Въпрос за ваксина

  • 2 759
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте мами!Искам да ви питам,дали е нормално изтичането на гной,от ваксината  бцж в рамото?На племеничката ми и тече от една седмица.Ако е нормално,ми кажете с какво да го мажем.   Hug       

# 1
  • Мнения: 27 524
Не! Заведете я на лекар  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Синът ми получи същата реакция около месец след поставянето на ваксината в родилния дом.Наду се един огромен цирей на раменцето.Педиатърката каза,че е нормално,събирали се там течности.Каза с нищо да не се маже,даже и да се къпе спокойно,само при пукване и изтичане на гной да се обира с чисто,сухо памуче.То си намаля и завехна,сега е една малка коричка.
Но,разбира се,желателно е лекар да го види!

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние нямахме такава реакция. Но съм чувала, че често се случва  newsm78

# 4
  • Русе
  • Мнения: 7 766
И на моя син стана така. Обадих се на личната и тя каза че е нормално. След седмица му мина  Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
аз пък за пръв път чувам Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 998
Мен ме предупредиха в родилния дом за възможност от такава реакция на ваксината.  Ако не стане мехурче, може да се наложи пак да се слага (не помня на колко години), защото не се получавал имунитет. На мен са ми слагали в училище и наистина се получи гаден мехур, който после изглеждаше като кратер. С нищо не са ме мазали.

# 7
# 8
  • Мнения: 8 999
Понякога се случва. Консултирайте се с педиатър.

# 9
  • Мнения: 225
И щерката получи такава реакция.И аз се бях панирала,но като говорих с лекарката  се успокоих.Каза че е нормално и с времето ще се оправи.
...

# 10
  • Мнения: 6 713
Лекар първо да я види!

# 11
  • София
  • Мнения: 679
Нормално е, с нищо не го мажете, но за всеки случай говорете с педиатъра. Нашото педи ни беше предупредило за такава реакция да не се стряскаме.

# 12
  • Мнения: 512
При моите дъщери нямаше такива реакции.
За всеки случай се консултирай с педиатър.

# 13
  • Мнения: 2 334
На дъщеря ми се виждаше подкожно гной ,но педито каза че няма проблем но нека да се направи консултация най добре Peace

# 14
  • Мнения: 920
Моето бебче също има огромен цирей където му е бита ваксината. Гигантски даже бих казала, появи се преди няколко дни. Няма да споменавам че ми се взе разума от ужас, педито ни даде направление за Тубдиспансер-а и в понеделник ще ходим да го гледат там. Уж било нормално, ноооооооо е толкога ужасно голямо на малкото му раменце, че направо съм в потрес ooooh!
djeni дано всичко е наред при вас Peace

Общи условия

Активация на акаунт