Днес е световният ден за борба против СПИН

  • 680
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Днес е Световния Ден за борба против СПИН. По новините изнесоха потресаващи данни за разпространението на болестта по света и за това че се превръща вече в пандемия. В България всяка година нараства броя на заразените. На практика няма застраховани хора от това да не се заразят. Вие как се пазите.

# 1
  • Мнения: 1 629
Браво, Борко, за темата.

# 2
  • Мнения: 5 710
И от мен браво.
Само вметка - казва се ХИВ, предпазване от ХИВ, не от СПИН.
Отговорих в анкетата.


# 3
  • Мнения: 6 029
Не използвам презерватив, но имам само един сексуален партньор и разчитам на него да не ме зарази


Това е моя отговор.

# 4
  • Мнения: 5 370
Имам един партньор и използваме каквото трябва, но по други причини.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 21:38 от Пъзел

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Чукам на дърво. Ако няма дърво - не чукам.

# 6
  • Мнения: 212
И от мен браво.
Само вметка - казва се ХИВ, предпазване от ХИВ, не от СПИН.
Отговорих в анкетата.

Приемам поправката. Ще внеса промяната за ХИВ вместо СПИН.

Хареса ми и коментара на Ивонска че чукала само когато има дърво наоколо. Ами ако мъжът е дървото Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 448
След като родих използвам презервативи винаги, най вече и като контрацептив, но си спомням като бременна, когато за първи път си правих изследване за ХИВ, с такъв страх чаках резултатите. Никой не е застрахован от това.

# 8
  • Мнения: 5 370
Преди да се събера с мъжа ми - не още брак - си направихме тестове за няколко неща, включая и ХИВ. Каза ,че не съм първата жена, която го моли за това.
Според Радио Дарик, в България заразените с ХИВ официално са над 900, но истинската бройка е около 4 000. Страшничко. ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 478
Винаги ползвам презерватив.Това е начинът,защото човек никога не знае,дори и един партньор да има Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 7 190
Какво е това СПИН?
На първи декември имам рожден ден  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 481
...ние сме наясно, ами поколението ни Thinking... с тез темпове на развитие, се чудя от кога да започваме да го просвещаваме ooooh!
Май-май от първи клас  Crazy

# 12
  • Мнения: 3 034
презерватив  Peace въпросът с просвещаването и мен ме вълнува. мисля от много рано да започнем лека-полека, с думи прости и разбираеми, да си обясняваме със сина ми, че бебетата не ги носят щъркелите. ХИВ и СПИН няма как да му ги обясня твърде рано, но ще се опитам да изградя основа, върху която ще ми е по-лесно да говоря за болести и рискове по-нататък  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт