Алергична мама и бебета с пъпки- с какво да ги храня?

  • 1 226
  • 2
  •   1
Отговори
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Здравейте, момичета. Пиша ви, понеже страдам от много неприятна алергия към месо, мляко, млечни продукти и яйца. По принцип си хапвам от тези неща, но ако попадна на по- стар продукт веднага се обривам. Децата ми са изключително кърмени до 6месеца, а после захраних много внимателно. От 4 дни са с ужасен обрив по коремите и крачетата, а пъпките продължават да се появяват и на други места. От тогава и аз съм с обрив. Консултирах се с педиатърката и тя ни назначи терапия и диета за децата- без месо и яйца. Но сега оставам в чудо с какво да ги храня. Дъщеря ми е ужасно капризна и трудно приема домашна храна- още са на пюрета, а зеленчукови пюрета в големи разфасофки почти не се намират. Притеснявам се дали си набавят необходимите белтъчини от кърмата ми (все пак вече са големи, а и сучат по- рядко- 2-3 пъти на ден). Педиатърката не ми каза да им спирам млечните продукти, но аз съм алергична и към тях и не знам какво да правя... да давам ли? Дайте ми идея за подходящи храни за ядене с ръце с които да заместя месото. Най лошото е, че не мога да открия причинителя на алергията при тях- заради злоядата ми дъщеря децата ядат различни неща и не мога да намеря общ причинител на алергията, а и на Божидар пъпките му излязоха 2 дни преди на Божана. Помогнете ми baby_neutral

# 1
  • Мнения: 3 760
Кърмата и "млякото" нямат нищо общо. Т.е. човешкото мляко съдържа съвсем различни протеини от тези, които са в състава на млеката от тревопасни животни. Няма логика да я спираш. Кърмата. За другите млечни - аз бих ги спряла в такъв случай  Thinking
Не се притеснявай за необходимите белтъчни - става въпрос за кратко време, нали? Постарай се да осигуриш достатъчно растителни белтъчини (от разните бобови растения, от банани).
Сигурна ли си, че обривът е на алергична основа?
Ако да - сигурна ли си, че е от храна, а не примерно от перилен препарат  или нещо друго Thinking

# 2
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Благодаря ти за отговора. Не съм си и помисляла да спирам кърменето, а само се чудех за киселото мляко и сиренето. Ако спра и тях не знам какво ще давам на децата... в момента ядадт само бебешки каши, плодове, кисело мляко с бисквити и хляб и сирене- както вече писах, много са капризни и тотално се изчерпах откъм храна, а те ядат по 4 пъти на ден. Не мога да ги прилъжа да хапнат никаква домашна храна- всичко изплюват... А за алергията вече и аз не знам от какво е. Не съм сменята перилен препарат, нито козметиката, нито имат нови дрехи... а и като и аз съм с пъпки не ми остава нищо друго, освен да предположа, че е от някаква храна... Но и не са яли нищо ново напоследък... Ще наблегна на бананите и утре ще им сваря боб- дано да го ядат, че до сега не съм им давала такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт