Хапчета стимулиращи оволацията.

  • 4 280
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте,

Първо искам да пожелая успех на всички, които се опитват да имат бебе.
Съпругът ми имаше проблем с простатата. Лекува се 2 години и после пак нямахме резултат и отидохме на лекар. Той ми изписа едни хапчета стимулиращи оволацията. Пият се на 5-тия ден от мензиса, 5 поредни дни. На втория месец, заченах. Сега имаме едно хубаво момченце на 2.5 г. Но искаме вече друго бебе. Мъчехме се и пак нищо. Мислех, че сега съм бременна, но ми дойде. В момента сме на път, а опаковката остана в къщи. Моля, помогнете ми. Как се казваха лекарствата. Беше дълго, сложно име завършващо на берг.
    Благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 1 334
Клостилбегит.

# 2
  • Мнения: 304
Клостилбегит се казва хапчето, но не мисля, че е редно да го пиеш без лекарски надзор. Успех ти пожелавам!

# 3
  • Мнения: 3 453

При прием на Клостилбегит лигавицата изтънява и при евентуална бременност плодният сак може да не се закрепи. Затова обикновено се изписва и Дуфастон или Утрогестан (или някакъв друг прогестеронов препарат) след овулация - за удебеляване на ендометриума.

Клостилбегит не се приема при:
- липса на достоверна и актуална спермограма /правена през последните 6 месеца, в клиника по стерилитет/
- липса на тест за проходимост на фалопиевите тръби /хидротубация, хистеросалпингография, лапароскопия/ - пак през последните 6 месеца

Защо се изискват тези мерки:
Клостилбегитът е кломифен цитрат. Това е синтетичен гонад, който увеличава отделянето на гонадотропини и естрогени.
- стимулацията с Клостилбегит не може да продължи повече, от 3-4 месеца. Продължителният прием на Клостилбегит води до изчерпване на яйчниковия резерв!
- какъв е смисъла да имаш яйцеклетки, ако фалопиевите тръби не са проходими? Те няма да се оплодят или по-лошо - ще се осъществи тубарна бременност
- какъв е смисъла да имаш яйцеклетки, ако спермограмата е лоша? Кой ще ги оплоди тогава?

Направете тест за проходимост и нова спермограма, пък тогава мислете за стимулации. Освен това, таймирането на овулацията при такъв род стимулация, е най-малкото желателно. Да не говорим за последващият прием на прогестеронов препарат.
Ако всички можеха да приемат лекарства на своя глава, нямаше да има нужда от лекари!
Не подценявай мониторинга на фоликулярния растеж! Често се образуват кисти. Всеки организъм реагира различно на стимулацията. В зависимост от това, лекуващият лекар определя точната доза.
Изобщо, недоумявам и се чудя на смелостта ти. Tired

# 4
  • Мнения: 1 334
Абе,момичета,авторката зададе елементарен въпрос.Хоуп,мислиш ли,че аз не можех да обясня цялото това нещо за препарата Клостилбегит.Но на мен лично ми е втръснало да се меся в живота на хората.Всеки е свободен да прави каквото там си е решил със здравето си.И колкото и съвети да се изпишат в тоя форум,нищо няма да се промени.Аз просто отговорих на въпроса на авторката Peace

# 5
  • Мнения: 3 453
А мен просто ме домързя да повторя, че "хапчетата" са Клостилбегит, затова те цитирах. Rolling Eyes

Не се меся в живота на хората. Но явно съм устроена така, че ми е съвестно да си трая, когато има явен риск някой да залитне в посока, застрашаваща здравето му.
Иначе, нямам намерение да се нанеса при жената, за да следя, дали приема Клостилбегит-а на своя глава.  Wink
Напротив, променя се! Познавам доста момичета, които са благодарили на онези, месещите се в живота на хората, заради адекватните съвети и помощта. 

Аnia , Hug

# 6
  • Мнения: 104
Кломифен цитрата, ако не бъркам, се среща и под други търговски названия, освен Клостилбегит, но в никакъв случай не използвай този препарат без лекарско наблюдение. Можеш да си докараш не една беля на главата.
А мисля, че _Hope_ е дала съвсем адекватен отговор на "елементарния" въпрос на авторката на темата. И лично на нея аз съм много благодарна, че "се меси в живота на хората", защото нейните съвети, давани на други момичета, но прочетени от мен точно в нужния за мен момент, са ме предпазили от погрешни стъпки по пътя, по който всички в този подфорум вървим. _Hope_   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 700
Подкрепям Хоуп и с двете си ръце.

А към авторката на темата: клостилбегит се приема САМО под лекарско наблюдение. Не zнаеШ какви последствия може да си навлечеШ, ако си го пиеШ на своя глава. Кисти биха били най малкият ти проблем.

# 8
  • Мнения: 7 263
Клостилбегит се казва хапчето, но не мисля, че е редно да го пиеш без лекарски надзор. Успех ти пожелавам!

Абсолютно не си правете експерименти. Това не е аспирин, взимането му без лекарско наблюдение не е безобидно! Също така не бива да се приемат повече от 6 цикъла в живота на една жена.

Подкрепям Хоуп и с двете си ръце.
А към авторката на темата: клостилбегит се приема САМО под лекарско наблюдение. Не zнаеШ какви последствия може да си навлечеШ, ако си го пиеШ на своя глава. Кисти биха били най малкият ти проблем.

 Peace Peace Peace и за миле и за _Hope_   Peace

# 9
  • Мнения: 3 294
Подкрепям Миле и Хоуп , може пък авторката да не е запозната със страничните ефекти от това лекарство  Peace

# 10
  • Мнения: 2 270
Хоуп е дала изчерпателен отговор!
Според мен е немислимо да авторката да прибягва до този медикамент без необходимите изследвания, пък да не говорим - без лекарски надзор! Peace

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Хоуп е дала изчерпателен отговор!
Според мен е немислимо да авторката да прибягва до този медикамент без необходимите изследвания, пък да не говорим - без лекарски надзор! Peace
Първо си направи консултация и тогава прибягвай до лекарствата. Peace

# 12
# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Даже е много хубаво, че Hope  е дала такъв отговор, защото е полезно да се знае, за да не прибягва човек до самолечение.

# 14
  • Мнения: 654
Първо, пожелавам късмет на авторката и всички, които опитват.
Второ, да запитам- утрогестанът към клостибегитът вагинално ли се поставя?

Общи условия

Активация на акаунт