И пак за цените на жилищата.......

  • 27 907
  • 650
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Из медиите се носят какви ли не прогнози за цените на имотите - от най-песимистични до почти оптимистични. Интересно ми е какво мислите вие - дайте вашите прогнози за следващите 6 месеца. Уточнявам,че анкетата е само за цените на готовите апартаменти в големите градове,тоест атрактивните имоти.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 10:29 от eli-pate

# 1
  • Мнения: 2 401
Много съм любопитна тук как ще изглежда анкетата, при положение, че вече имаме посока.

# 2
  • Мнения: 1 427
Аз лично гласувам с трета опция-тоест мисля,че ще се задържат около сегашното ниво. Но това се отнася само за хубавите апартаменти,разбира се.
Логиката ми е проста -1. в Бг никога нищо не поевтинява,само поскъпва.
                                      2. вървим винаги наопаки, никога не става това,което става по света

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 12:58 от eli-pate

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
За какъв период става дума? Защото може да започне с лек спад и после да се срине или да се качи.

# 4
  • Мнения: 1 427
Да,наистина - редактирам. Peace

# 5
  • Мнения: 2 401
Да,наистина - редактирам. Peace


Я пак редактирай, щото от тази редакция няма  смисъл..  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 427
6 - 9 месеца е добър срок за даване на прогноза. Според мен купувачите изчакват да видят какво ще стане след Нова година. Не знам защо,но винаги новата година се приема за някакъв повратен момент,след което до началото на лятото нещата си идват по местата.

# 7
  • Мнения: 27 524
В Брюксел засега си държат досегашните цени. Ние купихме апартамент този месец, надявам се наистина да не се сринат цените и да ни е яд после  Joy Но се говори за срив, ще видим  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 427
В Брюксел засега си държат досегашните цени. Ние купихме апартамент този месец, надявам се наистина да не се сринат цените и да ни е яд после  Joy Но се говори за срив, ще видим  Thinking
В Бг за срив се говори от 2004 досега,и напук-все покачване.Та затова ми е интересно,какви са пак прогнозите,и след 6 месеца да видим има ли наистина срив или е както "коледните намаления" в Бг.

# 9
  • Мнения: 377
Не бих го нарекла срив, но според мен спадът ще е с около 20% средно за повечето имоти.
Може да има срив при панелките и имотите на зелено.

# 10
  • Мнения: 1 427
Имотите на зелено дори не влизат в класацията вече Joy Те де факто не са и жилища,а само строежи. Панелките все още удържат фронта в хубавите квартали.

# 11
  • Мнения: 27 524
В Бг за срив се говори от 2004 досега,и напук-все покачване.

В България има хора с много, много пари. И много хора с много пари. Винаги вървим наопаки на света общо взето, не ми се вярва да спаднат при нас имотите  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 377
Имотите на зелено дори не влизат в класацията вече Joy Те де факто не са и жилища,а само строежи

Съгласна съм, но все още държат цени, което определено ще се промени най-късно февруари-март 2009 и спадът там определено ще е над 30%, поне според мен.  Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 006
лошото при имотите на зелено в момента е , че може би някой от тях никога няма да се довършат, понеже банките не дават инвестиционни кредити в момента.
какво ще става оттек нататък на пазара на имоти никой не знае.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 792
След лекият спад от последните няколко месеца-  цените ще останат стабилни.
Българинът е верен на максимата- "От глад умри- гъзе бъди".
Т.е. ще продава с години но няма да смъкне цената.

Общи условия

Активация на акаунт