Ще се развеждам!

  • 5 733
  • 26
  •   1
Отговори
След много опити да задържим семейството си,снощи съпругът ми сподели ,че иска да се разведем.Не се изненадах беше само въпрос на време.Отговорих му ,че ще уважа желанието му,аз също искам всичко това да свърши!!!Знам ,че ще ми е много трудно,имам две прекрасни деца,които страдат заради нас,и в момента съм в майчинство!Искам да ви попитам как да постъпя,как е най-добре и за децата и за мен.Как  да огранича до минимум срещите  на децата с баща им.Има хиляди въпроси които изникват в съзнанието ми.
 Моля ,споделете и ме посъветвайте.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Защо трябва да ограничаваш контактите на децата с баща им?
Ако е грижовен и добър баща, обича децата и те него, не трябва да им пречиш да се виждат.Това само ще ги нарани още повече.
Трябва да им покажете, че отношенията м/у вас нямат нищо общо с обичта, която изпитвате към тях.

Аз съм дете на разведени родители.Бях на 8 год. когато се случи това, а сестра ми на 4 г..Майка ми никога не ни е спирала да го виждаме.Ходели сме при него когато пожелаем, а не само когато му се "пада", ако мога да се изразя така.

Със сигурност ще ти е много трудно.Но се постарай проблемите ви да не рефлектират в/у децата.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо искаш да ограничиш срещите на децата с баща им? Нямаш право да го правиш.

# 3
  • Мнения: 18
Защо искаш да ограничиш срещите на децата с баща им? .

Въпрос на време. Просто в момента е наранена и иска да му отмъщава с това.

Към Авторката :
Нито си първата, нито ще си последната, която ще се развежда. Не съм изживявала подобно нещо и за това мога само да предполагам колко ти е трудно и колко си афектирана от този факт. Но с това няма да спечелиш нищо. Ще спечелиш само въпроси, които някой ден ще ти се задават много често от децата и на които ще ти е много трудно да отговаряш. С това ограничаване до минимум ще нараниш най-много децата си. Децата с нищо не са виновни, че вие не се разбирате.

# 4
  • Мнения: 10
Нима е толкова безнадежно положението? Имай в предвид че раждането на бебе поставя в криза отношенията. Не съм съгласна и аз да ограничаваш срещите на бащата с децата Naughty

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо искаш да ограничиш срещите на децата с баща им? .

Въпрос на време. Просто в момента е наранена и иска да му отмъщава с това.

Не го приемам за отговор.
И аз се бях разделила са бащата на децата ми, и аз бях наранена. Но най-силно ме нарани когато ми каза, че няма да дойде на първия учебен ден на дъщеря си. Казах му, че в опита си да накаже мен, ще накаже детето. Добре, че се осъзна!
И моите родители са се развели когато съм била на 2. Не исках да ходя при баща си и плачех, когато ме взимаше. Но сега се радвам, че майка ми ме пращаше- останаха ми доста хубави детски спомени от времето, прекарано с баща ми.

# 6
  • Мнения: 9 814
Аз се развеждам със съпруга си, не детето ми.
За мен той ще престане да бъде съпруг, но за детето няма да спре да бъде баща.
Не правете грешката да ограничавате вижданията на децата си с баща им.
От една такава постъпка на моята майка вече 23 години не съм виждала баща си.

# 7
  • Мнения: 2 448
Как  да огранича до минимум срещите  на децата с баща им.

 Shocked Шокирана съм , че ти минават такива безумни идеи, освен , ако бащата не ги малтретира разбира се.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 762
Защо я нападате веднага? Оставете я да ви отговори защо е взела това решение. Може би има основание да ограничи достъпа на съпруга си до децата.  Peace

# 9
  • Мнения: 81
Тъжно! Пожелавам сили и успех и на двама ви!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Защо я нападате веднага? Оставете я да ви отговори защо е взела това решение. Може би има основание да ограничи достъпа на съпруга си до децата.  Peace

Аз не виждам някой да я напада.Потърсила е и друго мнение тук във форума и го е получила.А ако иска да разкаже, защо е взела това решение, може да влезе и да го направи по всяко време.
И смятам, че всички съвети които са дадени са в полза на децата й, защото те ще искат да се виждат с баща си.Освен ако той не ги малтретира.

# 11
  • Мнения: 4 511
Не бива да ограничаваш контактите на децата с баща им, освен ако той не е изключително кофти баща, например. Помисли си, че ако той остане техен баща, ще можеш винаги да разчиташ на него да ти помага и да ги гледа, ако ти имаш някаква пречка - имаш работа, болна си и т.н.
За всички останали въпроси си има адвокати. Ако тук има такива и искат да ти помогнат - добре, но така или иначе ще трябва да си наемеш адвокат.
Иначе много съжалявам за това, през което преминаваш, явно имаш малко детенце, за което ми е много мъчно, но наистина ако са толкова зле нещата, по-добре е да се сложи край.
Горе главата, животът ти не свършва, но не оставяй един баща без деца!  Praynig

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хубаво би било да се опитате да спасите брака си.....
Каква е причината за да иска развод?

# 13
  • Мнения: 385
Ако няма някаква заплаха за децата, не трябва да спираш контактите с баща им. Те и без друго сега ще бъдат достатъчно объркани, наранени и нещастни, за да им причините и това. Не бива да използваме децата си за инструмент в борбата между нас, защото по този начин само ги нараняваме.
Когато ние взехме решение за развод се разбрахме, че само фиктивно ще напишем в споразумението дати за свиждане, защото така трябва. Но винаги когато детето поиска може да отиде при баща си и да бъде с него.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
Не си нито първата, нито последната.
От личен опит - не прекратявай контактите на децата с баща им. Те имат нужда от него.
Ти също - защо искаш да поемаш цялата отговорност по отглеждането и възпитанието им сама?
Това, че няма да живеете заедно не прави децата ти сираци. Нито теб вдовица.
Повярвай ми, ще имаш голяма нужда от неговата помощ и подкрепа.
Неговия авторитет и респект са важни, особено когато децата навлязат в пубертета.
Явно още са малки, а ти си много афектирана, но това ще отмине и като се успокоиш
ще се убедиш, че сме прави.

Общи условия

Активация на акаунт