на 9 м отказва да пие АМ

  • 755
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Привет мами, моят син е на 9 месеца и половина, но от няколко дни категорично отказва да си пие вечерното мляко - без значение дали е с бисквитка или не. Това в 5-6 сутринта често също остава непокътнато и си издържа до закуската в 8,30 ч. ако вечер дам супа със сухарче или зеленчуковото пюре от кухнята, го хапва с удоволствие. чудя се обаче кога да му давам все пак АМ?

# 1
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
и моя син е на 9 месеца имахме такъв перид от няколко дена пробиха му две зъбчета отгоре и сега пак си пие и ве4ерното мляко и сутрешното да не е от зъбките

# 2
  • Мнения: 99
наистина може да е от зъбките, няколко дни имаше температура и едното се показа вече Rolling Eyes но все пак мога ли да давам супички за вечеря през това време?  newsm78

# 3
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
защо не ако ги харесва

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте отказаха още на 6 мес. След много опити установих, че отказват шишето, а не млякото. Така че, опитай да даваш някаква форма на млякото с лъжица - примерно с бисквити или сухари, или тук някъде имаше тема за желирано АМ, или кисело мляко.  Може пък с лъжица да го яде. Пробвай.

# 5
  • Мнения: 544
И моят син се отказа по това време от млякото и колкото и опити да правех, все бяха безуспешни. Накрая се предадох и спрях да му давам. Закусваше си попара към 8 часа и вечеряше супа. След годинката почна да закусва кисело мляко с бисквити.

# 6
  • Мнения: 9 973
давай супички и периодично предлагай АМ.Моят син го отказа окончателно

# 7
  • Мнения: 2 334
Мисля че проблема идва от зъбките.Давай други храни и периодично предлагай мляко  Peace

# 8
  • Мнения: 552
Най-вероятно е период само.Продължи да му предлагаш.По отношение на сутришното ядене,много е възможно сутрин да не му се хапва на детето така,какно преди.Синът ми известно време не искаше да си пие много много млякото в 6 и издържаше до 10.Почнах да му давам закуската в 8 и нещо,не веднага след сън, и си я изяжда без проблем Peace
А супички може да даваш,щом си ги хапва.

# 9
  • Мнения: 3 034
и аз гласувам "за" зъби. синът ми през последните две седмици (откакто пробиха горните предни зъби и тръгнаха веднага долните резци) отказва периодично или твърдата храна, или млякото. аз държа на млякото и предлагам по малко на всеки 1.5-2 часа. само така успявах да му дам по-нормално количество за целия ден. иначе отказваше в обичайните часове за хранене  Tired

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
КАто не иска на сила не става.

# 11
  • София,
  • Мнения: 4 267
И моята го отказа по това време, може и от зъби да е било знам ли, но го отказа окончателно и както и да се опитвах да и го давам резултат никакъв. ТОгава вечер и давах каша с АМ, защото все пак организмът си го изисква. По късно и давах кисело мляко с или без бисквитки, сега и давам супичка. Мисля че не е проблем да му даваш супа, каша, а сутрин право да си закусва попарка. А ако те притеснява че не приема достатъчно количество мляко, сухата субстанция можеш да я прибавяш към различните манджи - аз така правя иначе моята ненаддава на килограми. Ако кара само на ДК без мляко нищо не качва - даже отслабва. Sick

# 12
  • Мнения: 53
И моята дъщеря отказа АМ в течно състояние и с биберон, на 7 месеца. Аз й давам и до днес АМ с безмлечни каши.Има й вечерни каши без мляко. А относно вечерното мляко ,освен тази каша разнообразявах с вечерни млечни пюрета.Сега вече сме голями и освен супичка около 150мл ,й давам около 150-200мл млечна каша или кисело мляко с бисквитка.

# 13
  • Временно
  • Мнения: 788
За да не пускам нова тема ще отнеса тук своето питане.Дъщеричката ми,която досега е била на кърма днес ми отказа предложеното АМ.Давам и за първи път(избрах розов Хип),защото кърмата ми намаля.Изпи няколко гълтока,докато усети че не е кърма и започна да прави едни физиономии и да бута биберона.Какво да правя?Смятам пак да пробвам да и предложа,но ако отново откаже какво да и дам?

Общи условия

Активация на акаунт