бебе във влак

  • 3 370
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 095
Безплатно ли пътуват бебетата във влак ?
А в спално купе?
Има ли някакви допълнителни изисквания при пътуване с бебе с БДЖ?

# 1
  • Мнения: 1 447
Да безплатно пътуват,но за спално купе не мога да ти кажа.

# 2
  • Мнения: 1 095
Не искам отделно легло,естествено,но знам ли ги, да не кажат нещо  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 215
Зависи колко е голямо детето. Просто питай, като купуваш билета! Peace През лятото имаше тема точно по този въпрос.Потърси я.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, безплатно пътуват бебетата, дори и в спално купе.
Така сме пътували с детето, когато беше на 1 година.

Деца до 7 години пътуват безплатно с БДЖ. Ако искам да имаш запазено място за детето, плащаш 0,50 лв. за него.
Това е.

# 5
  • Мнения: 1 095
Мерси много ,Пипинс !   bouquet
Предполагам,че не е нужно да уведомявам БДЖ ,че ще пътувам с детето. Ще пътуваме с майка ми и баща ми заедно в спално и беба ще е с нас.

# 6
  • Мнения: 140
Само си приготви достатъчно количество мокри кърпички,преди няколко дена изпращах моя приятелка и ме изуми мръсотията.Не съм пътувала с влак сигурно от десет години,така че не знам тали това винаги е така ,но в конкретния спален вагон беше гадно.

# 7
  • Мнения: 1 095
Само си приготви достатъчно количество мокри кърпички,преди няколко дена изпращах моя приятелка и ме изуми мръсотията.Не съм пътувала с влак сигурно от десет години,така че не знам тали това винаги е така ,но в конкретния спален вагон беше гадно.
Оф, да , мизерията е голяма, аз последно пътувах в началото на бременоста

# 8
  • Мнения: 1 854
Пьтувах от София за Бургас това лято, с дьщеря ми на 7 месеца.В спално купе.Не се плаща за бебе.Какво да споделя, освен,че не бих повторила(надявам се да не те разочаровам много).
Леглото беше ужасно тясно за мен и малката вьтре заедно.Когато се настанихме, в купето беше мн.топло, много...и в последствие, когато влака трьгна настана ужасен студ, може би изолацията на прозореца не беше добре упльтнена.Има одеала, но са едни тежки, бодливи и според мен не много чисти.Можеш да си вземеш за бебето свое одеало.Освен това малката се будеше, защото сьседите по купе бяха шумни, но това е др.тема.Сега помня,че ни дадоха някакви пакетчета с тоалетна хартия, салфетки..за всеки пьтник.
Отделно от това малката за пьрви пьт се напишка на чаршафа, явно от мьрдането и неудобствата се е разместил памперса..така,че сменях и чаршаф в 2 през нощта.
Явно при мен негативното е било в повече.
Кьсмет Ви желая!
Ако имаш някакви вьпроси, пиши.

пс:За хигиената в купето, момичетата са писали.Може би ако бях сама да не ми беше направило такова силно впечатление, но заради бебето ми се стори ужасно....А на вьпроса за доп.изисквания за бебе, не няма

# 9
  • Мнения: 1 095
Много късно намерих евтин начин да летим до София, така че това надявам се да е първото и последното ни пътуване с влака Simple Smile
  bouquet
Опредлено ще взема одеала ,пелени и всичко възможно да и е комфортно!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 336
НИе пътувахме с 11 месечния ни син в спален вагон - Варна - София, но си платихме цялото купе т,е, всичките три легла, за да няма никой при нас, със сина ми спахме на едно легло /естествено/, верно че не широко или супер комфортно, но все пак това е път, не е леглото в къщи  Naughty така че просто си платете цялото купе  Hug

# 11
  • Мнения: 1 095
НИе пътувахме с 11 месечния ни син в спален вагон - Варна - София, но си платихме цялото купе т,е, всичките три легла, за да няма никой при нас, със сина ми спахме на едно легло /естествено/, верно че не широко или супер комфортно, но все пак това е път, не е леглото в къщи  Naughty така че просто си платете цялото купе  Hug
[/b]

Да,така направихме, така или иначе ще пътувам с моите родители  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Приготви се да изкараш една нощ в мизерията на БДЖ. Правилно са те посъветвали да вземеш одеалце за детето,защото хигиената е под всякаква критика. за детето не се заплаща нищо.

# 13
  • Мнения: 1 095
Само да ви кажа,че с пътуването всичко беше наред. Толкова се стараят вече от БДЖ,че бяха набримчили яко парното и в двете посоки,не заклщчват вагона,но пък ни предупредиха да слагаме веригата на вратата отвътре,че да не ни окрадат в движение . Много съм доволна! Все пак предпочитам самолета,но....

# 14
  • Мнения: 560
А така.Тея-Фея.къде те намирам теб Hug.къде си пътувала ти и не си казала.или аз пак нещо съм изпуснала Blush

Общи условия

Активация на акаунт