Следоперативни грижи при секцио

  • 14 151
  • 41
  •   1
Отговори
Какви са следоперативните грижи при секцио?

# 1
  • Мнения: 90
Нещо не мога да разбера въпроса ти.Грижи на медицинския персонал или от наша страна? Thinking

# 2
  • Мнения: 479
Конкретизирай си въпроса  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Докато си в болницата - смяна на превръзка и преглед на състоянието на раната правят лекарите.
Като се прибереш у вас - смяната на превръзка и съответно мазане с определени лекарства - ако са ти предписани. 30 дена след секциото може да се маже белегът с Контратубекс. Първите 10 дена след операцията е хубаво раната да не се мокри, затова къпането става като върху раната е поставена водоустойчива лепенка. Продават се в аптеките.

# 4
Имам впредвид грижите на родилката след операцията.Какво трябва и какво не трябва да прави,за да се възстанови?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Да не вдига тежко поне месец.  Peace

Аз още в болницата приключих с грижите около операцията. Лепнаха ми лепенка, с която можех да се къпя. Не съм мазала с нищо. На 10-я ден отидох да ми свалят конците и това беше всичко.

# 6
  • Мнения: 3 818
Явно е различно, по-добре питай лекаря си какво можеш и не можеш да правиш.
На мен на седмия ден ми махнаха конците и превръзката и оттам нататък се върнах към нормално поведение. Позволиха ми да се къпя, без допълнителни лепенки, без нищо, а раната ми е само белег и нищо друго оттогава.

# 7
А бельото какво трябва да е?С по -свободни гащи ли или стягащи?

# 8
  • Мнения: 22 343
В болницата веднага след секцио ти слагат система (не помня точно с какво, но вкарват и обезболяващо). На вторият час след операцията са длъжни да те вдигнат и да те накарат да се разходиш. Изключително важно е да го направят, но много акушерки ги мързи, родилките също се дърпат и не искат да стават, а после става много по-трудно. Ако желаеш могат да ти махнат абоката още тогава, ако прецениш, че не можеш да станеш достатъчно бързо, за да отидеш до тоалетна могат да го оставят до вечерта.
Минават да погледнат превръзката.
Всяка сутрин на визитация оглеждат самото място на операцията, както и какво е количеството на кървенето.
За бельото, добре е да е памучно, тип бабешки гащи с висок колан, за да не дразни на операцията.
Превръзката е добре да се сменя всеки ден, но в повечето случаи не го правят. Лепват една непромокаема, за да можеш да се къпеш и толкова. Ти сама можеш да си я сменяш особено след изкъпване (доста от тях пропускат и се отлепят) и да оставяш раната известно време да диша.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 139
На 7 ден доктора ми махна конците(всъщност конеца-беше само един) и ми каза,че мога да си правя всичко.От тогава започнах да се къпя без всякакви лепенки Wink
По-добре за начало да си с по-широчки и по-дълбоки гащи,за да ти е комфортно все пак Wink

# 10
  • Мнения: 2 100
След операцията, както е казала Мирама, те слагат на системи - обезболяващи. Навсякъде е различно с раздвижването. При нас раздвижването трябваше да е след 24 часа. Възстановяването и раздвижването зависят много от самия организъм. Има сестри, които те обслужват - подмиват те, ако има нещо тях викаш, помагат ти във всяко едно отношение. Лекарите, минаващи на визитация преглеждат операцията и се интересуват дали имаш оплаквания. При самата операция се слага дренаж - 1 или 2. По преценка на лекаря се махат по време на престоя в болницата. Чак тогава позволяват да се къпеш - някъде държат на лепенка, на други места казват, че не е необходимо. Добре е при първа възможност да сложих стегнато бельо, дори и колан, за да се прибира корема. Но това става след като ти свалят конците, т.е. седмица след операцията. Оттам насетне не се натоварваш около месец, ако има кой да ти помага и повече. Успех  Peace

# 11
  • Мнения: 654
Никакво вдигане на нещо, по- тежко от бебето поне един месец, слез 45- я ден може да мажеш к Контратубекс или Мадекасол (френския му анагог) белега, това е

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
Може и да не ти свалят конци, ако те залепят като мен  Wink

# 13
  • Мнения: 3 306
Какви са следоперативните грижи при секцио?
 

лекарят ти ще ти каже   Peace  мисля , че при всеки е индивидуално

# 14
  • Мнения: 344
На 12-я ден ми махнаха конците.С козметичен шев съм.Белега не го третирам с нищо.

Общи условия

Активация на акаунт