от екрана на "Всяка неделя" на морал и човешки ценности....  Sick

И Борисе, какво значи комунистически отрепки ???
Половината СДС, ДПС и ................... найсе още партии
са били агенти на ДС. Нещо да ми кажеш ???

Комунистически отрепки значи точно това - комунистически отрепки...
А половината от СДС и тям подобни са същи комунистически отрепки... какво да ти кажа повече...

Чакай малко сега - бъркаш понятията.
Значи, представи си, че ти си един силно морален тип,
който притежава невероятна ценностна система.
В един момент идват едни  чичковци облечени в черно
и ти казват, че ако не им сътрудничиш, повече никога няма
да видиш детето си. Ти си оставаш същия този тип, но си
продаваш душата на дявола, само и единствено за да
не загубиш детето си. Ти пак си моралист, но останалото
го приемаш просто като работа.
Аз поне си мисля, че е било така ......... не знам.
Нямам роднини и познати минали през това, но
това е моята логика.

А това, което разбрах е, че всички са комунисти  ooooh!
Е айде нема нужда. Аз поне не съм  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 813
Аз съм родена 1989година и темата може да ми е образователна май.

# 9
  • Мнения: 4 892
Цитат на: Баба Куин Разбойничката link=topic=351605.msg9349081#msg9349081 Аз поне си мисля, че е било така ......... не знам.
[/quote

И така е било. Но сигурно е имало и ентусиасти.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
за повечето се знаеше.
лошото е, ако са имали избор (а аз мисля, че са ИМАЛИ) и са предпочели да сътрудничат, вместо да не.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
за повечето се знаеше.
лошото е, ако са имали избор (а аз мисля, че са ИМАЛИ) и са предпочели да сътрудничат, вместо да не.

Винаги има изключения, а безкрупулни хора още повече.
Същите са и продавачите на дрога - от най-нисшия до най-висшия.
Мислите ли, че изпитват угризения за хилядите починали деца
и зачернени семейства ???
Не знам аз как бих живяла ако съм била агент на ДС и знам,
че някой е пострадал, затова, че аз съм "донесла" нещо.
Може би ще ме топли само това, че съм го направила в
името на най-близките си същества - нищо друго.
Дано никога не ни се налага да правим този избор.

# 12
  • Мнения: 335
Направо да се отваря отделен подфорум за Златен фантастичен екшън-трилър и комедиен филм на ужасите.

Такова мазало е в главите на някои, че и да им дадат списъци на днешните агенти в държавни и частни учреждения, из нета и пр., днешните закони за спецагенции и съответните им бюджети, днешните официални политико-шпионски школи, водени от нови брадъри и пр. елементи на новия "цивилизационен избор", те пак ще плюнчат показалци по напред-назад по архивите до второ пришествие.

Авторът може ли да изложи възгледите си за държава без служби за сигурност?
Дали би споделил как си я представя днешната в това отношение.
Може ли да се сети с колко са се увеличили щатните сътрудници на държавните сигурности - не само на нашата, дето шетат днес у рОдината.
Имаше вече една тема за комичната публична обява на едно велико чуждо разузнаване, дето "търси да назначи" агенти с български език срещу едикаква си заплата. Беше забавна тема...
Много по-забавна от тази тука - тая е нещо като дъвка, дето се дъвче по избори, лЕпи се на таблата на леглото, после пак избори - вземат я сдъвкват я отново, пак я лепят на таблата до новите избори и така, докато съвсем почернее от косми и остатъци от зъбите на няколко политически "поколения"...



Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 00:45 от Холограма

# 13
  • Мнения: 335
ЦРУ дава $86 000 за агенти с български/15.05.2008
...ЦРУ търси да наеме креативни хора, интересуващи се от международна проблематика, с анализаторски умения и вещи в работата с интернет.
Да знаят български език...
Обявата е за назначаване на "агенти за открити източници" или Open Source Officers, разузнавачи експерти на чуждестранни медии.

Работата им е да преглеждат сайтове, вестници, информационни агенции, телевизии, радиа и специализирани публикации и да събират важна за външната политика на САЩ информация.

Задълженията им обаче не се изчерпват просто да превеждат на английски събраните данни, които освен текст включват и преглед на аудио- и видеоматериали, но и да могат да долавят насоките и тенденциите на развитие на даден въпрос и да пишат анализи.

За това те ще получават годишна заплата от 44 465 до 86,801 долара годишно с опция за бонуси в зависимост дали са отличници в службата...
...US разведката обръща специално внимание и на нещо друго.

"Приятели, семейството ви, отделни лица или организации може да имат интерес да разберат, че кандидатствате или сте назначен на работа в ЦРУ.

Техният интерес обаче може да не е във ваш интерес или да ви навреди на шансовете", предупреждава ЦРУ...

http://news.ibox.bg/news/id_744664132


Авторът, имаш право да си удариш капата в земята, душко. И да отвориш възторжена тема.

# 14
  • Мнения: 2 480
Да се чуди човек дали доносниците сами се защитават по форумите или са платили на доверени хора да го правят и така  се  "обработва" общественото мнение.

Общи условия

Активация на акаунт