жаба

  • 1 009
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
По стечение на обстоятелствата от 1 седмица си отглеждаме жаба в един буркан Crazy 
Чудех се с какво мога да я храня в домашни условия (имам спомен, че ядат само мърдащи неща, ама няма кой да и лови мухи насред зима Laughing).
Също дали и е по-добре във вода (и колко вода), или на сухо.
Ако някой знае, да помага, че не знам как не е умряла от глад досега. Ако не, ще трябва да ровя из нета и за това  Tired

# 1
  • Мнения: 25 441
Що не я пуснете на свобода?
Боя се, че ще умре така.

# 2
  • Мнения: 3 506
Ми точно за да не умре я държа, иначе децата я позабравиха вече. Притеснявам се да я пусна така на студа като не е заспала (ако въобще спят жабите през зимата  newsm78) и на непознато място (ние си я донесохме от Хисаря)? 

# 3
  • Мнения: X
Здравей  Simple Smile  Преди няколко години бях чела как се гледат земноводни. Добре е да я преместиш в по-голям съд и да ѝ осигуриш сухо място: примерно камък във водата. "Мърдащи" личинки и насекоми може да се намерят в магазините за рибарски принадлежности или в зоомагазините. Ако не можеш да ѝ намериш достатъчно голям съд (както аквариум), за да има и вода да се гмурка, и място над водата, може да я занесеш в зоопарка в отделението със земноводни или да я върнеш в Хисаря. Някои жаби прекарват повечето време във водата, но е важно да могат да излизат на сухо от време на време. Внимавай и със температурата на водата(да не е прекалено топла или ледена), защото са студенокръвни. За съжаление енциклопедията не ми е под ръка в момента, иначе щях да ти дам и примерно меню Simple Smile
 P.S. Почти съм сигурна, че жабите изпадат в летаргия през зимата.

# 4
  • Мнения: 1 906
...
 P.S. Почти съм сигурна, че жабите изпадат в летаргия през зимата.
И аз така!
Според мен трябва да й сложиш повече пръст, в която да може да се зарови и да я оставиш на по-хладно място  newsm78 .

Общи условия

Активация на акаунт