С какво захранихте алергичното си дете?

  • 393
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Предстои да захранвам бебето си, което поради силен обрив след поставане на ваксина, водят алергично. Знам че захранването на алергични деца е по-плавно, изключващо определени храни. Педиатърката препоръчва захранване със сок от морков или тиква, без ябълката поради високото съдържание на захар. Чета из форумите, че сокчетата не са подходящи не само за захранване, а и не биват да се дават на кърмачета до края на първата им година. Възнамерявах да дам оризова каша за начало, но сега съм раздвоена - дали да пренебрегна нейното мнение или да дам сокчето.
Знам, че има и други деца с подобни проблеми... Та, мами, кажете с какво захранихте алергичните си дечица?

# 1
  • Мнения: 961
Захраних с намачкан картоф с кърма, по-късно добавих морков, ябълка, безмлечна оризова каша... Сокове започнах да давам след навършване на 1г! Между въвеждането на отделните храни изчаквах 7-10 дни. Сурови плодове въведох доста по-късно, струва ми се прибързано за първа храна!  Confused При нас проблемно беше въвеждането на млечните храни.
Успех и дано нямате нежелани реакции към храни!

Общи условия

Активация на акаунт