Някой позлвал ли е Triclobakter за къпане на бебчето си

  • 3 435
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
През първия месец личният ни лекар ме посъветва да къпя Марти с Triclobakter, защото имаше пъпчици, а този продукт и антибактериален и с неутрално PH (преди една гениколожка ми го беше изписала вместо интимен сапун).
 Напоследък взех да се чудя дали не мога пак да го къпя с него, не само заради жегите и пъпчиците,които ги съпровождат, но и защото от няколко капки от продукта се получава невероятна пяна и моят сладур умира да си играе с нея.Притесненията ми са дали този продукт е удачен за постоянно ползване и дали ако малкият лапа понякога пяната може да му се случи нещо.
  Ще съм ви благодарна, ако ме посъветвате какво да правя newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз такова нещо без удобрение на лекар не бих използвала за детето! На мен след раждането ми го изписаха вместо йод! По принцип мирише достс силно! Малк омайки го знаят, но в болниците стафилококовите инфекции по бебетата се получват от силно мирищещите препарати( белина на пример)! А ако го погълне това какво ще го правиш човека?

# 2
  • Мнения: 1 089
И аз го ползвах по време на цялата бременност, беше ми препоръчан от моята гинеколожка. След раждането с него миех коритото на беба, но не съм го ползвала при самото къпане. в упътването пише, че се използва и при дезинфекция при бебета и малки деца. Аз бих го използвала само след препоръка от лекар, и то ако му имам пълно доверие.

# 3
  • Мнения: 397
Здравей,

И аз не бих го използвала. Поздрави! Ала

# 4
привет!
Аэ къпя бебо редовно с Триклобактер.Докторката ми каза че е по добе с него отколкото със сапун!

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Откакто малкият се роди, всеки ден слагам по една супена лъжица Триклобактер в 10 л. вода. Така си пише и на упътването. Нашият педиатър горещо ни го препоръча, наистина е много добър.
Едно време, когато нас са ни отглеждали, във водата за дезинфекция са слагали калиев перманганат; това е доста по-добър вариант.
Имаше детенцето някаква инфекция с обриви, ами благодарение на Триклобактера всичко се оправи Praynig Peace

# 6
  • Мнения: 5 577
Учудена съм  колко мами го използват  Shocked
Аз лично мисля, че е силен.
Въпреки, 4е на листовката пише, 4е се използва за бебета.
Ще питам педиатърката ни.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ползвала съм Триклобактер, когато има някакъв проблем с кожата на детето.
Все пак не мисля, че е подходящ за ежедневна употреба. Едно, че не е желателно, да се поглъща (химия е все пак!) и второ - децата трябва да си изграждат защита към заобикалящата ги среда.

# 8
  • Мнения: 514
Аз съм го ползвала. Но само за кратко. Помогна на Дани когато се беше изринал от топлото, но избягвам да го ползвам защото не трябва да му влиза в очите. А на цялото шляпане и пръскане с вода това е почти невъзможно...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
И аз киснах в него подсеченото дупе на Плами преди месец ( после и на мъжа ми краката, че нещо се бяха размирисали  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil). На упътването пише - разрешен за употреба в кърмаческите отделения на балниците.

# 10
  • Мнения: 106
Благодаря ви за отговорите, момичета. Може би ще продължа да го ползвам от време на време, особено когато трябва да го къпя сама

Общи условия

Активация на акаунт