да живееш без ток

  • 2 245
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Живеем без ток от близо три месеца. В новопостроен блок ,в София, с разрешение за ползване от месец септември. В същото положение като нашето са още около 20 семейства, повечето с малки деца. Около два месеца чакахме ЧЕЗ. Миналата седмица приеха Трафопоста, днес ни пломбираха и електромерите. Мислехме,че това е краят на мъките ни, но днес ни казаха , че започва да тече нов срок - около две седмици-за окончателно включване, но и това не било сигурно. Възможно е събитието да се отложи за след нова година(цитирам ви думите на техниците, които днес ни пломбираха електромерите;.
Моля ви, дайте ми съвет към кого да се обърнем за помощ.

# 1
  • Мнения: 525
Мисля, че можеш да съзираш Комисия за защита на потребителите.

# 2
# 3
  • Мнения: 4 300
Съвсем без ток ли Shocked

Защото при нас няколко месеца след акт 16 си карахме без партиди и официални електромери, на партидата  на строителя. Около 3 месеца след това ЧЕЗ почнаха да подменят електромерите ( около две седмици продължи) като спираха тока за по час през деня докато човъркат. Но без ток не сме стояли.

# 4
  • Мнения: 525
Съвсем без ток ли Shocked

Защото при нас няколко месеца след акт 16 си карахме без партиди и официални електромери, на партидата  на строителя. Около 3 месеца след това ЧЕЗ почнаха да подменят електромерите ( около две седмици продължи) като спираха тока за по час през деня докато човъркат. Но без ток не сме стояли.


Аз знам, че една колежка бяха 3 месеца на партидата на строителя, но беше слаб.

# 5
  • Мнения: 1 844
и аз не разбрах..съвсем без ток ли сте?!ако е така..нямам думи.аз така и два дни не бих издържала.. #Crazy

# 6
  • Мнения: 4 300
Еми за слаб не беше слаб, може би около 60% от хората живеят. Но знам че преди да се вземе А16 е бил по слб, явно за "буферния период" са усилили мощността или както там се казва. Така или иначе поне в София доста се мотаят ЧЕЗ, почти не съм чувала на някой да са му пуснали тока ( с партида и официален електромер) веднага след Акт 16, обикновенно минават два три месеца.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако щете вярвайте, но познавам поне 2 домакинства, живеещи без ток. Едното над 1-2 години. Другото поне 3-4 месеца.

# 8
  • Мнения: 689
Е как без ток? Съвсем без никакъв от никъде ли? Не мога да си го представя.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз лично бих занимала  БТВ, Господари на ефира и подобни, защото имам вече опит с КЗП, и видях, че отзвук никакъв! Tired

# 10
  • Мнения: 3 376
Мисля,че ако сами не си помогнете и не опитате да направите нещо няма как някой да разбере за проблема ви изобщо.

Защо сте търпяли досега?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 980
Времянка няма ли? Питайте строителя, би трябвало да има някакво ел. захранване, което те са ползвали?

# 12
  • Мнения: 142
Мой колега е в същото положение.
Живеят без ток вече почти 2 месеца, а вчера от Чез им казали, че поне още 1 месец, ще бъдат без ток 
Това били административните им срокове.  #Crazy
Пълно безумие !!!
Каза че се топлят на газова печка, от която мирише и непрекъснато се проветрява, не може да се готви и ядът сухоежбини, а къпането е почти мисия невъзможна.
Каза, че ще ги съди.

При нас е почти същото, но ние дори нямаме акт 16, но пък строителите ни са по-хора и докараха два агрегата. С тях си се живее. Има си ток почти без прекъсване. Примига и спира само докато включи агрегата или свърши нафтата и пак заредят.
Но ние си имаме друг апартамент и засега отлагаме местенето, за да има ток за тези които са притиснати от обстоятелствата да живеят без акт 16 и с премигащ ток.

# 13
  • Мнения: 677
Ами как така имате Акт 16, пък нито времянка,нито нормален ток? newsm78

И ние имаме проблем с тока.
Нямаме Акт 16 и сигурно скоро няма да имаме #Cussing out.Сега ни пуснаха някакъв промишлен ток,че и такъв нямахме до скоро,абе ужасия!!! #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 427
И ние бяхме в това положение 2 месеца,с А16, а без ток Twisted Evil И времянка не можеше да се ползва,понеже още довършваха последния вход и нямаха достатъчно мощност. До ЕОН ходих 10 пъти,големи разправии,но там са пълни темерути и хич не се трогнаха,въпреки че бях вече в напреднала бременност. Добре че строителя се смили и ни пусна ток от времянката/само за нашия апартамент/,с уговорката,че от 8 до 5 няма да ползваме мощни уреди. Въобще с ЕОН да се разправяш е пълна загуба на нерви и време. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт