Сочен плодов кейк с лимонова глазура

  • 5 443
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 416
   
   Чуден кейк,за любители на по-сочни сладкиши. Wink Мек,ароматен,сладък,с приятна киселинка и лимоново ухание на глазурата. Simple Smile

    За тестото:
   3 яйца
   1 ч.ч. захар
   130 г маргарин
   1/2 ч.ч. кисело мляко
   1 бакпулвер
   1 ванилия
   канела
   1,2/3 ч.ч. брашно
   1/2 ч.ч. плодово пюре(пюриран плод,аз ползвах ябълка и дюла)
   1 намачкан малък банан
   стафиди около 100г
   1/2 ч.ч накълцани орехи
   

   за глазурата:
   сок от 1/2 среден лимон
   пудра-захар,колкото да се получи една каша

   Накисваме стафидите във вряла вода.
   Приготвяме смес от горепосочените продукти.Добавяме плодовото пюре,банан,орехите,набъбналите и изцедените стафиди.Хубаво разбъркваме всичко с лъжица.
   Изсипваме сместа в намаслена и поръсена с брашно форма.
   Печем на умерена фурна до готовност.
   Още горещият кейк намазваме с лимоновата глазура.

    Да ви е сладко! Heart Eyes

   
   

# 1
  • Мнения: 4 433
супер Селма  bouquet

# 2
  • Мнения: 406
Селма, ти почивка нямаш  Hug Винаги ще изненадаш с нещо ново и вкусно

# 3
  • Мнения: 1 283
Оффф, Селма, много си лоша,  Hugот половин час се боря със съвестта си, да бъде или да не бъде.
  Пък  и като знам, че ще си го изям почти сама. Ааа, отивам да го бъркам  Party

# 4
# 5
  • Мнения: 7 416
  Какво стана ,Пепика?Забърка ли го снощи? Simple Smile

# 6
  • Мнения: 47
Селма - ВЪРХА СИ!! Как ги измисляш тези сладкиши не знам!Сега го сложих да се пече,дано стане,само не съм сложила плодово пюре.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 656
Селма,много вкусно ми изглежда.Обожавам сладкиши със стафиди.Имам един въпрос Embarassed-мога ли с вилица да намачкам ябълките или трябва да са хубаво  смляни?

# 8
  • Мнения: 47
Не знам защо,но мойте сладкиши стават по жълти  newsm78 Ето и снимки,стана превъзходен! Embarassed


# 9
  • Мнения: 7 416
Селма,много вкусно ми изглежда.Обожавам сладкиши със стафиди.Имам един въпрос Embarassed-мога ли с вилица да намачкам ябълките или трябва да са хубаво  смляни?
  Ако са печени,задушени или от компот,може и с вилица.
  Но ,ако са сурови,ги настъргай на ренде! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 416
Не знам защо,но мойте сладкиши стават по жълти  newsm78 Ето и снимки,стана превъзходен! Embarassed

  Прекрасно ти изглежда сладкишчето!Браво на теб!С плодово пюре щеше да стане още по-сочно!
  А защо все ти стават по-жълти?Знам ли...? newsm78 При всички случаи няма лошо! Grinning
  Ето какво казват за ЖЪЛТОТО:
  Жълтият цвят символизира интелекта и се използва като стимулатор на умствената дейност. Той ще ви помогне да мислите по-бързо. Той е добър за избистрянето на мисленето, когато сте объркани.
Трябва да се използва внимателно, тъй като е силно стимулиращ и може да доведе до преумора и депресия.

# 11
  • Мнения: 47
Този път се поду,защото сложих достатъчно бакпулвер,миналия път беше много малко,но сега бухна  Laughing .

# 12
  • Мнения: 7 416
Този път се поду,защото сложих достатъчно бакпулвер,миналия път беше много малко,но сега бухна  Laughing .
    Чудесно! Heart Eyes Нюансите не са за пренебрегване!  Wink Laughing

# 13
  • Мнения: 214
Супер е!!!И аз ще го пробвам.А по-жълтият цвят е възможно да се дължи на яйцата.Поне при мен е така.

# 14
  • Мнения: 1 283
  Какво стана ,Пепика?Забърка ли го снощи? Simple Smile

Ако ти кажа, че го направих веднага Blush, лапах още топъл, въпреки, че бях болна очевАдно не ми попречи, а на сутринта ставам да го предложа за закуска -  hahahaвече беше изяден.
 Поздравления   bouquet, лесен, бърз и вкусен.

Общи условия

Активация на акаунт