Токсоплазмоза

  • 1 799
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте на всички във форума!Искам да попита, следното.Преди 10 години съм боледувала от токсоплазмоза,която ми откриха вследствие хореоретинит(дано да го написах правилно).2 пъти провеждах курс с бисептол и ровамицин,инжекции в окото,лежах в болница,после курс мисля,че беше  с ДАРАПРИМ или Тиндурин,едното от двете.Последните ми изследвания са от 03.1999.Сега съм бременна,но имам друг проблрм,от 7 години се лекувам от паническо разстройство със Серопрам,отгоре на това съм и с (-) резус фактор и там ме следят за антитела и покрай антидепресантите,които не съм спирала след консултация  спсихиатър разбира се,съвсем съм изключила да кажа на гинеколога,че съм прекарала токсоплазмоза преди 10 години.Знам,че като си боледувал един път после създаваш имунитет.Но разчитам на по компетентно мнение от ваша страна.А вече съм в 9 месец и без това се срахувам за бебето заради лекарствата,трябва ли да се страхувам и заради токсоплазмозата?Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 20
Миличка, не се тревожи толкова, сега трябва да мислиш за бебчо! Не знам, дали това ще те успокои, аз не съм лекар, но все  пак, доколкото знам токсомплазмозата създава проблеми по време на бременността, като в товоя случай се вижда, че всичко е било ОК. Просто вдигни телфона и се обади по спешност на лекаря си, той ще ти обясни, това не е рядко заболяване. Просто котките, когато се гледат, трябва да бъдат чисти, ваксинирани, проверени от лекар и в никакъв случай не трябва да имат контакт с улични котки. Домашната котка, трябва да си остане домашна, да не се пуска на улицата. Хайде - обади се на лекаря си или се успокой, пийни топло мляко с мед и утре, като се наспиш, сега не бива да се тревожиш за нищо, ако забравяш , просто прави , като мен (аз съм много разсеяна напоследък) - записвай си всичко в тефтерче, особено сега , когато ще имаш съвсем скоро толкова грижи за малкото човече.
Успех и пиши, какво ти е казал утре!  bouquet

# 2
  • Мнения: 375
Аз в понеделник съм при гинеколога на преглед.Дано да няма проблем.Благодаря ти за отговора. Hug

# 3
  • Мнения: 375
Никой ли не  еимал този проблем.Очаквах някой да ми отговори Sad.

Общи условия

Активация на акаунт