Бактерии в урината при дете с рефлукс

  • 1 485
  • 8
  •   1
Отговори
Както някои знаят, синът ми е с операция за склероза на мехурната шийка и 3-та степен рефлукс. Зимата бяха изолирали бактерии и тогава откриха рефлукса. Ама, пуста глава, не помни какви бяха и в каква степен, но то си беше в БГ. Сега за първи път изолират в Англия и съм много притеснена. Резултатите са следните:

Бели телца /предполагам, левкоцити???/            (х10^6/L)  5
Кервени телца /предполагам, еритроцити???/    (х10^6/L)  <1
Култура:
Faecal Streptococcus 10^4-10^5 cfu/ml

Какви са тези стрептококи? Някой може ли да каже? Доскоро боледува с една висока Т /39,6-39,7 градуса/ и афти из устата. Тогава взеха урината. Т.е., преди седмица! Изписаха сега 2 пъти на ден по 5 мл Триметоприм /иначе, давам веднъж по 2,5 мл/. Dete-Viara, мисля, ти беше казала в моята тема за болестта на малкия от предната седмица, че и виолетовите венци не са добър признак в нашия случай. Божееее, ще се побъркаме вече. Знаете как е, но съм сама и...знам, че трябва да съм силна, но понякога почвам да плача и притеснявам детето. Та, по-добре тук да се изплача. И от няколко дни пак пишка на пресекулки. На 5/08 имаме час за изотопно изследване. Дано покаже нещо!


P.S. И какво значат тези бели и червени кръвни телца?

# 1
  • Мнения: 1 250
Здравей

Това за венците не го казах във връзка с рефлукса.

А като ви дадоха резултатите от стерилната урина, не ви ли дадоха и антибиограма, да се види на какво са чувствителни бактериите?

Съжалявам, не съм специалист. Нямахте ли бактерии преди това, т.е. бактериите не са ли в следствие на рефлукса?

Синът ми имаше рефлукс и нямаше бактерии в урината, защото пиеше много вода. Не знам дали при склероза на мехура е противопоказана водата, но при бактерии - я е много полезна.

И си поплачи, кой ли не го е правил...

А относно триметроприма - на листовката пише приложение при урологични инфекции.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
"feacal" ще рече фекалийни...
Ама това е буквален превод.
Колкото до левкоцити и еритроцити, не е редно да ги има  Sad
Не бързай да се шашкаш, те ще ти кажат какво е...
Ще ги изтребят тези бактерии, за това поне има лекарства.

# 3
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравей, според мен няма връзка между рефкукса и спрептококите
Коките са бактерии и могат да попаднат в организма по различен начин. Лекуват се, но ти трябва лекар, биолог, които да направи абтибиограма, за да се намери правилния антибиотик. Лечението е продължително и бавно, но ти не се плаши. Ето ти линкове
първо за кръвните клетки
http://www.edhelper.com/circulatory.htm
а ето и за стрептококите
http://www.cellsalive.com/strep.htm
http://textbookofbacteriology.net/streptococcus.html
http://www.rockefeller.edu/vaf/strep.htm newsm10

# 4
  • Мнения: 1 250
Не мога да давам мнение за тамошините лекари, но след като ще ви правят това изотопно изследване, значи имат нещо в предвид и няма да се отнесат несериозно.

Като ви откриха рефлукса в БГ, имаше ли кръвни телца в урината? След като ви изписаха антибиотика, казаха ли ви някакви контролни прегледи да правите, да се види дали руфлукса е минал?

# 5
  • Мнения: 1 250
Къде изчезна Бърди?
Или не смее да влиза тук?

Така де, да вземе и доФтор да се обади. Жената е малко далече да дойде на крака до кабинета...

Доктор Оги би трябвало да е по-компетентен от нас, пък и литература си има...
Днес не е ли влизал тук?

# 6
Имаме антибиограма, но я получих днес от ГП-то заедно с рецептата /явно, заради нея са се забавили резултатите/. На Триметоприм е чувствителен. Ние го даваме профилактично през останалото време, за да не се появят тия бактерии. Опериран е за склерозата и се предполага, че е успешна операцията. Само че, аз мисля, че това изотопно изследване е за да се види дали има някакви изменения в цялата система и мисля, че ще покаже дали е била успешна операцията. Това, изотопното, ни го бяха назначили още преди тези бактерии, за да преценят дали да ни препратят съм най-добрите специалисти тук-има чудесна специализирана болница само за деца, но само сериозните случаи май ги пращат, незнам. Ще си потърся и предните изследвания, но знаете как са лабораториите в БГ-една от друга се различават в резултатите...

# 7
  • Мнения: 542
Здравей mammy,
не знам дали ще те успокоя, с това, което ще ти кажа, но бактериите в урината не винаги са показател за проблем с бъбреците или за успешността на една операция... Разбира се, че мястото им не е там и е добре да се изчистят максимално бързо - затова и толкова са ви вдигнали дозата на антибиотика, а сигурно и заради левкоцитите - казвали са ми, че са признак на възпалителен процес, когато са в повишено количество (когато се увеличават, значи се борят с някакъв натрапник в организма...казано много общо). За всичко това е важно мнението на докторите, които го наблюдават детето, защото само те могат да преценят, с оглед общото състояние и предвид предишните интервенции, доколко това в момента е рисково състоянието му и доколко е свързано с операцията. Това, че пикае на пресекулки и ти напомня на предишното положение, може да е причинено и от бактериите, но не е задължително да възвърне проблема.
Изотопното изследване би трябвало да покаже на какъв процент работят бъбреците и дали има някакви останали нерешени проблеми след операцията - изотопното вещество се вкарва в организма и след няколко часа и след едно добро изпишкване - може и няколко, се правят снимки. Предполага се, че за това време, бъбреците трябва да са го "превъртяли" и изхвърлили с урината, а това, което остава като натрупване е важно в кои точно тъкани е натрупано. Следи се дали има такива отлагания в района на операцията (вижда се на снимките) и по какъв начин и къде е останало (ако е останало въобще). Във всеки случай тълкованието на това изследване е качествено и няма точна скала, която можеш да видиш предварително...
Знай, че всякакви бактерии вече се лекуват - ще ги махнат и вашите - колкото и да са упорити. По-важно е да се разбере има ли някакъв фактор, който ги причинява - може би трябва да разпиташ и за някаква семейна профилактика или изследване. (да не би при някой или нещо в къщата да ги има в незначително количество, а при детето да се развиват в болестен размер, поради предразположеността му. Това, разбира се е само предположение... Предшестващата висока температура и афтите - едновременно ли се появиха или афтите дойдоха малко по-късно - да не би тези бактерии да не са само в урината (въпреки, че афтите се смятат за гъбично заболяване...но не винаги е така).
Много е трудно да се чака така - бактериите не са комари - да ги видиш и да ги подгониш... гледаш детето и се чудиш какво ли става там, някъде в него и се притесняваш и се паникьосваш... Така не може да му помогнеш - недей да страдаш излишно... Ако искаш се съсредоточи да направиш нещо с него или за него, за което не си намирала време досега и да намериш удовлетворение в грижите си или в игрите с детето... Така то по-силно ще усети обичта ти и по-лесно ще ти отвърне, а сълзите - ние знаем, че не спират там вътре...

Каквото и да става - вярвай, че ситуацията се развива и положението ще се промени към по-добро и все по-добро... Желая ти най-лекото и бързо оттърваване от нахалните бактерии и успешни резултати от изследването Simple Smile


Дано някой доктор се включи и даде нещо по-ясно като мнение или обяснение, че аз все пак имам само опит като майка, а не като медицинско лице по тези проблеми.

# 8
Благодаря ти, Томова, за дългия постинг. Афтите се появиха като 4е ли 1-2 дни след като започна да вдига такава висока Т. Ще звънна до ГП-то да питам може ли след 1 седмица да ни пуснат пак урина да видим как е. Изотопното е след 2 седмици, но това по нашенски цветна снимка ли е или не? И показва ли дали има рефлукс и в каква степен?

Общи условия

Активация на акаунт