Питанка за Троян, хотел Шато Монтан и околностите

  • 5 126
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте! Съвсем импровизирано ни хрумна за Коледните празници да заминем някъде и се спряхме на гр. Троян -  хотел Шато Монтан.
То моето е малко след дъжд качулка, защото вече направих резервацията  Embarassed, но ще съм благодарна да споделите впечатленията си от хотела. Също така, ще се радвам да ме насочите и какво си струва да се види и разгледа в околността. Зная, че в Троян има интересен музей на Художествените занаяти, но едва ли ще работи точно на коледните празници  Sad Доколкото разбирам в близост се намира и един от големите български манастири Успение Богородично, в местността Орешака - правилно ли съм ориентирана, лесно ли се стига до там? Не съм била в гр. Троян никога и каквото се сетите - споделете, ще ми е от полза!  Благодаря ви  Peace

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
В Шатото съм била лятото, и то само на басейна, така че отзиви за самия хотел не мога да дам. Изглеждаше добре на пръв поглед, но като обслужване и т.н.  -  нямама думата.
До манастира се стига съвсем лесно, за около 15 мин от Троян с кола. Самия манастир е разкошен, много красив.  Мога да ти препоръчам и една страхотна механа близко до манастира -  Страноприемницата -  на отиване към мънастира се пада в ляво.

# 2
  • Мнения: 1 322
Хотел Шато Монтан е горе-долу приличен хотел. В близост е Троянския манастир. Там е много хубаво. Има и природо-научен музей.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 210
RS, много ти благодаря за информацията   bouquet Аз се чудех точно това, дали манастира е близо, лесно ли се стига до там и има ли къде да се разходим и да похапнем в близост, така че даде отговор на всичките ми въпроси  Hug
В сайта хотела изглежда съвсем приличен, а ние ще сме с още две приятелски семейства и вярвам, че ще изкараме добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 210
Хотел Шато Монтан е горе-долу приличен хотел. В близост е Троянския манастир. Там е много хубаво. Има и природо-научен музей.
Благодаря ти за информацията  Peace Ще сме там точно за Бъдни вечер и Коледа, и много се съмнявам, че музеят ще работи за съжаление. Но определено мислим да си направим разходка до Троянския манастир.

# 5
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Ако ви остане време бих препоръчала да разгледате и Национална изложба на народните художествени занаяти „Орешак'. Има много интересни експонати и ексурзовода разказва много интересни легенди за някои от тях.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 695
много е красиво на Троянския манастир и в с.Орешак - заслужава да се видят  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 210
Супер, момичета! Благодаря, че се включихте с напътствия и информация. Живот и здраве ще имам възможността да видя Троянския манастир, само се съмнявам, че музеят, за който говори annabelka ще работи по времето на нашия престой.

# 8
  • Мнения: 3 695
Супер, момичета! Благодаря, че се включихте с напътствия и информация. Живот и здраве ще имам възможността да видя Троянския манастир, само се съмнявам, че музеят, за който говори annabelka ще работи по времето на нашия престой.
дано да работи  Grinning
и приятно изкарване  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 210
дано да работи  Grinning
и приятно изкарване  Peace
Мммм, мерси  bouquet! Тази година празниците се заформяха едни такива апатични, да не кажа скучновати. А тази кратка почивка си я организирахме съвсем импровизирано и сега съм направо нетърпелива  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 402
не съм ходила в този хотел, но тук попаднах на мнение на хора, които са го посещавали точно за нова година, може да ти е полезно: http://www.namerihotel.com/bg/3679/chateau-hotel-montagne-review.html

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
  Другата седмица ни предстои да ходим в Троян и ще отседнем в Шато Монтан.Искам да ви попитам с.Орешака далече ли е от Троян(на колко км),и къде мога да разгледам тази прословута троянска керамика?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 210
Не е далече, Madam Stasita, с кола е на 15 минутки, мисля около 8-10 км. Ние бяхме в Шатото за Бъдни вечер и Коледа и още ме е яд, че не работеше музея! Влизайки в Орешака ще го видите, няма как да се объкате Simple Smile И непременно да се отбиете до Троянския манастир.
Весело изкарване  Peace

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 10:15 от Вени***

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
  Благодаря ти,че така бързо се отзова  bouquet
Спомням си,че като бяхме деца от училище ни водеха на екскурзия до Троян,Орешака и Черни Осъм.Но това е било преди 20год. Mr. Green,в едно от местата имаше музей на препарирани животни.Спомените ми са доста бледи,но знам,че имаше доста посетители и беше много хубаво.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 210
Благодаря ти,че така бързо се отзова  bouquet
За нищо  Sunglasses Твърдо съм убедена, че ще отидем пак там, за да можем да разгледаме и музеите, не само природата.
ПС: персонала в хотела беше много любезен; ресторанта им също беше на ниво - вкусно, бързо, много приятно.

Общи условия

Активация на акаунт