Гастроентеролог и захранване със сок!

  • 1 699
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Здравейте момичета!
Незнам темата ми за тук ли е или не, но искам да ви питам нещо. Става въпрос за захранване.Чела съм в нета, че лигавицата на стомахчетата на бебетата узрява след шестия месец, а също тогава се появяват и специфични власинки в червата.Вчера моя приятелка звъня на неин познат гастроентеролог и го пита дали това е така и кога може да се дава сок.Та той и отговорил, че детето от самото раждане си имало всичко и че сок може да се дава от четирстият ден. Честно да ви кажа, аз съвсем не съм убедена в неговото твърдение.Щом си има всичко, защо тогава след 40-ят ден трябва да се захранва, а не веднада  Laughing - тук сякаш твърдението му издиша, или пък защо тогава трябва да се кърми детето щом е готово да поема друго, а не започне веднага с твърда храна - ох чак ми е смешно  Laughing? Въпросът ми е някоя от вас консултирала ли се е с гастроентеролог по същия въпрос и ако да какъв му е отговора?
Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
мой познат гастроентеролог (не е педиатър) каза, че колкото по-дълго е на кърма, толкова по-малък е рискът от възпалителни чревни болести по-натам. като поотрасне и като възрастен...   

# 2
  • Мнения: 250
мой познат гастроентеролог (не е педиатър) каза, че колкото по-дълго е на кърма, толкова по-малък е рискът от възпалителни чревни болести по-натам. като поотрасне и като възрастен...   
Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
И за ранното, и  за късното захранване има майки - "орлици". Без да натрапвам опита си - ЗА късното захранване съм, поради риска от алергии при по-ранно захранване и най-вече - че има време да опита всичко -не е нужно това да става точно във втория месец.

# 4
  • Мнения: 695
Аз не намерих за нужно да се консултирам с гастроентеролог след като прочетох няколко статии, например тези двете:

Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0

Защо нашите майки са ни  давали сок:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

Има още информация и в теми от форума, и в Библиотеката, и в Интернет.  Според мен чети и направи информиран избор: любимото ми понятие по отношение на гледането на бебчета:)
 

# 5
  • Мнения: 961
 ooooh! Този човек сигурно  не е прочел и ред след завършването си!

# 6
  • Мнения: 250
ooooh! Този човек сигурно  не е прочел и ред след завършването си!
Grinning

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
сигурно има и друга гледна точка. аз имам книга "хранене на бебето", издание на списание мамма. написана е от професор лиляна трифонова (примерно). и там си е така описано - на два месеца сок, на 12 месеца детето се отбива... книгата е издадена преди една-две години...
не че съм съгласна. аз си кърмя изключително досега (5 м, 20 дни) и се моля да продължа... до първи клас  Mr. Green Laughing

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гастроентеролозите за възрастни наблягат на болести и са много далече от захранването.
"светилата" детски гастрентеролози ги опознах по неприятен начин, и когато очаквах да получа от тях съвет за специалното си дете, получих мили думи като "Детето си е Ваше, проблема си е Ваш", "Тая я мързи да си храни детето", некадърно му поставяха сонда в стомахчето (сгъната на две - добре, че на са му увредили хранопровода) и накрая им теглих една и почнах да слагам сондата сама.
А личната ме прати на специалист с надеждата да ме научат как да го храня без сонда (имаше цепнатина на небцето и много къса юздичка, за да яде, и рязане не помогна, чак после му правиха пластика), с надеждата, че ще му поставят сондата и тн, ами то такова безразличие и некадърност аз не съм виждала.
Имаше една кадърна лекарка в педиатрията - отд. гастроентерология и те я махнаха, това е. Възрастна беше, не знам дали практикува още.

# 9
  • Мнения: 3 869
Ами честно казано не ми трябва гастроетеролог, за да преценя какво и кога може да яде бебето. Ако можеше да дъвче и гълта предвкана храна на 1 месец, това щеше да прави. Ако имаше нужда от сок на 2 месеца, щеше да може да си го направи сам!
След като природата се е погрижила да "оборудва" така отлично мама и бебе за сукане - значи това Е храната.

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
 Peace категорично!

# 11
  • Мнения: 961
И друго си мислех около изказването на този доктор, значи всички органи на бебето се развиват, само стомаха няма нужда от време след раждането за подобно нещо! Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 250
И друго си мислех около изказването на този доктор, значи всички органи на бебето се развиват, само стомаха няма нужда от време след раждането за подобно нещо! Rolling Eyes
Нали  Laughing, някак не е логично. И понеже съм възмутена пуснах темата.

# 13
  • Мнения: 138
Всеки сам може да прецени кога да захрани детето си  Peace

# 14
  • Мнения: 250
Всеки сам може да прецени кога да захрани детето си  Peace
Да така е, но ми беше интересно дали някой друг се е съветвал с гастроентеролог и какво му е казал той.

Общи условия

Активация на акаунт