Източване на пари от кредитна карта - как се процедира в такъв случай?

  • 1 168
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 186
Здравейте!
Моя приятелка днес е в шок - от кредитната й карта е източена доста голяма сума.  #Crazy
Голяма част от жените във форума също пазаруват онлайн.
Случвало ли се е на някой от вас подобно нещо?
Доколко защитени са кредитните карти?
Как се процедира в такива ситуации?
Има ли някаква вероятност банката да компенсира част от загубената сума,
ако се докаже, че не собственикът е теглил парите/плащал онлайн?

# 1
  • Мнения: 1 775
Приятелката ти да пусне молба за оспорване на транзакция в клон на банката издател на картата. Обикновено отговорът се получава до месец. До колкото знам, ако се окаже, че картата е източена, банката възстановява сумата минус 300 лева, които се поемат от картодържателя, т.е. приятелката ти. Добре е картата да бъде преиздадена, съответно с нов номер, срок на валидност, CVV код.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 431
Има голяма вероятност да е банкова грешка. Както говорихме в друга тема, такива зачестиха напоследък.

# 3
  • Мнения: 2 186
Тази тема съм я пропуснала. Дано наистина да е банкова грешка. Но дори и да е така,
случаят ме накара да се замисля доколко е безопастно пазаруването по интернет
с кредитна карта. Иначе ... аз много обичам така  Blush
И как със замах пазарувам само Simple Smile  Money
На толкова места съм вписвала номера й, че ще ми е трудно да се сетя и за 1/5 от тях  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 775
Тази тема съм я пропуснала. Дано наистина да е банкова грешка. Но дори и да е така,
случаят ме накара да се замисля доколко е безопастно пазаруването по интернет
с кредитна карта. Иначе ... аз много обичам така  Blush
И как със замах пазарувам само Simple Smile  Money
На толкова места съм вписвала номера й, че ще ми е трудно да се сетя и за 1/5 от тях  newsm78
Аз ползвам виртуална карта и не се притеснявам за източване. Тя е компонент на електронното ми банкиране и не може да се ползва на физически терминални устройства, а само по интернет. Зареждаш я от сметката си точно със сумата за покупката и пазаруваш. Ако ти останат пари, пак ги връщаш по сметката и готово.

Общи условия

Активация на акаунт