Коледни пости 2008-диета по време на пости

  • 4 650
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 958
Вече е средата на Коледните пости, досега си писахме няколко постещи в тема, озаглавена "Зеленчукова диета", но това не е определението за постите и затова решихме да пуснем нова темичка, в която може да се включат още желаещи newsm51
Знам, че постите не са диета, но на никой не му се ще да трупне някое килце по време на пости, споделете своя опит със спазването им и какъв режим успявате да спазвате, налитате ли на много въглехидратни храни и т.н.
Вижте и тазиДиета по време на пости  от Розали:hug:

# 1
  • Мнения: 6
jedira - и аз съм тук. Има още една такава тема и там пускат и рецепти. Казва се "Хайде на постите". Иначе от 2-3 дена и аз постя. Преди бях почти две седмици на житна, лунувах и от събота се захранвам. Абе направо си хапвам, но постно. В събота - ориз с праз и гъби. В неделя - Печено кисело зеле. Остана ми малко за довечера, ако домочадието не ми го нападне на обяд.
Лек и усмихнат понеделник на всички постещи и непостещи, но диетуващи  Hug

# 2
  • Мнения: 958
jedira - и аз съм тук. Има още една такава тема и там пускат и рецепти. Казва се "Хайде на постите".
Ох, за момент изтръпнах, че съм направила голям гаф, като дублирам тема SadОказа се обаче, че въпросната тема е в готварския, значи мога да си пусна подобна в Диети Laughing
А за хапването и аз имам зеле от вчера HugВ събота бяхме на заведение, в което имаше постно меню, много приятно се изненадах, поръчах си пълнени тиквички със соева кайма Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 4 327
здравей, jedira ! Hug
хайде и тук да се разпиша..
честита нова темичка! Peaceдано се включат и други постещи,с повече идеи .
newsm78
прочетох за ориенталската ти вълна.хареса ли ти?  bouquet
успешно начало със зелевата супа! Peace
вчера бях на соева вълна(по твоя идея)-майонезата и растителния кашкавал"пицолино"ми харесаха,но от днес ги изключвам.тази седмица се очертават празници и не ми се мисли какво влияние ще ми окажат..
прекрасен ден,мила! newsm51

# 4
  • Мнения: 4 327
здравей,петинка!  bouquet
помня те от житната.задържа ли свалените кг от там? newsm78
успех с постите! Hug

# 5
  • Мнения: 621
Здравейте аз постя от началото. И да си призная вече почна всичко да ми омръзва. Лютеница не ми се гледа,задушени зеленчуци също...А и баница с тиква.Но мисля да си направя постни пълнени чушки утре Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 700

привет на всички "на пости"

имам един въпрос, относно соевите напитки
млякото JOYA ми е много подсладено, знаете ли друга марка и откъде си я пазарувате

10х предварително

# 7
  • Мнения: 6
Здравей ina15 . Да задържах ги и много се радвам, защото това е най-трудното при диетите - да задържиш постигнатото. Надявам се сега с пости и лунуване да сваля този месец още 4-5 кг. Такава цел съм си поставила - по 5 кг на месец. Ще се отчитам редовно. Обещавам!
little_mermaid - наистина омръзва по някое време. Но в края се свиква и не се чудиш какво да хапваш. Аз постя за втори път. Първия път бях като теб - незнаех какво да си приготвям. Но сега съм тук във форумите на bg-mamma и тук има много като нас, които постят и са постили и дават страхотни идеи, да не говорим за подкрепата, която у дома почти я няма. Гледат ме като извънземно  Thinking
jedira - мен ми се очертават 2-3 банкета по време на постите, а в заведенията където ще сме няма май нищо постно като гледах менюто. Май ще съм само на салата. Не че ще ми се отрази зле, но да гледам как си хапват разни ............ няма да казвам какво.
Но няма да го мисля от сега. Важното е кантара да върви надолу, а не нагоре.
Успешни пости!  Hug  Hug  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 958
Я колко познати Дневничета виждам тук, знаех си аз,че трябваше по-рано да си направим "постна" темичка Hug
Herzen, не мога да ти кажа марка, но всички видове стават, разликата е май във вкуса, има едно мляко с какао, страхотно е на вкус, обаче е с кафява захар Confused , можеш да си ги намериш в диетичните магазини или в големите вериги супермаркети като СВА, Фантастико, Метро  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 817
Хайде и аз тук, че нали съм на местни пости  Laughing !

# 10
  • Мнения: 4 327
здрасти,зима!страхотен резултат имаш(видях в другата тема) Hugпродължавай така до края.
petinka_vd ,браво и на теб!  bouquetс този устрем,няма как да не ги свалиш..
 jedira ,как е днес?със зелето заобича ли се? newsm78
 Hug

# 11
  • Мнения: 6

Тук съм за едно бързо добро утро, че трябва да тръгвам за работа. Вчера поста си беше пост, но хапнах вечерта и малко тиквеник, току що опечен, беше божествен  Embarassed  ooooh!
Успешен ден с много минуси ви желая!  Hug Hug Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 817
Тук май няма кандидати за слабеене! newsm78

# 13
  • Мнения: 958
Тук май няма кандидати за слабеене! newsm78
Whistling

# 14
  • Мнения: 14
Такааааааааааааа Най-накрая тема като за мен!  smile3521 Аз от няколко години постя доста стриктно бих казала. Досега спазвах Коледни и Великденски пости, но тази година за първи път спазих и Богородичните пости (от 1ви до 15ти август). Догодина се надявам, живот и здраве да добавя и Петровия пост - той е една седмица, някъде към края на юни. Искам да ви уверя, всички, които се колебаят, че няма по-добър начин да пречистиш организма си от спазването на постите. Аз дори спирах да пуша и да пия кафе по време на пости. Но през последните Коледни така се бях изнервила, че реших, че по-добре да си пуша.  smile3506 Но като цяло намалям и кафе и цигари. Все пак идеята е да се пречисти организма преди всичко. Отслабването е просто положителен страничен ефект, така да се каже. И тъй като в темата все пак става вапрос за диета по време на постите...., (напомням, защото в някой от постовете мернах неща като баница с тиква и др, които за мен никак не са диетични) искам да споделя моя опит. В началото, когато започнах да постя, наистина отслабвах по време на пости, но искам да вви кажа, че става вапрос наистина за постене - зеленчуци, плодове, сушени плодове, ядки и .... това е. Никакъв хляб, никакви соеви напитки, растителни кашкавали и др такива. Обаче на миналогодишните пости започнах да ям и хляб и по-голями количества храна и хоооооп, отново кг в плюс. Сега се опитвам да спра хляб и сладки неща, единствено хапвам мед в чая и кафето. Наблягам на пресни неща, салати и т.н. Или ако е готвено в керамичен гювеч, почти без мазнина. Опитвам да намаля ядките, че мн обичам, но те са калорични. Хубавото на Коледните пости е, че може да се хапва и риба. Само 1вата и последната седмица не може, така че ям риба сас салата, рулца от раци и такива неща.
Ами май това е от мен засега! Преди време наистина отслабнах благодарение на постене и разумно хранене + лунна диета + движение. Почти 25 кг!!  smile3521 Обаче сега качих едни 5-7кг и ми е изключително трудно да ги сваля пак. Дори имам чувството, че не мога. Но се мъча, няма как. Но е много, много трудно! Предвид и факта, че почти винаги съм на диета някаква и организма ми вече май се поумори, но ще го помъча още малко - в името на доброто здраве и добрия външен вид!!  newsm10
Радвам се, че сте направила такава тема. Пишете по-често.

Общи условия

Активация на акаунт