Детето ми не иска да кляка, да става само от седнало положение

  • 2 890
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Пиша ви, защото съм много притеснена.
Синът ми е на 1 година и 11м. Проходи рано на 11м., проговори също рано, в момента не можеш да му затвориш устата Simple Smile. Много е впечатлителен, всичко обяснява, предпочита "тихи игри", да реди кубчета, да "чете" книжки, опитва се да реди пъзели.
Проблемът, който забелязвам при него е свързан с движението. Не обича да тича, да играе с топки, да се катери, когато играе на пясъчника не кляка а само се навежда. Опитваме се с татко му да го заигравам и да го стимулираме по всякакви начини, но най-често на такъв тип игри реагира с "не". Когато тича или върви и се спъне или "заклати" мъничко, започва да плаче и обяснява че е щял да падне. Ако падне плаче зверски много. Качва се на пързалката, но не иска да седне сам и да се пусне, чака помощ. Когато седи на земята отново не предприема ставане сам, а може. Имам чувството, че проблемът идва от страх и предпазливост. Мислех, че това ще отмине, но вече е доста голям, а няма развитие.
Трябва ли да се обърнем към психолог, не е ли още много малък?
Моля, ако вашето дете е такова или сте имали подобен проблем, споделете как се справихте с него.   

# 1
  • Мнения: 5 370
Не съм имала такъв проблем, честно, моят скача, кляка, става, пълзи, прави кълбо напред-назад, абе с 2 думи-бес.
На мнение съм да потърсиш помощ от специалист, дори и да се окаже, че няма нищо обезпокоително. Да му се е случвало да падне, да се удари лошо?

# 2
  • Мнения: 4 491
И на мен ми звучи като да го е страх. Потърси помощ от специалист, наистина. Това не трябва да те притеснява.  Peace дано го преодолее бързо мъничето. Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 4
Падал е като всяко дете, но най-много с обелен нос.

# 4
  • Мнения: 377
На мен също ми звучи като страх. Говори с джи пито или потърси специалист. Може би като спрете да го карате да играе въпросните игри сам ще поиска след време. Моят син също е така - ако нещо не иска не можем да го накараме да го направи.

# 5
  • Мнения: 26
И ние сме така на 2 г.и 2 м. почти - не клечи и се хваща за нещо, за да се изправи,макар че може и сам. Предпочита да си седи и да си разглежда нещо- не  е много активен. Спъва се доста като ходи Simple Smileмного е предпазлив-такова спокойно дете си е.

# 6
  • Мнения: 817
Мисля, че детето се страхува.

# 7
  • Мнения: 9 814
Мисля, че детето се страхува.

Важното е обаче майката да разбере защо.

# 8
  • Мнения: 817
Мисля, че ти можеш да си отговориш сама на въпроса от какво се страхува. Ти знаеш дали например не сте прекалявали с :"внимавай да не паднеш!" "Внимавай да не се удариш!"(авторката де, не Франческа)

А и ако мислиш, че се почувстваш по добре, може да поговорите със специалист.

# 9
  • Мнения: 1 217
Имали възможност да има проблем с крачетата.
Брат ми е дюстабан и не може да кляка и става.
Имам в предвид,че ако е клекнал веднага пада.
Синът ми е на вашата възраст и не мога да го спра-тича,кляка,става,въргалясе по пода.

# 10
  • Мнения: 2 331
Аз бих говорила с педиатър, който да прецени дали да ни насочи към специалист.Но, и на мен ми звучи като свръхпредпазливост.Моят син също е много стресиран от рани, падане, чупене, но за това съм виновна аз и сега си поправям грешката, надявайки се да мине и да не остави следи у детенце.При дъщеря ми подходът беше друг и сега наистина имам едно смело момиченце.Затова, помислете върху подходите и ако сами намерите причината, може да се справите и без помощ от специалист.

# 11
  • Мнения: 4
Все си мисля, че не съм прекалявала с помощта и предупрежденията да внимава, но от малък се захласва и може би без да се усетим... Въоръжавам се с търпение.
Mi6leto, малко ме успокои, че има и други дечица с такъв темперамент. Ще говоря с педатъра да "елиминираме" другите причини.

# 12
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за отговорите и съветите.

Общи условия

Активация на акаунт