Кърмата ми намалява- как всъщност спира накрая?

  • 854
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Мами, моля дайте инфо как спира кърмата изведнъж постепенно или не знам. Аз кърмя вече повече от 7 месеца с много проблеми. първо детето ми не искаше да суче от мен - успях с много упоритост и силиконови зърна да я науча да науча да суче (5 дни не яде въобще нищо). после започнаха да ми се запушват гърдите, после започнах да се цедя и в общи линии с това поспасих положението.  От 2 седмици кърмата ми намалява мнооого. Преди 2 седмици имахме 4 кърмения, а сега за сутрин и вечер няма достатъчно. Снощи се изцедих информативно - и 120 гр. от 2-те гърди, а бебка яде това по 2.
Големият ми ужас е че ако намалее още няма да иска съвсем да суче и пак ще започнат да ми се запушват гърдите. Как всъщност спира кърмата - моля споделете?

ПП. Ако някой има проблеми на тема запушване една бабешка рецепта, която е помагала на майка ми, на мен също: компрес от силна  ракия и върху нея размазана мая. слага се от страни на зърното, като засъхне се сменя с нов и така до следващото кърмене. поне 200 пъти съм го правила и действа.

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
...

ПП. Ако някой има проблеми на тема запушване една бабешка рецепта, която е помагала на майка ми, на мен също: компрес от силна  ракия и върху нея размазана мая. слага се от страни на зърното, като засъхне се сменя с нов и така до следващото кърмене. поне 200 пъти съм го правила и действа.

това не е ли за нова темичка  Grinning

# 2
  • Мнения: 180
mishka_moja  съгласна съм и пускам веднага нова тема.

# 3
  • Мнения: 180
ехооо, на никой ли не му е спирала кърмата.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Я да видим какво съм разбрала - бебето е на 7мес. По принцип суче ли на гърда или само се изцеждаш? И после още ще питам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 180
бебето е на 7,5 месеца. 6 месеца само на кърма. суче но след кърмене се изцеждам защото кърмя със силиконови зърна и винаги остават 10-тина 20 грама. а детето по принцип не ще да суче - до сега почти насила  я кърмя

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Освен на гърда ти и дохранваш май? Не казвам да не дохранваш - яденето е важно. Но трябва всеки, ама абсолютно всеки път преди да дадеш бутилката независимо дали с изцедена кърма или с АМ да предложиш първо гърдата. Да посуче каквото има и после дохранвай. Колкото по-често даваш гърдата- повече мляко ще има.
Защо казваш, че имаш само 4ри кърменета?

# 7
  • Мнения: 2 829
vrr, ако плавно намаляваш кърменията кърмата си спира сама без проблеми. Просто всяка седмица намаляваш броя на кърменията с 1 и се цедиш само ако гърдите ти се препълнят и болят. Няма нужда да се прави нищо особено. Ако усетиш препълване даваш на бебето да суче и ако не иска-изцеждаш до облекчение. Ако не ти се препълват гърдите-просто нищо не правиш Simple Smile

Ако искаш да запазиш кърменето още известно време- кажи, ще се опитаме да помогнем.

# 8
  • Мнения: 180
янтра благодаря ти все пак, но аз не искам съвети как да кърмя. ако четеш какво съм написала ще разбереш че кърмя все още не храня с биберон, а освен това аз съм се борила със зъби  и нокти да кърмя детето си. и само човек който не е спал няколко денонощия заради запушените си гърди или не е излизал цяла седмица защото си прекарва времето между кърменията в баната да прави компреси и да си стиска гърдите може да ме разбере. не ме тревожи че кърмата ми спира. след този ужас през който съм минала само и само да не ми спре мамолога кърмата с хапчета, мисля че доста дълго съм успяла да удържа положението и по ме тревожи дали няма да започнат гърдите ми пак да се запушват и ме интересува как по дяволите спира кърмата по естествен начин. дали ще спре изведнъж, дали намалява или нещо друго.
yanast - гърдите ми от поне 2 месеца не се препълват. надявах се да продължа да кърмя поне сутрин и вечер. за съжаление кърмата ми намалява много в понеделник реших да започна сутрин и вечер само, защото бебето много плаче, но явно и така не достига. а цеденето не мога да си позволя да го спра след кърмене, защото веднага ми се запушват гърдите. Cry

# 9
  • Мнения: 2 829
vrr, щом имаш склонност към запушвания трябва да действаш бавно с намаляването и спирането на кърмата. Но това е единственият начин-като постепенно намаляваш стимулацията на гърдите. Например като изкараш 1 седмица на сегашния режим трябва да намалиш продължителността на едното кърмене (или да го спреш, или да започнеш да не цедиш след кърмене) и отново да изкараш така известно време докато организма ти започне да произвежда по-малко мляко. След това намаляваш стимулацията още. И така, докато започнеш да кърмиш/цедиш през ден, през два и накрая спреш. Има някои неща, които можеш профилактично да правиш през този период за да намалиш вероятността от запушвания - да пиеш лецитин (безвредна хранителна добавка, която помага да се предотврати образуването на маслени топчета в кърмата, които биха могли да запушат каналче), да слагаш намачкани зелеви листа в сутиена и да ги сменяш когато увяхнат (прес около 2 часа), да пиеш чай от мента и салвия, и трите неща помагат да се намали производството на мляко.
Ако пък имаш усещането че кърмата ти си намалява (т.е. че бебето суче все по-малко и съответно намалява кърмата) можеш да опиташ да оставиш нещата на естественото им течение - като само внимаваш при всеки признак на препълване или запишване да взимаш своевременни мерки!

# 10
  • Мнения: 180
yanast благодаря за подкрепата. за сега не мисля да спирам пък каквото сабя покаже.

# 11
  • Мнения: 94
Видях, че yanast вече е писала, ама и аз да споделя моя опит със запушванията. Лецитинът наистина ми помогна.

# 12
  • малко градче
  • Мнения: 188
Щом виждаш,че детето е гладно дай му друга храна плюс кърменето.Ние сме така от осмия месец.Вечер ядем супа и манджа  и кърма.Прибягнах до този вариант,защото кърмата не го засища и реве често през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт