Естествен паркет

  • 873
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
С голям мерак си сложихме такъв паркет в новото жилище.Много е красив,но има един голям недостатък-на няколко места скърца.Същият майстор слага паркета и на сестра ми,но при нея няма такъв проблем.При някоя от вас случвало ли се е същото и успяхте ли да го оправите?Още един въпрос-с какво го почиствате?Нямам предвид препарат,а "приспособление"-четка,парцал и ли други подобни.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Според мен не е бил равен подът - на местата, които скърцат паркетът не е залепен както трябва. Обадете се на майстора да си го оправи. Доколкото знам се използва специална пяна, която се пъха със спринцовка под паркета, издува се и уплътнява празните места.

# 2
  • Мнения: 2 926
Аз също имам паркет в цялата къща, без кухнята.
Щом скърца, значи не е сложен както трябва или пода е бил крив.
Извикай си майстора, който ти го е слагал да си го оправи.
А иначе паркета го почиствам с парцал.

# 3
  • Мнения: 677
Съгласна съм за майстора ти с другите. Peace

За почистване ползвам всеки ден леко влажен моп.
А  иначе като пускам прахусмукачката,слагам четката за паркет. bowuu

# 4
  • Мнения: 522
Аз съм с паркет навсякъде освен в кухнята и го почиствам с препарат на мистър Пропър за лакиран паркет.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз си ползвам моп-а! А иначе и у нас никъде не скърца!

# 6
  • Мнения: 3 219
Аз си ползвам моп-а! А иначе и у нас никъде не скърца!

И аз, от време на време го мия с Пронто.
Нашия скърца на едно-две места,но живеем в къща с гредоред, а и самия паркет е доста стар. Като купихме къщата доста се почудихме какво да го правим, но извикахме фирма,която се справи блестящо  с цикленето и лакирането. Плочки в цялата къща има единствено в банята, всичко останало е естествено дърво-дюшеме и паркет. Дори и стълбите между етажите са дървени.

Общи условия

Активация на акаунт