Въпрос за дечицата с къдрава косичка

  • 1 747
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 328
Здравейте, Hug
Искам да попитам мамите който имат дечица с къдрава косичка какво използват за да я подържат-каква козметика и т.н.
Моето детенце е с много къдрава коса и много взе да и се заплита,едвам я сресвам-не дава хич,и къдриците и стават много рошави.Косата и става като лъвче.Опитах се да потърся разни козметики от рода на балсам без измиване, но не намирам нищо,намерих само гел за коса на Бюбхем-но ме страх още от малка да ползва такива работи.
Затова искам да попитам вас какво правите вие и какво използвате.
Благодаря ви предварително  Hug Heart Eyes

п.п.Извинявам се ако темата ми не е за тук,но не намерих точно къде да я пусна,тук ми се видя най-подходящо.Ако не е за тук моля да я преместите на правилното място. Flutter

# 1
  • Мнения: 525
Ние ползваме WITCH Спей за коса. На указанието пише: Специално създаден да улесни разресването на косата и да придаде блясък.
Моника вече не е с много къдрава коса, но спрея наистина е хубав.

# 2
  • Мнения: 542
эдравей!и моята малка дъщеря е с къдрава коса!аэ я подстригвам поне на 3 месеца веднъж само връхчетата!и като и измия главата я сресвам мокра и я оставям да иэсъхне и тя стои на букли!мисля че е рано от сега эа коэмитика эа коса!

# 3
  • София
  • Мнения: 11 658
Ползвам шампоан на Чико за къдрави коси.

# 4
  • Мнения: 1 447
Използвам шампоан с балсам,след което доста лесно я реша.Но косата на дъщеря ми е по скоро чуплива ,отколкото много къдрава.
Имам позната на която дъщеря й е с много,много къдрава коса.Не знам дали ползва някаква козметика,но знам,че много рядко я реши.
Просто няма сресване тази коса.

# 5
  • Мнения: 10 982
Косата на дъщеря ми не е от най-къдравите, но и права не е. Използвам шапоана с балсам на Чико и след него разресването става много лесно, а косата стои оформена на букли. С обикновен бебешки шампоан този ефект не се получава и стои леко сплъстена.

# 6
  • Мнения: 4 187
След многократни опити да намеря детски продукти за коса, които да се справят с къдриците на Рая, започнах да използвам спрейове и балсами за възрастни.
Ползвала съм chicco,schauma ,buebchen , Nivea, Corine de Farme- за къдрави коси, спрейове за лесно разресване, балсами. Сега последно сме с шампоан на Шаума 2в1, след това балсам антистатик Импресия / зелената/, спрей за лесно разресване, пак Шаума . Голям проблем ми е тая коса  Crossing Arms.

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
На моето детенце също е много къдрава косичката.Вземам винаги шампоан с балсам 2в1 и отделно спрей за лесно разресване на къдрички.
Ресането става в банята докато е още мокра косата, с много едър гребен.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 931
Ами почти не я реша Whistling Иначе след къпане (ползвам все още бебешки шампоани) я пръскам с един спрей на Орифлейм, детски, за лесно разресване. Ама не виждам особен ефект, освен, че и подрежда малко къдриците. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 214
Ами почти не я реша Whistling Иначе след къпане (ползвам все още бебешки шампоани) я пръскам с един спрей на Орифлейм, детски, за лесно разресване. Ама не виждам особен ефект, освен, че и подрежда малко къдриците. Peace
Аз не съм доволна от този спрей.Детския спрей на Шаума, който е точно за разресване е много по- добър.Теди е с къдрава коса и я реша само след баня докато е мокра косата.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 210
Бебешките шампоани по принцип имат само две функции - да измиват и да не предизвикват сълзи.
Чела съм, че затова те не са подходящи за коси на възрастни и по-големи деца - изсушават косата.
Съответно не са подходящи и за къдрави коси.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син е с много къдрава коса, обаче аз редовно минавам оттам с машинката, защото не харесвам мъже с дълги и къдрави коси. От опит мога да те посъветвам да ползвате детския шампоан на Шаума-има го в ягодов и кайсиев вариант. Вътре има някаква съставка, която помага на къдриците лесно да се разресват, предполагам специален детски балсам. На тая тема съм говорила с майки на момичета-къдрокоски, и те са споделяли, че спрея за къдрава коса не разрешава проблема с къдриците на 100%.

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 202
Скоро и аз питах подобно нещо. След като се убедих, че само детски балсам с отмиване няма, купих спрей за разресване на L'oreal Elseve и съм доволна. Напръсквам след като съм й измила косата и наистина се разресва по-лесно. Ако се налага, пръскам и без да съм й мила косата преди сресване.

# 13
  • Мнения: 3 211
От 3 годишна използвам балсам за възрастни.
Преди това я сресвах както е мокра.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Още един глас за Шаумата.Въпреки,че мойта щерка не е с къдрава коса.Много й се заплитат краищата и няма разресване.С този шампоан и спрей е много по-лесно Peace

Общи условия

Активация на акаунт