Моля за съвет - кърмата ми намалява

  • 1 478
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149
Здравейте, досега кърмих успешно, но напоследък започна да не й стига за да се нахрани. Яде на час и половина, а преди ядеше на 3 часа, дори понякога и на около 4 часа. От 3 дена пия чай за стимулиране на лактацията. През последните седмици се храня по- разнообразно отколкото преди и пия поне по 2,5 литра течности на ден.
Какво друго може да се направи, за да имам повече кърма?
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 9 467
Хапвай сурови ядки /без фърстъци-силен алерген са/, пълнозърнест хляб, вареното жито /при мен имаше почти мигновен и винаги безотказен ефект Peace-но не по много заради глутена в него/
Успех и дълго кърмене Hug

# 2
  • Мнения: 122
Здравей ! Защо мислиш, че не стига кърмата? Може да е скок в растежа и ако я кърмиш на поискване, млякото трябва да се регулира от само себе си. Колко е голямо бебчето? На мен вареното жито и ядките също мн ми помагат. Бебето храни ли се нощем? Хубаво е между 1 и 5 през нощта да има поне едно ядене, това ще стимулира кърмата. За сега за това се сещам. Почивка и спокойствие също ще са добре дошли. Успех !   bouquet

# 3
  • Мнения: 112
Първо - спокойно! Според мен е лактационна криза - първата такава е 1ви месец, след това 3ти месец и мисля 7ми. При мен бяха точно в тези месеци (без седми, може би предстои). Продължиха 4-5 дни, в които нищо не ми помагаше- нито жито, лактогонен чай, овесени ядки и т.н. Просто след това си се възстановява, така като и изведнъж е намаляла. Можеш да прочетеш в библиотеката повече за тези кризи.

# 4
  • Мнения: 149
   Има нощно хранене - обикновено към 4 се събужда от глад. Пък ако е само от кошмарче и ме събуди по това време помпата задължително влиза в употреба.
   Надявам се да е само лактационна криза и да отмине, защото имам силното желание да кърмя поне 3 месеца, а сега са минали едва 5 седмици. Все пак ще пробвам с жито и ядки пък дано да има резултат Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 625
Честото кърмене най-много стимулира производството на мляко, кърми си бебето толкова често, колкото иска. Овесени ядки, бълг. лактогонен чай, малко биричка също помагат. Най-важното е да си спокойна и уверена в себе си, тогава мляко има колкото трябва. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Olive ти е казала - просто кърми бебето, когато то поиска, не гледай часовника. Произвеждаш толкова кърма, колкото е необходимо на бебето. Важното е да пълни памперса, да е доволно и можеш да си сигурна, че не ти е малко кърмата.

# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Винаги сме яли на час,час и половина.Сега вече суче на 3-4 часа,въпреки че яде всякаква друга храна.Детенцето си е такова.
Давай да суче на воля.Не мисли за часовника. Hug

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 08:54 от Brrr

# 8
  • Мнения: 4 290
И дъщеря ми яде на час и половина - два. Че понякога и по-често. През нощта едва сега взе да прави малко по-големи паузи и то не винаги. Не се притеснявам, детето наддава добре, на мен ми е малко по-трудно, но това е много по-маловажно.
Ако сме навън, може да не яде и три часа, засичала съм. Вкъщи вече не поглеждам часовниците, няма смисъл.

# 9
  • Мнения: 561
Здравей,
преди няколко дни и аз писах за същия проблем. Чела съм, че скокът в растежа е точно 6-та седмица, при нас беше по-скоро 5-та, 6-та и 7-ма.Аз също се бях отчаяла, че няма да мога да продължа с кърменето.Но нещата си дойдоха на мястото.
Хапване, пийване и цедене-това е. Peace
Вече гледам да имам резерви от мляко в хладилника за "гладните" моменти сутрин. За мен да му давам изцедено мляко е по-добър вариант отколкото да го въртя от едната празна цица на другата часове наред и да се изнервяме и двамата. Използвам това, че в различните моменти от денонощието изяжда различни количества-понякога една гърда му стига (нощем), а друг път и двете не му стигат.

# 10
  • Мнения: 367
Трябва да си сигурна дали бебето яде начесто, защото кърмата е спряла или причината е друга. Малките бебета имат периоди, в които сучат много начесто, синът ми го правеше същото. Една две седмици ми се е случвало да го кърмя през 2 часа и после пак си започва през 3-4. Имай предвид, че това е нормалният начин, по който лактацията ти се увеличава съобразно по-големите хранителни нужди на дедето, докато расте. Иначе за лактацията - повече сън, много вода, овесени ядки. По принцип внимавай с ядките . примерно фъстъците се водят алергени, както и всички цитруси и шоколада. Орехите при мен даваха много добри резултати. Но най-важното е да кърмиш, толкова често, колкото бебето иска. Аз така съм го кърмила моето дете, изкарахме седем пълни месеца на кърма и го отбих не защото кърмата ми спря, а защото имаше зъби и много ме хапеше. Успех!

# 11
  • Мнения: 2 959
  ...имам силното желание да кърмя поне 3 месеца,...
ggg_22, само три ли, Диди?! Я давай смело напред, кърми на поискване винаги когато се размрънка Дениславка, спокойна бъди Ти, наблегни на овесените ядки, орехите, бадемите, и другите полезни храни които са Ти казали момичетата и скоро ще излезете от кризата, всъщност Вие сте в началото и след 2-3 дни отминава. Дотогава здрави нерви от Твоя страна и гушки за бебката. Успех в преодоляването на моментното състояние и скоро не брой седмиците и дните, времето си минава!
МТВ, използвам момента да Ти честитя празника, информирана Мамо! Бъди здрава и все така услужлива в споделяне на опит и знания, и скоро да стигнеш до морето.

# 12
  • Мнения: 9 467
  ...имам силното желание да кърмя поне 3 месеца,...
ggg_22, само три ли, Диди?! Я давай смело напред, кърми на поискване винаги когато се размрънка Дениславка, спокойна бъди Ти, наблегни на овесените ядки, орехите, бадемите, и другите полезни храни които са Ти казали момичетата и скоро ще излезете от кризата, всъщност Вие сте в началото и след 2-3 дни отминава. Дотогава здрави нерви от Твоя страна и гушки за бебката. Успех в преодоляването на моментното състояние и скоро не брой седмиците и дните, времето си минава!
МТВ, използвам момента да Ти честитя празника, информирана Мамо! Бъди здрава и все така услужлива в споделяне на опит и знания, и скоро да стигнеш до морето.

Много, много благодаря за пожеланията! Hug Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 564
Пий повече течности и кърми бебето по-честичко  Peace

# 14
  • Мнения: 117
Аз също имах този проблем,точно на тази възраст.Почти 90% съм сигурна , че кърмата ти е достатъчна, а детенцето ти просто в резултат на коликите иска по- често да се храни,а ти си мислиш ,че е гладно и кърмата не ти стига.И аз бях решила,че кърмата ми е недостатъчна и споделих с лекарката, именно тя ме накара да се замисля дали действително нямам кърма или бебчо е неспокоен и има колики.Давах му гърда на всеки един час ,но в резултат на това пък кърменето беше много по-кратко от колкото през три часа.При нас беше така известно време ,след което всичко си дойде на място.УСПЕХ !!!

Общи условия

Активация на акаунт