Предучилищна в училище - записване

  • 7 876
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Моля за информация относно срокове и изисквания за записване на предучилищна в училище!
Големия догодина трябва да е предучилищна,а аз още не знам как и кога става записването  Whistling
Да не е като в детските градини - през януари,че даже още и училище не съм намерила  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 877
Някой да се включи?

# 2
  • Мнения: 2 448
Надявам се и аз да се включи, защото на нас също ни предстои, а не искам да я кара в детската градина.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Изберете си училището и отидете и говорете с директорката или с някоя от учителките, за да ви кажат кога точно ще стане подаването на документите.
Обикновено от първите дни на януари става подаването на документите за следващата учебна година.

# 4
  • Мнения: 2 448
И какви документи да подавам, след като той се води още в детската градина. Не искам да ги уведомявам тях до последно, защото така ще ми го изпишат май месец, а аз искам да изкара там лятото. Дет се вика да ги излъжа, че ще ката при тях предучилищната, а накрая да се откажа.
Мога ли да направя такъв тарикатлък?  Blush
Какви документи се искат за предучилищна?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 506
Надали се искат някакви документи, освен молба и евентуално акт за раждане (или копие от акт за раждане). Все пак детската градина не е задължителна - може детето ти изобщо да не е посещавало такава до предучилищна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
--
Какви документи се искат за предучилищна?  Rolling Eyes

1. Молба - по образец, от училището.
2. Ксерокопие от акта за раждане.
3. При постъпването в училището - здравен картон, актуализиран, с нанесени всички имунизации и всички прекаране детски заразни болести от детето и с актуален профилактичен преглед на детето.

И какви документи да подавам, след като той се води още в детската градина. Не искам да ги уведомявам тях до последно, защото така ще ми го изпишат май месец, а аз искам да изкара там лятото. Дет се вика да ги излъжа, че ще ката при тях предучилищната, а накрая да се откажа.
Мога ли да направя такъв тарикатлък?  Blush
Какви документи се искат за предучилищна?  Rolling Eyes

pasinet,
Не е необходимо да уведомяваш в детската градина, че ще местиш детето си в училище. Направи го непосредствено пради новата учебна година.
Но ..... newsm78
Помисли добре:
- в училищния предучилищен клас децата са по 3-4 часа сутрин или след обед, а в детската градина са от сутрин до вечер;
- в тази връзка - трябва да имаш осигурен човек, който да го води в уречения час и да го взема пак в предварително уречен час (например: сутрин от 7.45 до 8 часа се води и на обяд от 12 до 12.15 да се взима детето);
- в училището няма осигурено никакво хранене (освен една закуска към 10 часа, ако училището има пари, за да я осигури, естествено   Rolling Eyes), докато в детската градина има осигурена храна;
- в училището децата само учат, нямат игри, за разлика от детската градина;
- в училището децата не спят и не си почиват, а в детската градина - да;
- не на последно място, но е много важно и това: провери добра ли е учителката в училището и може ли да подготви по-добре детето ти за училище, отколкото учителките в детската ви градина.
Не те навивам за да оставиш детето си в детската градина, а ти изтъквам плюсовете и минусите на работата в училище и на тази в детската градина.

Що се отнася до документите за училище - написах ги по-горе.


 Hug

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 10:37 от инка62

# 7
  • Мнения: 1 877
инка62,много благодаря,че се включваш с тази полезна информация!!!

# 8
  • Мнения: 2 448
Цитат
Помисли добре:

..............

Точно защото съм помислила съм решила, че няма да кара предучилищна в градината. Първо в нашата градина подготовката е под всякаква критика, дори почти липсва такава. Детето ми е със специални образователни потребности и на практика са задължителни допълнителните му всекидневни занимания в къщи след обяд, вместо само да спи. И до сега в градината яде само хляб, а плащам храната напълно. Аз съм си в къщи с тази цел, така че по въпроса за вземането и воденето нямам проблеми. Да, проучила съм учителката в училището, отзивите са много добри. Имаме и ресурсна лична, така че няма от какво да се притеснявам. Просто не ми се иска да има прекъсване от 3 месеца напълно от детско заведение, защото смятам, че ще му се отрази зле на дисциплината и желанието му да ходи. Така, че при мен няма нито един плюс за оставане в детската градина.  Laughing
Благодаря за изчерпателната информация за документите.

# 9
  • Мнения: 1 877
pasinet,мила,много ще съм благодарна,ако споделиш за кое училище и за коя учителка става дума?Защото аз съм на мнение,че не е важно училището,а госпожата.

# 10
  • Мнения: 2 448
Хелта с удоволствие бих споделила кое е училището, но не съм от София. В Стара Загора живея.  Simple Smile

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Много полезна тема. инка62, благодаря за иф.
И ние ще сме предучилищна догодина - в училището.

# 12
  • Мнения: 1 877
мамо САННЯ,вие към кое училище сте се насочили?

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Хелта, доста умувахме частно или държавно.Що мисли и разговори....
Насочили сме се към 125-то.

# 14
  • Мнения: 1 877
Хелта, доста умувахме частно или държавно.Що мисли и разговори....
Насочили сме се към 125-то.
Ахам,мислех си дали не е някъде около нас,но не е...

Общи условия

Активация на акаунт