Заместване на обедното хранене

  • 12 503
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте мамчета, ние сме на 4.5 месеца и от една седмица почнах захранване със зеленчуково пюре на обед. Сега вече хапва 80 гр. пюре и 70 мл. мляко. За колко време заместихте обедното изцяло с пюре или слагате мляко се пак в пюре? Мерси за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 172
Всеки ден давай една лъжичка повече от предходния ден.Захранвай бавно,за да се чувства добре бебо,че иначе ще го боли коремчето.Аз слагах и по една мерителна лъжичка мляко,дори и когато достигнахме изцяло зеленчуковия обяд.Така до 8-мия мес,когато започнах да слагам жълтък в пюрето.Успех!

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Би трябвало вече да заместваш хранене.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Заместено хранене не означава изключване на млякото от храната на бебето, а заместване на бутилката и течното мляко с храна с друга консистенция.
Аз не съм давала никога чисто зеленчуково пюре-винаги бяха приготвени с кърма или АМ.
 

# 4
  • Мнения: 3 034
няма да замествам до годинката, давам АМ преди пюрето  Peace отделен е въпросът, че според мен синът ми ще си махне млякото съвсем скоро от две хранения - обедното и кашата  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 940
Заместих обедното хранене към осмия или деветия месец, изчетох доста и реших да не комбинирам месо с мляко.

# 6
  • Мнения: 3 993
Все още не съм заместила обедното хранене изцяло с пюре. Давам пюре, а след него АМ. Не възнамерявам скоро да махам млякото.

# 7
  • Мнения: 1 232
При нас заместването на обедното хренене(АМ) със зеленчуково пюре, нещо не върви. От 1 седмица давам картофено-морковено пюре. Досега ядеше, а днес вече го плюе и плаче, иска си шишето.  На 5 навършени месеца сме.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 15:24 от ябълка

# 8
  • Мнения: 165
Точно така направих и аз. Към 8 месец започнах с месно пюре. Сега всеки ден си хапва на обяд нещо с месце. Peace

Заместих обедното хранене към осмия или деветия месец, изчетох доста и реших да не комбинирам месо с мляко.

# 9
  • София,
  • Мнения: 4 267
Заместено хранене не означава изключване на млякото от храната на бебето, а заместване на бутилката и течното мляко с храна с друга консистенция.
Аз не съм давала никога чисто зеленчуково пюре-винаги бяха приготвени с кърма или АМ.
 
и аз така и не бързах, а захранвах бавно  ши постепенно, но аз захраних и по късно на 5,5 - 6 месеца. Peace
А месното го въведох към осмия - деветия месец.
При нас заместването на обедното хренене(АМ) със зеленчуково пюре, нещо не върви. От 1 седмица давам картофено-морковено пюре. Досега ядеше, а днес вече го плюе и плаче, иска си шишето.  На 5 навършени месеца сме.
А теб мога да те посъветвам да спреш и да поизчакаш малко, после след около седмица да опиташ пак. А може и детенцето да е много гладно и с лъжичката става по бавно, опитай да му дадеш напр. първо да пие малко мляко, да се позасити и после да дадеш пюренце по малко. Аз дори съм давала две лъжички пюре, после 10 мл. мляко вадя бибата пак пъхам пюре и като се размрънка пак мляко и така. Успех  Peace

# 10
  • Мнения: 1 232
При нас заместването на обедното хренене(АМ) със зеленчуково пюре, нещо не върви. От 1 седмица давам картофено-морковено пюре. Досега ядеше, а днес вече го плюе и плаче, иска си шишето.  На 5 навършени месеца сме.
А теб мога да те посъветвам да спреш и да поизчакаш малко, после след около седмица да опиташ пак. А може и детенцето да е много гладно и с лъжичката става по бавно, опитай да му дадеш напр. първо да пие малко мляко, да се позасити и после да дадеш пюренце по малко. Аз дори съм давала две лъжички пюре, после 10 мл. мляко вадя бибата пак пъхам пюре и като се размрънка пак мляко и така. Успех  Peace
Благодаря! Grinning

# 11
  • Мнения: 591
И аз да се включа...
Ние все още не сме заместили напълно едно хранене (обяд), но и не бързам, все Лио е малка. Имаме доста голям напредък де- по едно време изяждаше по 5-6 лъжички пюре и около 100 гр. АМ (това за нас е доста ядене, защото ядем по малко от нужното). Имаше момент, в който въобще не искаше пюре и спрях да и давам за около 5 дена. Сега като започнах пак с пюренцето пийва АМ по 10- 20 гр. и пюре около 70 гр. Като аз започвам с пюренцето след това си пие млякото и завършваме пак с пюре  Peace

# 12
  • Мнения: 367
За около две седмици заместихме изцяло обедното хранене с пюре.

# 13
  • Мнения: 172
Само искам да ви посъветвам,ако трудно приемат бебетата картофа или моркова,може да започнете с тиква,тя също е зеленчук.После тиква и картоф,тиква и морков и т.н.

# 14
  • Мнения: 45
Благодаря на всички за отговорите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт