Да искам ли секцио?

  • 4 419
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Имам 2 диоптъра-късогледство. Доктора казва,че няма проблем. Но преди да родя синът ми бях с -0.75, а след раждането станаха -2. Този месец трябва да раждам за 2ри път и ме е страх да не се покачи сериозно след това. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 575
А кой доктор казва, че няма проблеми очен или гинеколога? Аз бих е консултирала и с други лекари.

# 2
  • Мнения: 27 524
С два диоптера принципно може нормално. Но все пак - обезателно консултация с очен  Peace

# 3
  • Мнения: 1 629
Опасно ми се струва с два диоптъра Crossing Arms Отиваш на очен да ти каже...Обаче са като го казваш това зацепвам аз що не скивам добре. Като бях бременна не виждах много добре леко размазано, сега след раждането обаче изобщо не виждам на далече... много ми е размазано всичко Naughty

# 4
  • Мнения: 352
Гинеколога ми каза. Не съм се консултирала с очен. Вярвам на него, но пак си имам едно наум. Сестра ми е също с толкова и роди нормално, братовчедка ми-пак така. Но аз се притеснявам за мен ,че се увеличиха след първото раждане.

# 5
  • Мнения: 137
Аз също съм с -2 и родих нормално, но да си призная още не съм ходила на очен да видя дали съм го увеличила.

# 6
  • Мнения: 498
аз бих избрала секцио Peace

# 7
  • Мнения: 298
Не мисля,че има проблем да родиш нормално,но обезателно консултация и с очен.

Леко раждане   bouquet

# 8
  • Мнения: 27 524
Гинеколога ми каза. Не съм се консултирала с очен. Вярвам на него.

Извинявай, но това звучи маааалко несериозно.  Confused Гинекологът с е гинеколог, той не разбира нищо, ама нищо от очи  Wink Ти пак му вярвай, но за друг орган все пак  Hug

# 9
  • Мнения: 1 187
Аз пък се чудя защо гинекологът ти не те е изпратил на очен, а той на фундобиомикроскопия. По време на първата ми бременност в петия месец ми направиха това изследване - оказа се че имам изтъняване на ретината - в седми месец се наложи процедура с лазер. Да уточня, че не съм имала никакви оплаквания и диоптърът ми не се е покачил. Когато забременях втория път (за съжаление приключи с аборт), ми заявиха, че трябва да повторя това изследване -  трябвало да го правят всички късогледи. Според фундобиомикроскопията ще преценят начина на раждане - при мен естествено беше секцио.

# 10
  • Мнения: 290
Според мен на всяка цена трябва да се консултираш с очен лекар.

# 11
  • Мнения: 4 433
мисля,че няма проблем да родиш нормално,но все пак се консултирай с очен.
Успех Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 26
Привет:)
Диоптър 2 сам по себе си не е причина да не раждаш нормално - по-важни са други неща обаче.
Някое от момичетата ти го беше писала - за специфично изследване. Най-малкото очен лекар трябва да измери налягането на очното дъно.. може би бъркам в термините де, но при всички положения отиди на очен лекар!

И изрично си кажи че не искаш фиктивно направление за секцио /много популярен явно ход, ако така ти се ражда без други причини:) а искаш реалната ситуация при теб
Успех много  Hug

# 13
  • Мнения: 1 217
Аз съм с диоптер 4 и 5.
Очния лекар каза,че няма проблем да раждам нормално ooooh!
Обаче аз като чух това и изпаднах в истерия.
Нямам спомен какво съм казала и как са ме успокоявали,но единственият ми спомен е
как вървя с лист,изписан целия  против нормално раждане при мен.
Аз бих раждала секцио.

# 14
  • Мнения: 30 961
Имам 6 диоптъра и раждах секцио.Винаги съм знаела, че ще раждам секцио.

Общи условия

Активация на акаунт