Диагноза- Извън маточна бременност.До колко вярна може да бъде?

  • 2 874
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!
От две години опити най-накрая положителен тест-никога през живота си не бях виждала двете чертички.Радоста беше огромна....но за няколко часа след което  започна кървене и съветите на док -покой утрогестан,дуфастон,и естествено но-шпа и фолиева киселина....преглед в петък! Днес след около 8 или 9 /моя цикъл е нередовен м/у 28/30 дни е/ закъснение не видяхме плоден сак след което доктора не се поколеба да заяви смело -"За мен това си е извън маточна бременност и точка,веднага лапароскопия!''
Момичета аз съм от Варна и тази вечер смятам да отида в друг град и да потърся мнение на друг доктор въпреки заплахите от страна на тукашния че имам не повече от 72 часа да взема решение.....е взех го но ме е страх и много ще се радвам да ме посъветвате ако сте минали или знаете нещо по подобен въпрос.....Просто се чуствам отлично нищо не ме боли....незнам не вярвам че моето малко злато няма дяа се покаже мисля че е рано ....а може и да греша....
Помогнете ми  моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Кръвен тест веднага и задължително второ мнение(аз бих потърсила и трето)!Случаи като твоя-много,и в не малка част от тях лекарят е избързал със заключениата PeaceУспех,дръж ни в течение Hug

# 2
  • Мнения: 206
Миличка, искренно ти желая успех.Задължително преглед и при друг специалист.

# 3
Благодаря ви от все сърце Hug
Просто ме страх ужасно,мислите ли че е възможно да се каже толкова рано/последната дата на цикъла ми е 20.10/,незнам какво се чуства при подобни случаи ......знам че боли ,но мен си ме боли като преди цикъл като че всеки момент ще ми дойде,кръста ужасно,ако знаете как ми се иска това малко чудо да се покаже и да натрием носа на тоя доктор,но ме е страх да не би пък след такова закъснение не трябва ли да се види... оф........много съм не просветена ,просто ми е ужасно гадно а ме чакат и 350км. път в неведение и с една ужасна диагноза и все мисли в този ред ....
Благодаря ви мили момичета ....много ви прегръщам Hug Hug
И се моля да си дойда с мисълта за това че ще бъда и аз мама Praynig Cry

# 4
  • Мнения: 641
Здравей,

Успокой се първо и задължително потърси 2 ро и даже3 то мнение. Пусни си кръвени тестове , за да видиш как нарастват стойностите на хормона – мисля че трябва да се увеличат двойно за 48 часа. Момичета поправете ме ако греша

Ако цикълът ти е 28-30 дневен значи сега си в 5 г.с – и според мен е напълно възможно да не се вижда още сак. С какъв ехограф те гледаха – вагинален или коремен? Ако е с коремен – нормално е нищо да не се вижда /особенно ако си с обърната матка или пък овулацията е била по-късно този месец/
От друга страна и извинматочната бременност не е шега работа, така че правилно си се насочила към друг специалист

След като минеш прегледа и видиш точката /искренно вярвам, че ще е така/, чакаме да се похвалши. Въобще дръж ни в течение. 

Успех!

# 5
  • Мнения: 104
Задължително второ мнение!!!
А както е казала Espa, зависи не само дали са те гледали с коремен или с вагинален ехограф, но и от коя "ера" е ехографа. Така че сега се успокой, имаш достатъчно време да потърсиш още мнения.
УСПЕХ!!!

# 6
  • Мнения: 9 973
и аз бих потърсила второ мнение

# 7
  • Мнения: 5
Моят съвет е да се консултираш с друг лекар и да не бързаш. Намер някой с много добър видеозон.
Пускай си през ден ЧХГ и ако нямаш никакви признаци - просто изчакай.
Много е рано още.
При мен избързахме и, както док каза, "Отнесох една лапароскопия в името на науката". После се оказа, че съм нормално бременна, засега.

# 8
  • Мнения: 256
Хана, обезателно потърси друго мнение!
На мен така една докторка в 5 г.с. ми каза 50 на 5а за извънматочна, да съм отидела следващата седмица пак да потвърди!Няма да ти казвам ак се почувствах, защото ти добре знаеш!До вечерта успях да си уредя преглед при моя доктор, който категорично каза че няма такова нещо и дори ми направи снимчица на точката!Миналата седмица чух и сърдечна дейност!
Успех!

# 9
  • Мнения: 975
и аз бих потърсила второ мнение
Peace

# 10
  • Мнения: 1 001
подкрепям момичетата за второ мнение.И аз съм на мнение, че ако цикъла ти е към 30 дни е рано още да се види плоден сак.ще стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 11
  • Мнения: 822
ha na,какво стана?Стискам палци всичко да е наред. newsm10

# 12
  • Мнения: 89
Ееее,какъв е тоя лекар!На девети ден от закъснението да каже такова нещо.Аз прекарах една такава бременност и смятам,че все още нямаш основание за такива притеснения.Първия ми преглед беше на 11-ти ден след закъснението.Док не можа да види нищо на ехографа,но каза че за толкова ранна бременност това е  НОРМАЛНО.Каза за по-сигурно да отида след десетина дни,т.е към 21-ви ден от закъснението!!!!!Е,от там нататък нещата за мен не бяха благоприятни,но искам да ти кжа че и на 21-вия ден док каза,че не е сигурен за извънматочна.Мила,успокой се.Направи ЧХГ и си намери друг доктор!Много,много се моля всичко да е наред и притесненията ти да се окажат неоснователни!Силна прегръдка. Hug

# 13
  • Мнения: 1 001
ha na какво стана потърси ли друго мнение ?Надявам се всичко да е наред и да няма проблем.продължавам да стискам палци.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 248
Раничко е още, мила... Не бързай да се тревожиш... Както са ти казали, потърси второ мнение. Аз знам, че във Варна има доста добри специалисти, така че не е нужно да ходиш в друг град, просто се поинтересувай за кадърен лекар с добра техника /най-добре вагинален ехограф/ и отиди на преглед. Предложението за ЧХГ също е добро, през ден ако се удвоява, значи вероятността да си бременна нормално е голяма. Желая ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт