Шарка

  • 1 478
  • 11
  •   1
Отговори
  • SF
  • Мнения: 19
Мами, моля ви помагайте!
Племеницата ми има шарка, а аз съм "бременна до доказване на противното" - в смисъл чакам да не ми дойде.
И днес моя любим ми съобщава, че е ходил при нея  #2gunfire . Не я е гушкал, но е стоял 10 минути в същото помещение. Той е карал и двете шарки за него няма опасност, но аз съм боледувала само от едната, а детето е болно от другата.
Мислите ли че може да ме зарази по този начин.
Тъпо звучи, защото детето не е виновно и аз много си я обичам, ама да му се невиди, как не можа мъж ми да се съобрази малко  #Cussing out
Мислите ли че има от какво да се притеснявам

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
По принцип рубеолата е страшна за бременни. Но си мисля че няма от какво да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 7 201
Първо се успокой! Hug Още не се знае дали си бременна.За коя шарка става дума?Ако е за варицела,ето ти една полезна темичка:
Варицела и бременност

# 3
  • SF
  • Мнения: 19
 ooooh! Аз съм изкарала варицелата, а детенцето има дребна шарка, мисля че морбили.

# 4
  • Мнения: 2 219
Спорде мен стой далеч от детето докато му мине или докато ти не разбереш дали наисстина си бременна!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 545
Щом мъжът ти е боледувал и от двете шарки значи има имунитет и няма как да ти пренесе вируса. Поне аз така мисля. Иначе се консултирай с лекар.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз си мисля, че в случая мъжът ти няма как да ти пренесе вируса.Но ти избягвай детето докато установиш дали наистина си бременна  Peace.
Не е лошо да потърсиш и лекарско мнение .Успех ти желая !

# 7
  • Мнения: 123
Мами, моля ви помагайте!
Племеницата ми има шарка, а аз съм "бременна до доказване на противното" - в смисъл чакам да не ми дойде.
И днес моя любим ми съобщава, че е ходил при нея  #2gunfire . Не я е гушкал, но е стоял 10 минути в същото помещение. Той е карал и двете шарки за него няма опасност, но аз съм боледувала само от едната, а детето е болно от другата.
Мислите ли че може да ме зарази по този начин.
Тъпо звучи, защото детето не е виновно и аз много си я обичам, ама да му се невиди, как не можа мъж ми да се съобрази малко  #Cussing out
Мислите ли че има от какво да се притеснявам

Шарката се предава по въздушно капков път  - след като мъжът ти е боледувал от тази шарка няма страшно.
Той не би могъл да ти донесе заразата у дома и да те разболее, ти не си била в пряк контакт с вирусоносител.
Най-добре не ходете там докато трае карантината, а ти малко и след това.

# 8
  • Мнения: 9 814
Щом мъжът ти е боледувал и от двете шарки значи има имунитет и няма как да ти пренесе вируса. Поне аз така мисля. Иначе се консултирай с лекар.

Така е да.
А пък въобще не е задължително през второ лице да се пренесе на трето.
За успокоение ще ти кажа, че дъщеря ми спа с братовчедка си на едно легло в продължение на три нощи.
На четвъртия ден племенничката се изрина от шарката, дъщеря ми така и не се разболя.

# 9
  • Мнения: 5 391
Не мисля, че така можеш да се заразиш, без да си била контактна.

# 10
  • Мнения: 2 521
Аз си мисля, че в случая мъжът ти няма как да ти пренесе вируса.Но ти избягвай детето докато установиш дали наистина си бременна  Peace.
Не е лошо да потърсиш и лекарско мнение .Успех ти желая !
Peace

# 11
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
И аз мисля, че няма как след като мъжа ти има имунитет да е преносител на вируса. А и шарката е силно заразна най-вече в първите дни докато избият пъпчиците. Между другото, аз съм карала само 1 шарка-май морбили, а по-миналата година племенницата ми дойде във Варна с варицела, т.е. изби на 3-я ден от идването им, а дотогава аз нон-стоп бях отгоре му на детето-голямо мляскане- и не се разболях newsm78. Не се притеснявай, но не се върти край нея поне 15-на дни Peace

Общи условия

Активация на акаунт