петна по кожата

  • 2 231
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, има ли някой информация за петна по кожата
По то4но дъщеря ми се роди с тъмни не особено забележими,петна на някои места по тялото. В на4алото  казаха,4е са родилни петна и ще из4азнат,след това ,4е са оби4айни при ниакои раси. Ако има подобни слу4аи моля споделете
Благодаря

# 1
  • Мнения: 822
Колко е голяма дъщеря ти?От смесен брак ли е ,че казваш при някои раси?

# 2
  • Мнения: 4
Да, от смесен брак, баща и е латино американец ,аз съм българка. Детето е на 4 месеца и полвина
Мерси за у4астието в мойта тема baby_neutral

# 3
  • Мнения: 1 554
родилно петно не винаги изчезва Peace може от пигментацията на кожата ще се оправи на по късен етап Peace

# 4
  • Мнения: 822
За свое успокоение отидете на дерматолог.

# 5
  • Мнения: 4 290
Дерматолог трябва да види детето, ако вече не го е сторил. Аз на твое място бих се допитала даже до двама.
Ще извиняваш, ама правописът ти е ужасен.

# 6
  • Мнения: 4 053
За свое успокоение отидете на дерматолог.

 Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 280
За свое успокоение отидете на дерматолог.

 Peace
Най-добре за твое успокоение. Моят син има такова петно на ръката и определено не изчезна, но тъй като е на ръката не съм се притеснявала за него.

# 8
  • Мнения: 51
Сина ми се роди с червеникаво петно на тила и клепача. Докторката каза, до към две годинки трябва да изчезнат. Вече е на годинка и пет месеца. Петното на вратлето си седи, но това на клепача започва да избледнява. Но момичетата са прави, ако те смущава, то отидете на лекар, за да каже за какво става въпрос Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4
Благодаря ,консултирах се е педиаър,но исках да 4уя  и пове4е мнения

# 10
  • Мнения: 164
аз също имам петно по рождение кафяво те не изчезват сега се притеснявам да не е наследствено и моето бебче също да има

# 11
  • Мнения: 4 053
Благодаря ,консултирах се е педиаър,но исках да 4уя  и пове4е мнения

иди при дерматолог, не при педиатър, има разлика  Wink

# 12
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Моята дъщеря се роди и с родилно петно на челото, тези, които уж изчезвали до годинка.. но май ще си го влачи още, но е доста по-избледняло.. Та.. роди се и с точно такива петна по тялото, които не са много забележими, такива едни сивкави, все едно е насинена, но не наситен цвят. И аз съм чувала,че били белег на различни раси.. бащата има татарска кръв, според майка ми, която работи в дом за бебоци това е белег на монголоидната раса.. и казва, че с такива петна се раждали и цигънчетата Simple Smile Честно казано не ми е идвало на ум да ходя при дерматолог за това, мисля, че ще изчезнат с времето, иначе си правим майтам, че имаме породисто дете..  Laughing

# 13
  • Мнения: 27 524
И да го види дерматолог, и да не го види - все тая  Grinning Рождените петна биват два вида - червеникави, по-ярки при плач и напъване и кафеникави. Първите изчезват до около двегодишна възраст, другите остават доживот.
А ако става дума за нещо конкретно за дадена раса - тогава не знам.
Не се притеснявай, това да е  Hug

# 14
  • Казанлък
  • Мнения: 106
А.. вижте какво намерих :
 Монголоидни петна – те са гладки, каменно синьо-зелени, най-често са разположени ниско през гърба и по дупето. Те се появяват по-често при деца от Азия, Южна Европа – Испания и Южна Италия, и Африка. Монголоидните петна най-често изчезват до ученическата възраст без някакво по-специално лечение.
 Източник :
http://www.biberonbg.com/info/petna.htm

Общи условия

Активация на акаунт