Два АМ - да хвърля ли единия?

  • 817
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 712
Съжалявам, че пускам нова тема отново, но имам въпрос. Blush
Тъй като давах Аптамил 2 обикновен, но не знам причината, беба не пиеше много АМ, пък кърмата ми намаля доста и като че ли беше гладна през нощта минах на Аптамил Екстра (Милумил). Обаче все още имам половин кутия Аптамил - мога ли да давам едното за пиене, а с остатъка от Аптамила да правя каши да речем?
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 15 379
Не виждам никакъв проблем! Когато преминахме от Аптамил 1 на Аптамил 2, синът ми почти не искаше да пие от двойката и му смених млякото
 с Милумил 2. Аптамилът заминаваше в каши и пюрета и не отиде зян. Grinning

# 2
  • Мнения: 27 524
Всичко може - да ги редуваш, да ги смесваш, за каши, за в пюрета... няма смисъл да хвърляш  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 575
А това, че не е хубаво да се сменя често АМ, пак ли е някаква заблуда? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
А това, че не е хубаво да се сменя често АМ, пак ли е някаква заблуда? Rolling Eyes

Ами... не знам точно. Според мен - да. Но според мен, не съм медицинско лице. Първо, преходните млека са с горе-долу идентичен състав (обикновените). На здраво бебе каквото и мляко да даваш - все ще е ок. И да, някои млека не понасят на някои бебета - едни се прехласват по Аптамил примерно, други повръщат. За трети НАН и Фризолак са идеални, за четвърти - ужасно запичащи. И т.н.
И конкретно за темата на Лурдес - нейното бебе е достатъчно голямо за да може да си позволи безпроблемно редуване и смесване.
А и нали и в кашите млеката са едни, пък тези, с които ги храним често са други.... пак казвам - няма проблем за здрави деца  Simple Smile
Но, разбира се, всичко трябва да се съгласува с педиатър (за жалост все още у нас понякога неадекватни), с четене и накрая, като се наложи, с метода на пробата и грешката  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Имайки се предвид,че на тази възраст се дават млечни каши,в които млякото често не е същото като това,което си пие детето,не виждам защо да не се смесват и 2 вида АМ.
Правилото за даване само на един вид мляко важи за малките,незахранени бебета.

# 6
  • Мнения: 4 000
Не го хвърляй, нима сухото мляко в редица пюрета и каши е с гарантиран по-добър произход и качество от Аптамил?

# 7
  • Мнения: 3 034
според тукашните препоръки би трябвало да го хвърлиш - да. не смесвам, не съм смесвала, по съвет на педиатър, въпреки че бебето ми е вече почти на 9 мсеца.
между другото, заради същите официални разпоредби, тук млечни каши могат да предлагат само фирми, които предлагат и АМ. тоест, родителят да може да ползва едно и също мляко и в кашите, и за пиене. фирма, която предлага млечни каши от тези, които аз съм гледала е Нестле - те съответно имат и свое мляко. другите големи марки каши (Хаинц, например) предлагат една-две млечни каши, въпреки че имат тяхно мляко. просто млякото им не е толкова популярно и повече се купуват безмлечните им каши (има голям избор), които родителите преценяват с какво мляко да дават. Милупа също има, но проблемът е, че техните млека не са сред най-предпочитаните и съответно млечните им каши не са от най-купуваните, което пък води до много нередовно зареждане. а безмлечните им изобщо ги няма, което е леко неетичен маркетинг на млякото им.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Има значение и кога е отворено.Има си срок за ползване-3-4 седмици.

# 9
  • Мнения: 165
Да, ако е в срок защо да не може да го прибавяш към кремчета и пюренца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт