Колко опасно може да е излизането навън?

  • 2 124
  • 5
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ще съм ви много благодарна, ако може да ми дадете съвет. Моето дете е родено в 27г.с. с недоразвит бял дроб. Сега е на 4 месеца и е 4,600кг. За това и въпросите са ми към майките, които имат горе-долу родени деца през този период на бременността, тъй като знам, че и в 35г.с. се водят недоносени, но нямат този проблем с белия дроб. Та въпросите са ми:
При каква най-ниска температура извеждате бебетата?
 Аз го извеждах два пъти миналата седмица, не се разболя, но аз три дни след това треперя да не му стане нещо. И сега съм се отказала да го извеждам, а ми се иска. Страх ме е, че колкото и да е облечен, все пак диша студен въздух.
Другия въпрос ми е дали сте ползвали овлажнител за въздух?
Незнам дали ще повлияе положително на бебето, или по-скоро не.

# 1
  • Мнения: 6 604
Здравей ,Станислава. И Мария е родена в първия ден на 27 г.с. Слава Богу нямаме големи проблеми ,но до сега имаме 2 бронхоспазъма. Това,което са казали докторите за нас е да избягвам да я извеждам ,когато има мъгла или е влажно. Може да е студено,но времето трябва да е сухо. И нейния бял дроб е недоразвит,но ще го израсте Praynig Praynig Praynig. И при вас ще е така Hug. За овлажнител аз ползвам прането,но без омекотител Naughty. Овлажнителя за въздух ми се видя скъп и безмислен като покупка.
Успех  bouquet.

# 2
  • София,
  • Мнения: 4 267
Stanislava не е проблем да извеждаш бебчо навън, като е добре облечен и завит, а за да не диша студен въздух директно може да ме слагаш шалче, но не да го стягаш а така да е близо до устичката и нослето. Ако имаш дъждобран на количката също може да го слагаш, така бебчо ще е защитен от студения въздух, но както и Мидичка ти е казала в никакъв случай в мъгла или във влажно време. Бялото дробче трудно функционира в такава среда и детето лесно може да се простуди и да направи спазъм. НЕ се тревожи и не затваряй детето и себе си в къщи, все пак хубаво е да се каляват дечицата. МИналата зима моята беше много мъничка и аз също не я извеждах много и тя не можа да се кали и да свикне и после като се постопли времето и започнахме да излизаме, тя започна много да се разболява, именно заради това, че не можах да я каля.  SickСега я извеждам, дори когато е болна! Sick
А за овлажнителя, ако е прекалено сух въздупът в къщи е добре да се използва, аз имам такъв, но не го ползвам често, защото следя каква е степента на влагата, когато въздухът е много сух тогава го пускам.  Hug

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Благодаря ви много за съветите  Hug
Вече го извеждам повече и за сега всичко е наред.

# 4
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Аз родих в 32 седмица. Налага се да ходим доста често до София по прегледи, особено сега - имаме анемия и всяка седмица пускаме изследвания в детска хематология.
Понеже бях наясно какво ни чака, две седмици след като си го взехме от болницата /седя 1.5 месеца/ аз започнах да го извеждам постоянно, къде  по топло, къде по студенко. Предната седмица като ходихме за поредното изследване, беше -15. Трепереше ми душичката как ще го понесе. Слава богу нямаше последици.
Иначе в книгите пише че до -5 може да седи до 1 час.

# 5
  • Мнения: 47
Ние също бяхме анемични първите няколко месеца. Освен Малтофера, който изписаха докторите, личният лекар ни препоръча да даваме на нашия син (роди се 950гр.) и сок от червено цвекло - първоначално по две-три капчичи, а като поотрасна - до 10 мл. Не зная дали помогна това - или просто детето израстна анемията... Все пак консултирай се с лекарите дали може детенце да приема сок от червено цвекло.

Общи условия

Активация на акаунт