Странно нощно хранене

  • 618
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Децата ми не са яли нощно време от двумесечна възраст. Никога, нито като са били болни, нито като им избиваха зъбите (те тогава през деня не ядяха, камо ли през нощта). От 3-4 мес спят много спокойно по цяла нощ и много рядко се будят. Ако се събудят като дам биберона заспиват веднага. И сега изведнъж не знам какво стана първо единия, след 4-5 дни и другия започнаха да се будят към 23-24 часа и реват от глад. Докато не им дам поне 150 мл АМ няма заспиване. Опитвах с чайчета и вода да ги лъжа, не става, гладни са си. Опитах да им давам повече на вечеря, а и през целия ден - не искат. Това будене съвпадна с това, че почнаха да спят по-малко през деня, не знам дали има връзка.   newsm78
На някой от вас случвало ли му се е такова нещо и имате ли идея на какво може да се дължи? Моля помагайте, че цяла седмица не съм спала като хората (а вече не мога да спя през деня както когато бяха малки) и съм пред откачане.  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Олеле, близнаци...   love001

Не знам как да ти го кажа, но моят е почти на 2, вечер хапва добре, но и нощем не пропуска....  Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Когато Иво започна да се буди нощем, и аз мислех, че е от глад. Хранех го-не отказваше мляко. Но реших да видя какво ще стане, ако не го храня, а просто го гушна. Засипваше. Така разбрах, че не плаче от глад. Не знам дали при теб моят вариант ще свърши работа-с две бебета е по-трудно.
На възрастта на твоите бебета, много деца започват да се будят нощем, но гладът може да бъде само една от многото възможни причини. Аз бих потърсила някоя друга. Не мисля, че да се създава навик на детето да се храни нощем е добра идея.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ужасна идея е, как ще е добра. Аз за това съм стресната, защото знам, че научат ли се така може да откараме до 1ви клас.  #Crazy Опитах с гушкане не става. Не са мокри. Даже панадол давах 1-2 пъти да не е от зъби, не помага. Не се сещам какво друго може да е.

# 4
  • Мнения: 961
Вероятно изразходват повече енергия през деня, още повече са намалили и спането през деня! Според мен единственото неудобство е за теб, иначе не виждам нищо лошо в това, щом са гладни да си хапват!
Можеш да опиташ, постепенно да увеличиш дневната доза ядене!  newsm78 Не, че има гаранции, че ще има ефект, но все пак.

# 5
  • Мнения: 3 034
да, синът ми пък започна да се буди много-много рано сутрин (4:30-5:00), от глад, при положение, че преди се будеше в 6:30. изразходват повече енергия, а стомахът все още не може да поеме повече вечерта - това ми обясни педиатърът. и това ще мине. аз храня винаги, когато е гладен, явно има нужда сега, когато вече се движи повече. вечер изпива 220-240 мл, но повече е абсурд да поеме  Peace

# 6
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Може да е от растежа на зъбите. Дъщеря ми също си спеше нощем без да се пробужда и от 7 месец започна да проплаква, като първото й проплакване беше около 12 ч. вечерта. Аз също мислех, че е гладна, даже  й бях дала веднъж мляко, което си изяде. После реших, че това е вреден навик и спрях. От тогава сънят й стана много нервен и се събужда по 3-4 пъти през нощта (в най-добрия случай), но това е от зъбите. Давам й залъгалката, обръщам я от едната страна на другата, ако не помага - гушкам я в себе си и така се успокоява.
Пробвай с други методи, освен с ядене или им давай някакви бисквитки или корички препечен хляб вечер преди да заспят щом не можеш да увеличиш количеството храна през деня. Аз вечер й давах да хруска обикновени бисквити или коричка препечен хляб, за да ни остави да се навечеряме, а и тя да допълни храната си преди заспиване.

Общи условия

Активация на акаунт