Лек за подут палец на краче

  • 1 681
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте, майчета!
Моля за спешен съвет: преди няколко часа моята щерка (4 г.) си играеше и скачаше върху леглото и по едно време я чух, че плаче и ми каза ,че я боли пръстчето .Аз не обърнах внимание, защото понякога децата симулират,а и тя спря да се оплаква, но когато започна да накуцва, погледнах крачето и видях, че палеца е подут и има нещо като резка (зачервена). Дайте идея с какво да я полекувам до утре и на кожен лекар ли да я заведа?Благодаря предварително за помоща!

# 1
  • Мнения: 1 545
Вероятно е вече късно,но все пак. Най-малкото лез можеш да сложиш и компрес с риванол. Кожен няма да ти свърши работа. На първо време я заведи при джипито. Може изобщо да не се наложи да ходите при специалист.

# 2
  • Мнения: 142
Благодаря за идеята все пак!Точно това направих- сложих риванол. Дано само се е ударила, защото виждам нещо като синина, което пак си е травма, но поне ще мине по-леко.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 759
Щом има синина, значи се е ударила. Ако си движи пръста най-вероятно няма счупване. Може да се е прищапила.
Ако синината е в/у нокътя, най-вероятно този нокът ще се смени (т.е. ще падне).

# 4
  • Мнения: 142
Има малко спадане от снощи, но още си е подуто. Синината не е под нокътчето, а по-надолу. Както ми обяснява и тя, ударила го е на ръба на леглото. Но приемам обясненията й с леко съмнение ,защото все пак е мъничка. Може да е дребна травма, но аз се паникьосах ,не се е случвало досега, какво ли още ме чака ooooh! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт