Старата телефонна измама с нови варианти

  • 10 121
  • 152
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Телефонната измама тип "Еди кой си катастрофирал, дай няколко хиляди за гаранция" ми се случи в нов вариант.

Звъни ми домашния телефон, а отсреща разревана жена в истерия: 'Мамо, мамо, какво стана...'

В първия момент ми се обърна сърцето - гласът, тонът - точно оставя впечатление, че ти се обаждат да ти кажат, че някой е починал. Няколко милисекунди по-късно се сетих, че няма кой да ми вика "мамо", явно е грешка.
Питах ревящата жена кой търси, тогава се обади мъж някакъв - 'Кой е там?' Казвам, вие кого търсите? И ми затвориха.

Мислех, че е банална грешка - че жената наистина е търсила майка си да й каже някаква трагична новина, докато не стана ясно, че и на баба ми оня ден са й звънили със същия сценарий.
Баба е печена вече, така че ги е отсвирила (и е проверила дъщерите си по телефона после), но все пак си е притеснително.

Това е от мен Simple Smile нови вариации на старата история.

# 1
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ето за това нямам домашен телефон. А на мобилния съм получавала "награди", но много бързо сме се разбирали кой кум, кой сват и не са пробвали вече.

# 2
  • Мнения: 25 441
Уф, тези изроди няма ли да се спрат вече?
Като чуя за поредната такава история и започвам да си мечтая за съда на Линч.  Close

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мдам, един от многото недостатъци на стационарния.
Вече никой не ме безпокои на мобилния.
Но пък зачестиха позвъняванията на вратата за всевъзможни помощи. Събират пари за Коледа хората.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А, това е стар номер. На мен миналата година ми звъняха с "мамо, мамо, какво стана... Катастрофа" и пр. Тъкмо майка ми беше починала, звъни телефона и някой ми вие в слушалката. Леле, как се вбесих! Реших, че е някоя далечна роднина или бог знае кой (от близките ни никой не вие по онзи, знаете кой, ужасяващ гробищен начин).
По същото време в квартала една баба починала. С болно сърце. Роднините й твърдяха, че някой й се е обадил и казал, че синът й тежко катастрофирал. После се разбрало, че няма такова нещо.
Та като стана дума за какво не бихте работили, ето ви една недостойна "професия". Един от многото начини, по който хората се изхранват. Те нали са си важни. Трябва да оцелеят.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 192
Аз точно заради такива случаи на болни  хора се вбесявам на подобни телефонни обаждания - обикновено се чува отдалече, лоша връзка - за броени секунди човек може да си отиде от инфаркт. На мен съвсем скоро ми се случи - мъж започна да ми хленчи по телефона, пък аз така го наредих, че ми затвори....ама на мене ми хлопаше сърцето няколко часа след това от гняв.
Казват, че тези, които звънят са бивши (пък и настоящи) ченгета...наистина имат доста информация, на баба ми как знаеха,че дъщеря и е в чужбина, на майка ми пък и бяха звъняли да и кажат, че съм катастрофирала, и че съм убила дете!!! - пък аз наистина бях извън града с колата. ДАно няма вече хора, които им вярват и им плащат!

# 6
  • София
  • Мнения: 17
Аз да попитам, защо дават пари за да ги отърват, а? По коментарите в новинарските сайтове се изтрепаха да пишат как всеки трябвало да си плати ако блъсне някой. Ама като опре яйцето до неговото дупе веднага почва да вади пачки.

# 7
  • Мнения: 12 648
Аз точно заради такива случаи на болни  хора се вбесявам на подобни телефонни обаждания - обикновено се чува отдалече, лоша връзка - за броени секунди човек може да си отиде от инфаркт.

Кошмарно е. Трябва да ги съдят за убийство. Парите ги прежалвам, но играта с чувствата на хората...Колкото и да си подготвен, не знаеш как ще реагираш.

# 8
  • Мнения: 2 386
Цитат
По същото време в квартала една баба починала. С болно сърце. Роднините й твърдяха, че някой й се е обадил и казал, че синът й тежко катастрофирал. После се разбрало, че няма такова нещо.

Кошмарно е, да, и трябва да го съдят за убийство!
Чак ми се разхлопа сърцето от погнуса!

# 9
  • Мнения: 86
За новите измами не знам но преди около месец бях звъннали на майка ми.Първо някаква разревана жена и казала майко катастрофирах,майка ми веднага ги излъгала, че дъщеря и си е вкъщи при нея и им казала, че имат грешка а отсреща се взима слушалката и мъжки глас я пита ами сина ви при вас ли е.Много ми е чудно откъде знаят че има син и дъщеря.Добре че майка ми се е светнала бързо че е с високо кръвно и не ми се мисли.А иначе ни чакаше да и ходим на гости но знае че мъжа ми кара, като сме двамата.

# 10
  • Мнения: 4 651
Аммммм, такова ли било това   newsm78. Случвало ми се е поне 3 пъти, поне за толкова си спомням. Ама случаите са на големи периоди от време и аз нали съм си наивитет... сега като каза ги навързах. Обаче аз на максимум третото "Мамо, мамо, мамо..." и изстрелвам имате грешка и затварям  Mr. Green

Обаче първия път наистина ми стана кофти, викам си гледай сега някой има проблем и точно грешен номер да набере .....

# 11
  • Мнения: 434
Вчера и в къщи звънна един от тези мошеници #Cussing out.
Вдигам аз телефона и отсреща чувам рев и думите "- Ако знаеш каква беля направих", при което на мен веднага ми светна червената лампичка. "-Кой се обажда "питам аз,и онзи пак реве и повтаря "Ако знаеш какво направих", при което аз пак го питам кой търси, и наглецът му гаден вместо да затвори след като му стана ясно че съм се усетила ми вика:
-Ще ти кажа аз кой се обажда ма к...о  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Леле, че като запалих заврях го там от където е излязъл, само дето детето ме чу какви ги редя по телефона и не беше особено възпитателно от моя страна.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
Миналата седмица ми звъни малкия син на работа: "Мамо, баба се обади, тати катастрофирал и бил в полицията". И аз естествено се почувствах ужасно. Първото , което ми мина през главата беше, че щом е в полицията значи е жив. Звъня на мъжа ми - бил в някакво кафе и веднага стана ясно. Естествено го строих да се обади на майка си и да я успокои, че тя е с високо кръвно и си е направо истерична. Жената три дена след това не може да се оправи.

# 13
  • Мнения: 2 480
Аз точно заради такива случаи на болни  хора се вбесявам на подобни телефонни обаждания - обикновено се чува отдалече, лоша връзка - за броени секунди човек може да си отиде от инфаркт. На мен съвсем скоро ми се случи - мъж започна да ми хленчи по телефона, пък аз така го наредих, че ми затвори....ама на мене ми хлопаше сърцето няколко часа след това от гняв.
Казват, че тези, които звънят са бивши (пък и настоящи) ченгета...наистина имат доста информация, на баба ми как знаеха,че дъщеря и е в чужбина, на майка ми пък и бяха звъняли да и кажат, че съм катастрофирала, и че съм убила дете!!! - пък аз наистина бях извън града с колата. ДАно няма вече хора, които им вярват и им плащат!
Точно така, ченгета и то настоящи, които имат достъп до с-та с информация! Всички телефони на БТК са вкарани в нея. И когато наберат дадено име, виждат вс. му роднини и телефоните им. Разбира се и възраст, ЕГН. И на моята майка се обаждаха 2-3пъти!
А когато си загубих документите на колата, някой ги предал в полицията и оттам са се обадили на моя тъст, за да си ги получа. Ние живеем в София, а те в Самоводене-Търновско. Те имат БТК телефон, а ние-не. Затова вече с тези документи си нося и виз. картичка, ако пак ги загубя, направо да ми звънят.
Но, кажете за колко осъдени ченгета-престъпници сте чули  или прочели? Едва ли ще разследват сериозно този вид престъпления.
А, забравих! Скоро бях при майка ми в Русе и на домашния телефон се обади мой фалшив братовчед, който искаше да му купя валчери. А наш близък тук в София  е  "изгърмял" именно така с валчери за 130лв. Обадил се някакъв уж техен "роднина" от Шумен и поискал от него да ги купи и да каже номерата им. А всъщност техният шуменски роднина хабер си нямал! Въпросният потърпевш е на 85г. Така че можете да предупредите близките си, особено по-възрастните и за този вид престъпление.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 01:01 от vl

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз вече съм без стационарен, но преди са ми звъняли няколко пъти и все с един и същ мотив - малиии, мамо/лельо/како, глей сега кво станА  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт