Контузии - полезна тема

  • 5 392
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
 Всяко детенце пада и ..следва раничка, цицина и разни други неприятни за майките неща.  Sad
Кажете как се справяте ? Какво прилагате за обезболяване , за "смекчаване" на последствията? Има различни бабешки методи, доста ефикасни:

за цицините -лед, олио. Чувала съм и разрязан суров картоф, но само съм чувала.
Добър лек е и 'целувката на мама ' Laughing
Кажете какво знаете вие и вашият опит. Мисля, че ще бъде полезно.
Дано по-малко прибягваме до тези методи!

# 1
  • Мнения: 9 973
наистина олиото е :1,както и целувката на мама.В момента не се сещам за други хитрини,но като се сетя,ще напиша

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Обикновено сина ми не търпи никакви "обработки" на бойните рани.
Иначе знам за изгорено - олио или някакво масло. За синини и цицини - картоф.
И да, дано не се налага да се стига до тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Настърган суров картоф за изгорено или Дефламол.
Олио за цицини.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мажа веднага с олио или налагам с намокрен и изцеден хляб.
Раничките промивам /ако даде естествено Laughing/ с кислородна вода и ако е по-сериозна лепвам анкерпласт. По-леките не покривам - да дишат.
За изгорено - веднага под чешмата да се облее хубаво със студена вода и после Дефламол.
За врастнало нокътче или забрало - Ихтиол.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
За синьо и подуто се слга филия напоена с оцет - това ако няма ранички, защото много ще щипе.
За цицините - олио, лед.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Олиото наистина е вълшебно при цицини и удари по гравичката.
За спиране на кръвотечение от носа - памуче, напоено с витамин Це или с малко ябълков оцет, разреден с вода.

После ще допълвам, като се сетя и друго.

П.П. Господ да ги пази децата  Praynig защото белите стават много бързо и без да можем да реагираме понякога. Двете най - лоши падания на дъщеря ми са ставали в мое присъствие. За половин секунда просто, на сантиметри бях от нея, но без да мога да направя нищо.

# 7
  • Мнения: 4 343
за уплаха-напръскване с вода
за температура /ако не помагат лекарствата,кърпите с оцет и вода или компреса с разбит белтък,сода и оцет/Потапям чаршаф в = колич вода и оцет и увивам гола цялата НО САМО ЗА 1-2 МИН.
биваксин-спрей за изгорено,ударено и охлузено-не боли Peace

# 8
# 9
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 768
За ударено(не открита рана) и за цицини - намокрена амбалажна хартия. Спира отока и посиняването (или поне ги намаля, ако не се наложи веднага)  Първоначално бях скептична, но после сама се убедих

# 10
  • Мнения: 1 817
За ударено(не открита рана) и за цицини - намокрена амбалажна хартия. Спира отока и посиняването (или поне ги намаля, ако не се наложи веднага)  Първоначално бях скептична, но после сама се убедих

Ей, това не го бях чувала newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 280
За ударено(не открита рана) и за цицини - намокрена амбалажна хартия. Спира отока и посиняването (или поне ги намаля, ако не се наложи веднага)  Първоначално бях скептична, но после сама се убедих

Ей, това не го бях чувала newsm78
И аз не го бях чувала това, само с такава хартия ли става YanaDG, че ми стана интересно.

# 12
  • Мнения: 1 733
А за прищипани пръстчета? Че често ни се случва...

# 13
  • Мнения: 280
За ударено(не открита рана) и за цицини - намокрена амбалажна хартия. Спира отока и посиняването (или поне ги намаля, ако не се наложи веднага)  Първоначално бях скептична, но после сама се убедих
Наистина този метод с амбалажната  хартия много помага , синът ми падна и си удари устата при което тя се поду, започнах да слагам намокрена хартия и отока спадна много бързо  Peace

# 14
  • Мнения: 1 225
Майка ми слага мокър вестник  Peace амбалажната хартия, за която говорите

Общи условия

Активация на акаунт