Постите ли?

  • 1 834
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Коледните пости започнаха преди доста време. Вие постите ли? Издържали ли сте 40 дни само на постна храна? Как ви се отрази това на организма?

# 1
  • Мнения: 9 814
Не, не постя.

# 2
  • Мнения: 78
Не и никога не съм постила. Не ме тревожи толкова постната храна, колкото постът от алкохол и секс.
Няма ли петъчни теми?   Mr. Green

# 3
  • Мнения: 5 462
Не , не постя.Не ми понася на организма .Постно мога да ям един път на деня не повече .Чувствам се зле когато не консумирам месо.Иначе сигурно е хубаво пречистването във всякакъв аспект , обаче на мен просто не ми действа добре.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Постя вече не зная коя подред година. Чудесно се чувствам.

# 5
  • Мнения: 1 896
Не.
Издържала съм.
Не е имало особени отражения върху организма ми.

# 6
  • Мнения: 2 448
Не , не постя. И то не заради това , че не мога да издържа само на растителна храна. Имала съм период в ранната си младост 7 години вегетарианствах. Но от тези пости не намирам никакъв смисъл, още повече, че ако трябва да се спазват религиозно, изключват и всякакъв вид светски забавления. След като не съм привърженик на строгото спазване на православния канон, не виждам смисъл да карам на постна храна 40 дни.

# 7
  • Мнения: 13 512
Не, никога не съм постила. Обичам месо.

# 8
  • Мнения: 3 695
не, пробвах преди няколко години и разбрах, че това не е за мен  Flutter

# 9
  • Мнения: 11 747
Не, никога не съм постила и нямам намерение да се пробвам. Не съм религиозна, така че няма и смисъл.

# 10
  • Мнения: 3 521
Постът е пост, но не диета - нямам проблеми да издържа 40 дни без животински продукти и "благо", но ето какво включва истинският пост
1. Примири се с врага си, като му простиш от сЪрце;
2. Видиш ли беден не се отврЪщай от него, а му помогни както можеш;
3. Не завиждай никому;
4.Не осЪждай никой;
5. Не поглеждай с пожелание;
6.Не протягай рЪце кЪм онова, което не ти принадлежи;
7. Не подавай ухо на клевети и лЪжи за ближният си;
8.Нека устата ти да е затворена за висчко лошо за твоят ближен;
9.Пости с очи, уши, рЪце, нозе /виж това не ми е много ясно за нозете/, с ум и сЪрце;
10.БЪди благоговеен , смирен и кротЪк;
11. Защото каква полза да измЪчваш тялото с неядене, ако душата ти се надува от гордост;
12. Каква полза да бледнеем от пост, ако побледняваме от завист;
13.що за добродетел е да не пием вино, а да се опиваме от омраза;
14.Или да не ядем месо, а да изяждаме братята си с клевети;
15.Като постим телесно-нека постим и духовно;
16. Като очистваме тялото с вЪздЪржание от храна и напитки, нека очистваме и душите си от суетни и нечисти мисли, нека се украсяваме с милосЪрдие, кротост, смирение, помиряване с враговете, с милост кЪм всички ближни;
17.Пост на отричане от злото, вЪздЪржание на езика, вЪздЪржание от гняв, отлЪчване от похотта, злословието, лЪжите и клеветите.
ПостЪт при който липсват тези прегрешения е истински.

Идеята е да се извЪрши един личен таен подвиг пред изкушенията така както ги е извЪршил Христос през 40-те дена в пустинята след крЪщаването му.


Той  определно НЕ е за мен Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 665
Не съм постила никога. Не мисля, че ще успея да ги спазя дори и да се пробвам.

# 12
  • Мнения: 2 388
Не постя, никога не съм го правила и няма да го направя.

surfline много добре е написала какво е истинския пост.  bouquet

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Постът е пост, но не диета - нямам проблеми да издържа 40 дни без животински продукти и "благо", но ето какво включва истинският пост
1. Примири се с врага си, като му простиш от сЪрце;
2. Видиш ли беден не се отврЪщай от него, а му помогни както можеш;
3. Не завиждай никому;
4.Не осЪждай никой;
5. Не поглеждай с пожелание;
6.Не протягай рЪце кЪм онова, което не ти принадлежи;
7. Не подавай ухо на клевети и лЪжи за ближният си;
8.Нека устата ти да е затворена за висчко лошо за твоят ближен;
9.Пости с очи, уши, рЪце, нозе /виж това не ми е много ясно за нозете/, с ум и сЪрце;
10.БЪди благоговеен , смирен и кротЪк;
11. Защото каква полза да измЪчваш тялото с неядене, ако душата ти се надува от гордост;
12. Каква полза да бледнеем от пост, ако побледняваме от завист;
13.що за добродетел е да не пием вино, а да се опиваме от омраза;
14.Или да не ядем месо, а да изяждаме братята си с клевети;
15.Като постим телесно-нека постим и духовно;
16. Като очистваме тялото с вЪздЪржание от храна и напитки, нека очистваме и душите си от суетни и нечисти мисли, нека се украсяваме с милосЪрдие, кротост, смирение, помиряване с враговете, с милост кЪм всички ближни;
17.Пост на отричане от злото, вЪздЪржание на езика, вЪздЪржание от гняв, отлЪчване от похотта, злословието, лЪжите и клеветите.
ПостЪт при който липсват тези прегрешения е истински.

Идеята е да се извЪрши един личен таен подвиг пред изкушенията така както ги е извЪршил Христос през 40-те дена в пустинята след крЪщаването му.


Той  определно НЕ е за мен Rolling Eyes

разби всичко праведно във мен ....

# 14
  • Мнения: 3 521
разби всичко праведно във мен ....

Ми не е лесно - очевидно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт