Защо все свекървите са криви, а майките ни са добри

  • 5 437
  • 69
  •   1
Отговори
 Здравейте, много ми е интересно вашето мнение по въпроса, защо все за нещо "милите " ни свекървички не се сещат или се престарават, не го правят както би го направила, както се казва една женска майка.
И се държат някак си, все едно не са жени и все едно са нямали и те свекърви, а и все едно не са майки.

Поздравления на тези, които са уцелили на свекърва  bouquet
Аз определено не съм от тях  Cry
Дъщеря ми ме провокира, когато ми го зададе този въпрос  newsm78и аз реших да попитам вас  newsm78

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не винаги е така.
Лично при мен положението е, че с майка ми имаме много силна връзка, до като със свекърва ми за 10 години не можахме да си станем близки. Не ми е крива, но ми чужда някак.
Дори, когато родих не се обади да ми честити, знам, че не го е направила от лошотия, напротив - добър човек е, ама някак странен и чужд за мен.

# 2
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Това не винаги е така, като съм чела безброй мнения по темата в този форум.

Аз не бих поставила на кантар майака ми и свекървата, защото всяка си има предимства и недостатъци, НО... винаги на топа на устата е тази, която живее по наблизо - в моя случай делим къщата със свекърите и ... ами не може две жени в една къща, просто няма начин да се спогодят.

# 3
  • Мнения: 1 559
Защото е балкански синдром... Whistling

# 4
  • Мнения: 773
Знам ли. Може би щото леко съм я побутнала от сърцето на сина й, и аз съм се намърдала там. Тя и мама не е безгрешна, но си е мама. никога няма да ме остави да страдам по някакъв начин.

# 5
  • Мнения: 940
Това е така, защото и двете са ЖЕНИ. И като ги съберем заедно, не дай си Боже под един покрив, става страшно!!!

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Добрата ,отговорна и интелигентна майка е и добра свекърва(тъща).....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

# 7
  • Мнения: 773
Добрата ,отговорна и интелигентна майка е и добра свекърва(тъща).....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

Все едно описа моята свеки.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 448
Свекърва ми, че е крива крива, но майка ми не и отстъпва много.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Защото свекървата е чужда жена. С нея се налага да любезничим поради стеклите се обстоятелства - омъжени сме за синчето. Майката е била цял живот до нас и с нас и сме й свикнали и на добрите и не чак толкова добри черти и характер.
На мен свекървата не ми е крива, но и не ми е първа приятелка, както майка ми.

# 10
  • Мнения: 2 013
Свекърва ми, че е крива крива, но майка ми не и отстъпва много.

Като се замисля май-май и при мен е така!!! Joy

# 11
  • Мнения: 473
В България родителите са убедени, че трябва да обгрижват децата си докато са живи. Включително да им се разяснява всяка подробност от личния живот на децата, да бъдат информирани и за неща, които не са тяхна работа. Конфликтът е неизбежен.

# 12
  • Мнения: 18
Здравейте, много ми е интересно вашето мнение по въпроса, защо все за нещо "милите " ни свекървички не се сещат или се престарават, не го правят както би го направила, както се казва една женска майка.
И се държат някак си, все едно не са жени и все едно са нямали и те свекърви, а и все едно не са майки.

Защото според мен мен на снахата така и изнася  Sunglasses
Така е най-лесно. Все някой да и е виновен и поради това, че по цял ден няма какво да прави, да ходи и клюкари зад гърба на свекърва си ...
чисто балканска черта. По света такова нещо не съществува... както и  младото семейство или още по-точно снахата да очаква бабата и дядото да гледа детето. Бабата и Дядото да  плаща сватбата, бабата и дядото да  гради дома. Или най-практикуващата част, да  живее при свекъра и свекърва си...И в момента, в който на снахата нещо не и хареса да започва да бълва змии и гущери.


Поздравления на тези, които са уцелили на свекърва  bouquet

Какво означава да попаднеш на добра свекърва? Или имаш Уважение към даден човек или не! .
Просто нищо не може да ме убеди, че една свекърва възпитала сина си , ще  бъде невъзпитана, лоша, интригантка и т.н спрямо жената на сина си. Един узрял човек има доста узряло виждане на нещата.
Друг е въпросът, че и едната и другата са израснали в различни времена. Това трябва да се проумее и да не се очаква свекървата да да тича след свирката на снаха си както и обратното разбира се...

Аз определено не съм от тях  Cry

Постарай се да си една от тях  Sunglasses. Една задача не винаги има само едно решение !

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има много истини в твоето мнение,но нали си на ясно че моста се гради и от двете страни....

# 14
  • Мнения: 18
....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

Ето, това е кристалното изображение на една много голяма част от Снахите...

Общи условия

Активация на акаунт