Къдрене с фуркети?

  • 8 665
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Много търсих из нета и накрая реших да пусна тема тук. Става въпрос за къдренето с фуркети - кичура се навивал на зиг-заг, нещо такова.  Rolling Eyes Някой има ли идея как точно се прави това и красиво ли става?  Flutter

# 1
  • Мнения: 823
да,хубаво става,но слагаш пъво гел или пяна на всеки кичур и навиваш и защипваш

# 2
  • София
  • Мнения: 901
Много съжалявам за тъпия въпрос, ама как се "защипва" с фуркети?? Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 243
Това къдрене може ли да е трайно? Т.е. за месеци напред?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 0
Не,с тях не става.Ако искаш трайно къдрене можеш да отидеш на някой фризьор,но доколкото след това е малко трудно сам да си ги оформяш.

# 5
  • Мнения: 224
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

# 6
  • Мнения: 231
Дай снимката имам някакви подозрения как става, но да видя първо това ли е newsm78

# 7
  • Мнения: 224
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1241/594832300.JPG  - ето това е, съжалявам, че качеството не е добро, но го снимах от списание  Whistling

# 8
  • Мнения: 231
И аз за това си мислех, изглежда е на принципа на машата за коса с два рога,имаше тема в която беше показана такава маша.
Ами разтваряш фуркета и навиваш на зиг-заг по двата края, мисля че е това, само не знам накрая как се закрепя кичира та да не се разплете, но може и да пробвам Thinking

# 9
  • Мнения: 746
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?

# 10
  • Мнения: 658
Краищата се захващат с друг фуркет или фиба в средата-разгледайте внимателно картинката и ще видите, успех на всички,но сам човек едва ли ще се справи с това newsm78

# 11
  • Мнения: 224
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?

Значи, ще го обясня със стъпки, понеже не съм видяла много свястни обяснения из нета:

1. Взима се лист А4 (например, иначе се продават и готови лентички) и се разрязва 1/3 или 1/2 по дължина на листа
2. Полученото парче се нагъва на хармоника, колко пъти е по желание, 2-3 да речем Simple Smile
3. След това, така както е сгънато се сгъва на две и става така < като форма
4. Около полученото парче се увива кичур коса и този край, който завършва с двете несъединени крайчета се промушва през другия край, който е като примка.
5. След като се промуши се издърпва докрай, ако стърчи много вестник може да се скъси.

Доколкото знам това ставало с плат, но не съм пробвала с него още. Хубавото на този начин, че поне според мен се спи по-добре отколкото с ролки.  Peace

# 12
  • Мнения: 746
А как точно става? Имам снимка на навити кичури, но наистина не мога да разбера защипването на кичура как става, някой знае ли къде може да има видео или картинки показано как се прави?  Flutter Аз много се зарибих за къдренето откакто вчера си направих косата с хартийки - стана страхотно!  Heart Eyes  Peace

а с хартийки как?

Значи, ще го обясня със стъпки, понеже не съм видяла много свястни обяснения из нета:

1. Взима се лист А4 (например, иначе се продават и готови лентички) и се разрязва 1/3 или 1/2 по дължина на листа
2. Полученото парче се нагъва на хармоника, колко пъти е по желание, 2-3 да речем Simple Smile
3. След това, така както е сгънато се сгъва на две и става така < като форма
4. Около полученото парче се увива кичур коса и този край, който завършва с двете несъединени крайчета се промушва през другия край, който е като примка.
5. След като се промуши се издърпва докрай, ако стърчи много вестник може да се скъси.

Доколкото знам това ставало с плат, но не съм пробвала с него още. Хубавото на този начин, че поне според мен се спи по-добре отколкото с ролки.  Peace

всичко ясно, само това с промушването не го разбрах  newsm78

# 13
  • Мнения: 224
Хм... и на мен тая част ми беше неясната преди... значи, представи си картината: кичурът е увит около прегънатата хартия, нали? Тогава от едната страна остава едно като ухо, като примка, а от другата - двата края на прегънатия лист. Хващаш двата края и ги промушваш през примката и издърпваш докрай и готово.  Flutter  Сега като го четеш може да не ти е ясно, но пробвай да четеш и да го правиш в същото време, може да ти се изясни.  Peace Ако наистина ти е трудно не ми е проблем и едно кратко клипче/снимки да направя.  Wink

# 14
  • Мнения: 746
по принцип съм старателен човек, обаче ако направиш клипче, няма да имаш грешка  Peace може и от късния час да е, но не мога да си го представя  Blush

Общи условия

Активация на акаунт