Каша на Хумана с ягоди

  • 1 371
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
както виждате голяма ми е детето,но съм го захранвала бавно и внимателно.
Според вас ще му стане ли нещо ако му дам от тази каша? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Докато не пробваш, няма ак да разбереш.  Simple Smile
Не би трябвало да му стане нещо.
Ягодите по принцип може да се дават след 1г., а обработени-както е в кашата, може и по-рано.

# 2
  • Мнения: 1 596
Еми супер!
Мерси Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 27 524
Може, няма проблем  Peace
Ягоди в пюре съм давала още на 8 месеца   Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 596
Попитах, защото скоро въведох и жълтъка,та да не му стане множко за това Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 4 000
Ягоди дадох даже преди годинка с йогурт на ХИП - грешно или не, не знам...
Така че, ти можеш да дадеш от тази каша

# 6
  • Мнения: 164
наскоро пробвах тази каша и малката я хареса,а иначе ягоди  в пюре дадох към 9-тия месец-не съм имала проблем Peace

# 7
  • Мнения: 3 034
давам ягоди на пюре още от седмия месец. пробвах и каша с ягоди, но не я хареса. мисля, че възрастта на детето ти е отдавна подходяща  Peace

# 8
  • Мнения: 1 512
Да е на 5 месеца да се притесняваш,но на 1 т. и 5 месеца и при положение,че не даваш пресен плод ми се струва без да се обиждаш малко префърцулено.Пробвай както с всяка нова храна с 1-2 лъжичси и ще разбереш дали има проблем.

# 9
  • Мнения: 6 713
Ягоди дадох даже преди годинка с йогурт на ХИП - грешно или не, не знам...
Така че, ти можеш да дадеш от тази каша

И аз го загледах тоя йогурт, ама имаше власинки! #Crazy #Crazy Нали точно те са алергизиращата част от ягодата?? newsm78

# 10
  • Мнения: 10 983
Ягодовата каша на Хумана я дадох малко след годинката, на 1.2 г. Нямаше алергична реакция, но имай предвид, че на вкус е гадничка и блудкава, почти нищо общо няма с вкуса на истинските ягоди. Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Тази каша съм я давала на 11 мес,обаче не я хареса.Оттогава не съм купувала пак.

# 12
  • Мнения: 437
...но имай предвид, че на вкус е гадничка и блудкава, почти нищо общо няма с вкуса на истинските ягоди. Sick
Peace

# 13
  • Мнения: 741
Синът ми много я харесваше тази каша.Беше на около 10мес,като му дадох за първи път

# 14
  • Мнения: 1 449

Ягоди
* преди 1 год. = пюре, каша, бебешка храна
* между 1 и 2 год. = пресни

Ягодите са сред топ-алергените най-вече заради киселината в пресните плодове, която предизвиква непоносимост у един крехък организъм и съответно обриви. Самите протеини в ягодите рядко предизвикват алергия. Другите причини да бъдат отбягвани преди 1 год. са способността да освобождават хистамин от клетките, евентуални плесени по повърхността и наличието на семки, които дразнят небцето и храносмилането -  което не се отнася за бебешките каши. Ягодите не са мъхест плод, със или без власинки.

Общи условия

Активация на акаунт