Prevenar?

  • 1 230
  • 7
  •   1
Отговори
Mami, pomognete mi!!!
Nashiqt pediqtar mi preporacha da si napravim Prevenar. Az mai sam se reshila, no vse pak tarsq oste mneniq.Nqkoi ima li opit?  Confused Thinking

# 1
Ние направихме 2 дози Превенар точно след 1 годинка на детето, нашия педиатър каза 4е е революционна ваксина и е изключително добра, нямаше странични ефекти, въпреки че нашето дете е родено 900 грама. Ние сме доволни, до сега детето на 1 и 4 месеца не е боледувало изобщо.

# 2
  • Мнения: 132
Ние сме на почти 2 год. Преди 2 мес си я направихме,сега ако каже лекарката че ни трябва 2-ра доза,защото сме на границата между1 и 2 дози,ще си я направим пак.При нас страничния ефект беше че на 30 мин.и се доспа,пребледня,отпусна се ,успях да я държа будна още 30 мин. и после заспа/ през това време на деня никога не е заспивала друг път/.Не сме вдигали температура въобще.Първите 30 мин. след каквато и да е  ваксина стойте пред лекарския кабинет винаги! Ако ви интересува нещо от проспекта на ваксината -питайте.

# 3
Това със заспиването ми се струва малко странно?! Какво казаха лекарите?

# 4
  • Мнения: 132
Ние изчакахме 30 мин. пред кабинета,и после тръгнахме,по пътя все я наблюдавах,и след още 30 мин. я оставих да заспи.Събуди се след 3 часа сън и беше добре.По време насън пак я наблюдавах-дишаше добре,цвета и беше добър.Обадих се на личния лекар да и кажа как сме-на лекарката и бяхме първо дете с такава ваксина-Тя отговори-Да,възможно е.В проспекта за нежелани реакции-общи реакции /редки-нежелани,реакции,които може да възникнат при по-малко от 1 на 1000 пациенти/ -епизод на хипотония и хипореактивност/колапс или състояние,подобно на шок/. Е оказа се че ние сме от тези редките,но после бяхме добре,без температура ,без болка на мястото,с малко зачервяване за 2-3 дена на мястото.

# 5
  • Мнения: 1 984
много добра ваксина!

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
много добра ваксина!

А може ли малко повече инфо?
Синът ми е на 3 г и 10 месеца.Когато беше на 2 и половина му поставихме ваксината Акт хиб и въпросът ми е,има ли някаква възрастова граница за поставянето на тази ваксина и може ли да се постави,след като имаме Акт хиб?
Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 1 984
много добра ваксина!

А може ли малко повече инфо?
Синът ми е на 3 г и 10 месеца.Когато беше на 2 и половина му поставихме ваксината Акт хиб и въпросът ми е,има ли някаква възрастова граница за поставянето на тази ваксина и може ли да се постави,след като имаме Акт хиб?
Благодаря предварително.
комбинацията е стандартна в целия свят. http://framar.bg/new_product.php?id=65&page_special_title=%C … C0%CA%D1%C8%CD%C0

Общи условия

Активация на акаунт