Въпрос за отбиването

  • 406
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте,

Живот и здраве, след 2 седмици, дъщеря ми ще навърши годинка. До 5 и 1/2 месеца беше изключително кърмено бебе. От няколко месеца суче само вечер, сутрин и като се буди през нощта. Но отдавна кърмата ми е много малко и дори не й стига да се нахрани, ако е по-гладна. Но не това ме притеснява. Преди десетина дена ме захапа, което е абсолютно ужасно, предвид, че има 4 зъба. От тогава доста се наплаших и изобщо кърменето не ми доставя удоволствие и е примесено със страх. На няколко пъти ми се струва, че ще ме захапе и рязко я отделям от гърдата. А и забелязвам, че последните 2 дена преди лягане, засуква и почти веднага пуска гърдата и започва да разглежда зърното и да ме щипе (което също е болезнено и неприятно) и аз прекратявам процедурата.
Та въпросът ми е - какво да направя сега? Какво ще ме посъветвате? Случвало ли ви се е подобно нещо? От една страна достатъчно кърмих, а и млякото ми почти го няма. От друга - май по-скоро аз не съм съвсем готова да я отбивам. Имам усещането, че за нея ще е по-лесно. И другото - предвид, че гърдите ми върнаха предишния си размер, млякото е на привършване - трябва ли да правя някакви процедури или да пия нещо за тотално спиране на кърмата, ако реша да отбивам (то така или иначе ще е скоро).

# 1
  • София
  • Мнения: 6 673
Дали да отбиваш или не ще трябва да решиш сама - и двете решения са добри само ако са взети от теб. Grinning Ако искаш да отбиеш - защо не, ако си готова за това и смяташ, че отбиването ще е лесно за детето. Годинка кърмене си е много добро постижение. Ако не си готова - има начин да научиш бебето да не те хапе - обикновено го правят, когато им растат зъби, трябва да я махнеш от гърдите и да й обясниш, че така боли. Бързо схващат, че като хапят, не сучат, и започват да се държат прилично. Дъщеря ми вече има 16 зъба и не ме хапе, но...хм... правят някои други неща, големите кърмачета имат малко странни представи за забавление, докато сучат. Моето се опитва да стиска гърдите ми, не знам защо го прави, може би очаква да пуснат повече мляко така Laughing. Може да пиеш лецитин (до 3 на ден х 1200) и/или чай от салвия, друго не е нужно, ако грдите са напрегнати, изцеждаш мъничко.

# 2
  • Мнения: 660
Благодаря за отговора, Олив.
Аз не очаквам от вас да ми кажете да отбивам или не. Естествено, че това решение трябва аз да си го взема. По-скоро питах, както и си ми отговорила, за жени, на които подобни неща са се случили, които са минали през този етап. Да споделят опит.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт