И пак за нощното напикаване...

  • 1 768
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 799
От лятото дъщеря ми (почти на 3) е без памперс, включително и нощен. В началото всичко беше ОК, ставеше някой и друг фал (напикаване), но не повече от 1 път в седмицата. Със застудяването обаче и фаловете се увеличиха. По тази причина (а и защото с мъжа ми сме сомнанбули, които си лягат в 3-4 часа  Mr. Green), започнахме да я изпишкваме към 1-2 часа (обикновено по това време констатираме, че е мокра). Обаче детето започна да се напикава и сутрин към 6.
Крайният резултат е, че сега всяка нощ се напикава, понякога и по 2 пъти, и с мъжа ми ставаме по н-пъти на нощ да я подканяме. Отделно детето вече разви фобия от това постоянно нощно будене и сядането на гърнето е придружено с рев "няяяяяяяяяяяяямам пиш".
Давайте идеи какво да правим, не искам да връщам памперса, но и не смогвам всеки ден да пера и суша юргана й...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 10:57 от pachikrak

# 1
  • Мнения: 9 814
Не знам дали е от студа или от възрастта.
С доста майки съм говорила, че към третата година на детето май има някакъв регрес.
Дъщеря ми от рано спи без памперс /преди да навърши 2 години/, но малко след като направи 3 имаше период, когато се напишкваше нощно време по един два пъти. Отшумя за около месец.
Бях взела протектори за матрака.

# 2
  • Мнения: 799
Матракът е "протектиран", но юргана и одеалата не са  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 9 814
Е, да така е.
Но вариантите са два- или връщане на памперса, или будене на детето по два пъти поне през нощта да пишка.

# 4
  • Мнения: 7 201
Но вариантите са два- или връщане на памперса, или будене на детето по два пъти поне през нощта да пишка.
Peace
Моят син го будех обикновено към 2ч. и до сутринта издържаше. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз да напишя своя опит:

При нас беше същото -будих я, тя пак се напикаваше, посреднощ сменях чаршафи, завивки, миех я. Тя много се изнерви и така повече от 1 година докато не реших да предприема по-сериозни мерки. Заведох я на лекар, направихме изследвания - всичко беше ок. От там рентген - излезе че има спина бифида и нощното напикаване се дължи на това. Върнахме нощния памперс, успокои се детето и ще чакаме - казаха контролно всяка година се прави снимка, увеличихме калция...до пубертета най-късно щяло да отшуми. Дано при вас не е това проблема.

# 6
  • Мнения: 5 525
Jutoo кажи ми моляте къде я води на лекар, кой ви назначи рентгена. Моята щерка е вече на 6,5г и все още се напикава. Обиколили сле сума лекари, изследвания всякакви - беше с лек рефлукс който израстна. Но напикаването си остана, на периоди. Има месеци през които е суха и сякаш нищо не се е случвало, и такива през които е мокра всяка вечер до ушите. И на нас ни казаха  - най вероятно е със спина бифида и толкова, но нямамве доказана диагноза. Направо и изписаха лекарства.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
marychery личната лекарка ми даде направлението за рентген. Иначе аз доста бях чела по въпроса и отидох при нея с намерение ако не ми даде направление да ми каже поне какво точно да искам да снимат и да си платя, но жената излезе разбрана и веднага ни изпрати.
След като излезе, че има незатвроени лумбални прешлени, ни обясни, че в периоди на усилен растеж организмът не може да насмогне да изгради тъкънта и затова се получава напикаването. Примерно мойта щерка сега дръпна 8 см за 4-5 месеца и ефектът беше всяка вечер мокра. Когато обаче расте по-умерено има сухи нощи и то доста. Тъкънта се образува, но не толкова бързо и затова така се получава. Сега с тези витамини с повече калции ще видим какво ще е положението догодина. Израства се с възрастта - при някои по-бавно, при други по-бързо - много зависи в каква степен е.
Иначе може да се направи консултация с невролог, да я гледат на ехограф. Мисля да я заведа, но тя изкара 2 болести сега за 1 месец и изчаквам, че вече като чуе лекар и почва да плаче.

# 8
  • Мнения: 5 525
Jutoo благодаря много за инфото. Моята е тренирана по доктори, от бебе все в някоя болница висиме. Мария я следи все още детски уролог, но сега ме навеждаш на мисълта че не е лошо да я види и невролог. Информацията ти ми беше от голяма полза, благодаря за което  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 395
И ние сме със същия проблем.Дафни даже не се и събужда като се на пишка спи мокра и като вляза в стаята да я видя,тя се е свила на топка и е студена.Настина - то се очакваше.
Направихме кръвни изследвания ,че се притесних дали няма някоя уроинфекция..........но нямаша (Слава Богу).Аз се стреснах и сега пак сме на памперси.За мое съжаление,но и спокойствие.На пролет пак ще махаме отначало.

# 10
  • Мнения: 799
И аз да напишя своя опит:

При нас беше същото -будих я, тя пак се напикаваше, посреднощ сменях чаршафи, завивки, миех я. Тя много се изнерви и така повече от 1 година докато не реших да предприема по-сериозни мерки. Заведох я на лекар, направихме изследвания - всичко беше ок. От там рентген - излезе че има спина бифида и нощното напикаване се дължи на това. Върнахме нощния памперс, успокои се детето и ще чакаме - казаха контролно всяка година се прави снимка, увеличихме калция...до пубертета най-късно щяло да отшуми. Дано при вас не е това проблема.
Жуто, а на каква възраст беше детето, когато започна историята с напикаването?

# 11
  • Мнения: 476
Мога ли да използвам темата и да питам на каква възраст бяха децата ви, когато сами започнаха да се будят, за да пишкат.
Благодаря.

# 12
  • Мнения: 619
Айде, и аз съм от използващите темата.
Махнахме памперса лятото, а нощния- в края на лятото. Или не се напикаваше или се будеше и казваше. Обаче от как стана студено започна да се напикава почти всяка нощ. Поне се събужда и плаче, защото знае, че не е хубаво това. Ако не се събуди през нощта напикана чак се изненадвам...Мислехме с баща й да я водим на лекар, но още не сме взели мерки...Не знам и аз какво става..

# 13
  • София
  • Мнения: 528
Пачи, има теория, че нощното напикаване е свързано с ревност. Thinking Дали не хващаш някаква връзка между зачестяването на напишкването и раждането на брат й? Колкото и да не показва, може това да си й е вътрешен проблем...   newsm78

За мен лично именно събуждането през нощта, когато й се пишка, беше определящо за махане на нощния памперс. От махането на памперса през деня до махането на нощния такъв при нас мина една година. Започна да се буди от това, че й се пишка, на 2 години и 7-8 месеца. Понякога не осъзнава защо се е събудила и плаче. Трябва й малко време, за да се поразсъни и да разбере, че това е причината. Но и аз я насочвам, де. Кака й беше по-особен случай точно във възрастта около 3 години. Тя започваше да плаче спейки и да се дърпа и опъва колкото сила има - нито можеш да я гушнеш, нито да я успокоиш...  ooooh! Насила съм я водила до тоалетната. В момента, в който се изпишка, кротва.  Peace

# 14
  • Мнения: 799
Мимис, това с напикаването започна около месец и половина преди Боян да се роди, по-скоро го свързвам със застудяването, защото и без това до преди самото появяване на бебето цялата ситуация й беше доста абстрактна.

Общи условия

Активация на акаунт